Споделена история от Други

Въпрос за работа:)
Здравейте! Бих се радвала да ми споделите вашите мнения, препоръки за работа от домашни условия освен програмиране разбира се. Ще съм благодарна да ми дадете съвети и да ми помогнете с мнението си и не само на мен, а и на други хора с подобни въпроси. Предварително ви благодаря!

Коментари

1.   Аз например пиша статии, но не всеки има умението да го прави. Или поддържам фейсбук страници, но за целта трябва поне малко да се разбира от социалната мрежа, от темата на страницата и т.н. Същото е и с преводите от различни езици или друг тип надомна работа, трябва да имаш някакви умения и вече в зависимост от тях да се търси работа.

2.   Можете да се занимавате с твърде много неща. Съществуват фирми, които отварят възможности за писане на документи онлайн, изготвяне на брошури и рекламни материали, прост графичен дизайн от дома, напоследък също така стават все по-популярни PR заетостите, въпреки че не става дума за пълното значение на академичното название, съществуват частични обучения, които да Ви подготвят за определена PR работа в определена фирма. Можете да започнете и собствен онлайн бизнес за компютърни услуги, например хостинг и т.н. Въпросът е в коя сфера точно търсите надомна заетост и с какви знания разполагате?

3.   Имаш ли някакъв талант? Можеш срещу пари да помагаш на други хора с таланта си във fiverr

4.   Аз работя онлайн, обслужваме онлайн магазини. Работата е изцяло на компютър, имаме служебни лаптопи. Работното време е 8 часа. Обслужват се клиенти по имейл и телефон.Работим и от офис и от вкъщи. Имаме един ден от седмицата, където сме изцяло вкъщи. По принцип си спазваме деня, но си правим и смени, ако се наложи.
Не знам какви въпроси точно въпроси те вълнуват. Ако искаш , питай нещо.

5.   Правене на 3D модели за продукти, маркетинг, UX ... Такива неща.

6.   Ами по образование съм във сверата на текстила-шивач, както и арт личност съм, но около година поработих като подръжка на софтуер, мониторинг и съпорт обучение оказа се, че подлежа на обучение не беше и сложно. Зайнтригувах се доста, но нямам много познания от позиции. Чудех се за графичен дизайн или нещо лесно като за начало - прохождам в тези неща, но идея си нямам от много специалности и за това съм тук да ми помогнете да се насоча това и, че ми допада работа от вкъщи. И много ви благодаря, че ми отговаряте на темата :).

7.   Въпросът е какво знания и умения имаш. Сестра ми е дизайнер и на практика работи вкъщи. Един път седмично отива да се срещне с клиентите и после може да работи когато си поиска (примерно в 2 през ноща) и от където си поиска (стига да има лаптоп със съответните програми). Единственото и задължение е да предаде готовия проект в срок, но дали ще го прави в 3 през нощта от дома си, по обяд от някое заведение във Варна или в офиса, няма никакво значение.
Преводачите също са така, в някои кол центрове също можеш да работиш от вкъщи, дават ти служебен телефон и ти си звъниш от него...те вече дори бизнес срещите се правят онлайн (особено напоследък заради тоя гаден Covid 19), така че има куп неща, които можеш да работиш и без да си от 9 до 5 в някой офис. Трябва ти само лаптоп и бърз интернет.