Споделена история от Други

Комплекс относно красивите жени
Здравейте! Мъж на 26г. съм. Не съм особено привлекателен, зъбите ми са криви и долната ми челюст е недоразвита. Като малък доста ми се подигравах. Баща ми винаги ме е игнорирал и понякога погледа му ми се струва изключително презрителен. В резултат на това станах срамежлив и асоциален. Наблегнах на самотните занимания - тренирам, рисувам и чета.
Въпреки моята неувереност обаче, се слугчва нещо изненадващо за мен. Имало е случаи, в които доста привлекателни жени са проявявали интерес към, но на мен никога не ми е стигало смелост. Последната случка беше на едно кръщене. Една доста привлекателна дама не сваляше поглед от мен, въпреки че беше с приятеля си. По-късно се срещнахме пак случайно и погледите ни се засичаха постоянно. Гледаше ме право в очите и изражението изобщо не беше двусмислено. Побиха ме тръпки. На скоро ми прати покана във фейсбук...
Не съм социален и не знам как да общувам, а от красивите жени изпитвам страхопочитание. Знам че и те си имат своите недостатъци и също са неуверени в някои отношения, но все пак не знам как да общувам с тях. Все се надявам да срещна някоя жена, която да поемен инициативата, въпреки че ме е срам да го призная.

Коментари

1.   Красиви или грозни, всички сме хора. Твоят проблем е, че приемаш тези жени за прекалено голяма летва, а те не са толкова по-различни от останалите. Също искат време, внимание и да се държиш нормално с тях, а не като пр*стак. Жените се влюбват с ушите си, те търсят характер и отношение, ако ще и да се заглеждат по плочки и бицепси. Един мъж, ако се почувства привлечен физически, вече е готов да опита. Жената обикновено има нужда от повече, а дори да няма, когато види повече в мъжа, желанието ѝ се увеличава.
Ти си падаш интроверт, но не си напорист, имаш хубави хобита и интелект. Автоматично не си лош избор, интересен си за масовата аудитория. Говори с красивите жени така, както говориш с всяко друго човешко същество. Гарантирам ти повече успех, отколкото имаш в момента. Дори да не предприемаш твърде големи и "активни" действия, има нещо чаровно в четенето на намеци, така че не е фатално. С първите една-две ще ти е по-трудно да скъсиш физическата дистанция, но после ще свикнеш да го правиш естествено.

2.   Споко приятел, знам какво ти е, съчувствам ти... аз съм на 20г. и също имам ужасно криви зъби (горнатя челюст).. на капак имам и голям гърбав нос и една пъпчасала кожа на лицето за капак и черни точки... зарибявам се с доста момичета, но стигне ли се да искат да излязат с мен, измислям оправдания че не мога, още съм девствен и никога не съм се целувал.. просто много е кофти.....

3.   Ами красива , грозна , човек е , нищо не и е чуждо . Трябва да си уверен , забрави как изглеждаш , все едно общуваш със всеки друг човек . Аз също съм срамежлива и това няма общо с това дали изглеждам добре .. Но като цяло , не можеш да се промениш изцяло ..

4.   Тук няма какво да ти се каже освен насилвай се. Никой не може да общува от твое име, особено ако се говори за свалки. Ако тези козметични проблеми те комплексират, говори с пластичен хирург за евентуално решение и цена. Но наистина общуването се свежда до опит, а това няма как да се придобие с почесване на езиците в някой форум.

Това, което трябва да избягваш като чумата е да показваш, че ти е съвестно за физическите недостатъци. Не гледаш в краката си, не мълчиш като пън, не се изчервяваш или подхилкваш като момиченце. Говориш плавно, с изчистена дикция, спокойно, без вулгарност и без настоятелност. Пример: ако срещнеш някоя кака, която ти харесва и не е с предполагаемия ѝ приятел, то имаш зелена светлина да я заговориш. Натъкмяваш според ситуацията, но елементарна усмивка, приятен тон, изчистен външен вид и малко увереност стигат далече. Поздрав, учтива форма на общуване (не започвай на "ти", грозно е), прямост в намеренията (че искаш среща, не да я яхнеш още на улицата). Ако буквално нищо не ти идва на ума като начало на разговора, започни със "Здравейте, Х" (Х е името ти).

5.   Ама тая видя ли ти зъбите? Да не стърчат при затворени уста.