Споделена история от Други

Уча се да живея наново...
Здравейте, забелязах вашия сайт за споделяне, та моя случай е следния:
Някъде между 2011 и 2013 света (за мен) се промени. Установих, че изчезна логиката между човешките взаимоотношения и природните закони. Всичко, което съм учил е неприложимо. Лични примери:
- Не мога да открия приятели, които съм познавал - нито в интернет, нито никъде.
- Родителите ми имат други интереси и все едно са чужди хора с мен - даже се радват, когато страдам.
- На работа съкратиха около 150 човека (по взаимно съгласие) и никой, ама никой не си направи труда да се запита дали така се прави - всеки който попитам отговаря като робот - "Каквото дойде, такова" !
- Преди време ми се наложи операция поради трудова злополука (не знам как се случи, а съм на административна позиция) и в болницата беше като от филм на ужасите - където ме пращаха за даване на урина имаше кръв по стените, а мивките бяха пълни в някакво гъсто червено вещество - е как да се отпусна да дам урина... Операцията беше без упойка, а ми пробиваха кост с някаква машинка, отделно сестрите идваха да се подиграват и да ме мушкат с някакви инжекции без обяснение - кошмар, излезнах с пневмония, а проблема си стои !
- Няма логика в хората - плачат с истински сълзи при мен на бюрото на работа, а всъщност е точно обратното на това, което казват.
- Четат ми се мислите - когато си помисля за някой - "Той се залива с работа, за да не мисли за някакво страдание". То този човек идва при мен и ми казва ... с насмешка... същите думи. Смее се !!!???
- Объркват ми се важни документи (по невнимание) и ми съсипват важни проекти !
- Двама млади човека - момче и момиче от работа ми казваха, че не съм от този свят и... разбрах, че са починали !
- Относно природата - гледам зими няма, сега лятото е кучи студ, имате някакъв коронавирус и ви съкращават хората в заводите и навсякъде ! А тези хора си пишат вицове за създалата се ситуация - Да, "има логика", нали ?!
- На работа хората са със семейства, а преспиват с по-млади сътруднички и... показват снимки от акта на нас - колегите !? Масово ! Масово едни и същи отговори при "Добро утро!" , интереси (изневери вицове) , държание (нелогично, нечовешко) !
Понякога имам чувството, че съм умрял там някъде между 2011 и 2013 и това е моя ад...

Темата на моята статия:
"Уча се да живея наново..."

Коментари

1.   И при мен е така !
Явно нещо се е променило в световен мащаб !

2.   Намери си оазиси лични, където да бягаш. Дали природа, книги, изкуство, йога, спорт. Има нужда от такива.

3.   Малко са хората, които ще погледнат отвъд. НЕ СЕ СТРАХУВАЙ

4.   Затъпяха заради ФБ, Инстаграм, Бойко и турските сериали.

5.   Да, не си ти единствен! 2011-2013 бях на 16-18 години, така че не се броя за зрял. Искам да добавя още нещо - точно тогава масово навлезнаха смартфоните. И преди ги е имало, все пак първият iPhone излиза през 2007 година, а и преди това си имаше умни телефони с копчета. Не вярвам на конспиративните теории за 5G, около които светът също лудна, особено напоследък (а още преди си ги имаше теориите), но определено смартфоните промениха много неща. Помня как постепенно в рекламите се появиха посланията да ги последваме компаниите във фейсбук. Може би не съм добре информиран, но не се сещам за нещо, което за по-малко от 10 години да променя в световен мащаб поведението и мислите на хората!

Харесва ми да съм в интернет, но какво ли пък щеше да е, ако не изпитвахме тази постоянна нужда да сме свързани? Първо - нямаше все да виждаме животите на хора, които не са ни в обкръжението. Нямаше да се сравняваме с тях и да се депресираме от хората в инстаграм с на пръв поглед - интересни животи.

Интересни наблюдения, авторе! Прави ми впечатление как в действителност си ги обмислял доста време - явно от самото начало или поне средата на 2011. На мен ми се струва, че 2020 и годините нататък ще донесат нови промени - виж само как започна тази година!

Абе - да сме живи и здрави! Дано пък има повече промени за добро.