Споделена история от Други

Тенорексия
Здравейте!
Винаги съм харесвала по - тъмната кожа. Ходих на солариум няколко пъти и много ми хареса ефекта, но намерих сили да се спра, понеже съм чувала че ужасно много вреди.

Когато бях по - тъмна имах повече самочувствие, а сега когато съм вече избеляла се чувствам някак грозна. Не искам да сложа рокля, нито нещо в по - дързък цвят.
Не знам как да се справя с тези мои разбирания. Виждам и други по - бели хора, но върху себе си ненавиждам този цвят.
Изглеждам някак обикновена... изобщо не се харесвам...
Имам черна коса, а бяла кожа и черна коса стои повече от ужасно...
Моля дайте ми съвет как да се справя с този проблем...

Коментари

1.   Кво се вкарваш в филми. сама си измисляш комплекси.

2.   Ползвай продукти за изкуствен тен - автобронзанти се наричат.

3.   2 е прав, това е единственият начин да имаш тен и НЕ Е ВРЕДНО. Не са и много скъпи. В дрогерията DM има собствена марка, която не е скъпа, ползвала съм и съм много доволна, но честно казано, аз не искам да имам тен.
Харесвам хора с бяла кожа. В цяла Азия това например е идеалът за красота, избелват си кожата.
Моят приятел е толкова бял, че винаги става червен, аз много харесвам бялата му кожа. Той често ходи в Азия по работа и там не може да се отърве от внимание.
Всичко е въпрос на култура и нагласа. И в България тенът не е кой знае какъв признак за красота, защото пък напомня за един нам „любим“ етнос.
Бъди щастлива, че си здрава и не гори кожата си, можеш да хванеш рак на кожата, който наред с този на белия дроб е сред най-агресивнните и не се лекува

4.   Честно казано... с теб без тен на мен ми е все 1 какъв е цвета на кожата на 1 жена. За да убиеш комплекса послушай съвета на другите.

5.   Абе какви солариуми, какви бронзанти. Лято е, какъв е проблема да ходиш на плаж? Ако си далече от плажа и не можеш да отидеш, сигурна съм, че съвсем близо има басейн.

Мег*

6.   Aма как не се чудите коя книга да прочетете а все за външноста си мислите.... попфолк поколение мама му стара
Дионея

7.   Ж 29: Човек е най-красив в естествен вид, както Бог го е създал. По-хубаво, по-красиво, по-прилягащо от това няма. Не се мъчи да потъмняваш, а се помъчи да се погледнеш откровено в огледалото и обективно да се разгледаш и ще установиш, че си достатъчно красива, привлекателна, може би и интелигентна. Самочувствието идва от вътрешното харесване на човека. ако ти се харесваш, всеки ще те хареса.

Въпросът е да си искрен към себе си, а не скептик. В противен случай рискуваш да повредиш кожата и кой знае още какво по себе си... Кому е нужно това?! Мъжете обикновено са привлечени от обикновени, спортни и нетретирани момичета. След това отворените крака и това между тях привличат вниманието, а не цветът на кожата. :))

8.   Даже бих казал наи вече това между краката. Хектор