Споделена история от Други

Какво ви прави щастливи?
Убедена съм, че за повечето хора тук този въпрос може да звучи доста малоумен, но все пак... Моля ви, какво ви прави щастливи в този живот? Не е задължително да отговаряте, но...
просто, ще бъда благодарна ако споделите.
Благодаря предварително! И също с искрени пожелания, пазете се от коронавирусът!

Коментари

1.   Семейството, пътуванията и медитацията.

2.   Даването! Независимо какво и как, независимо материални или нематериални неща.

3.   Хората

4.   Невротрансмитерите в мозъка ми.

5.   Благодаря ти за темата, много исках да го споделя!
От всичко на този свят, най-щастлива ме прави да се чувствам повече себе си от обикновено. Преживях тежък период с много загуби и дълго време избягах любимите си занимания, не можех да покажа характера си, поставях се в рамка. Оттогава умирам от зверски кеф да се държа като себе си, да говоря като себе си, да се обличам като себе си, да си следвам пустата интуиция и да си живея собствения скапан живот. Много, много ми е хубаво да говоря от сърце пред непознати и познати. Харесва ми всеки път, когато преценката ми се е оказала правилна, защото чувството да можеш отново да вярваш на себе си е несравнимо.
Страхотно е, надявам се да сте го усещали.

6.   Парите. С времето осъзнах, че всичко мога да заместят.

7.   Въпроса го задава жена и по всичко си личи, че авторката си няма и представа какво прави мъжете щастливи. Ще бъда наистина щастлив ако интелигентността на болшинството жени се изравни с интелигентността на мъжете, но това е невъзможно да се осъществи и след милиони години. Също ако жените престанат с претенциите си и говорят по-малко, а слушат повече. Да бъдат достойни съпруги и добри майки за уважение.

8.   Дълбокото гърло и мусаката.

Братан.

9.   Когато свърша нещо полезно. Когато почувствам, че някой се е почувствал по-добре след това, което съм направил.
Също, когато постигна някакви удовлетворяващи резултати след продължителна борба с трудностите.
Когато пред очите ми се разкрие красив природен пейзаж.
Мисля, че е доста индивидуално усещането на щастие. Също така мисля, че има елемент на самонагласа за това усещане. Това е обратното на преобладаващото в последно време усещане за постоянна неудовлетвореност. Човек може и трябва да полага максимално старание да се чувства щастлив, независимо от обстоятелствата.

10.   Семейството, приятелите, музиката и мечтите. Това са основните неща, които ме правят щастлив.

М21

11.   Музиката. Кара ме да забравя за малко, че същност не съм щастлива.

12.   Номер седем, ГОЛЯМ СИ ТЪПАНАР И ИДИОТ-АВТОРКАТА ПИТА И ЗА ЖЕНИТЕ, И ЗА МЪЖЕТЕ. Недей да се представяш като много важен и така нататък.... Мислиш, че по този начин си готин, а всъщност се издаваш колко си ЖАЛЪК!!
Според мен щастието се крие в това как ти се чувстваш щастлива. Щастието може да бъде под различна форма-материално и нематериално. Например, за тоз Братан, ох горкият БАТМАН, явно за него е секс и чукане, за да си запълни мъжкото шибано его и да си начеши крастата. Съжалявам за грозните думи, но си го заслужава по начина, по който пише и се изразява. Нищо лично. За други щастието е любов, семейство, пътувания...
Погледни горните коментари, с изключение на 7 и братан, останалите са ти дали много смислени отговори. Браво на тях! Е, ами, успех!

13.   Май нищо. Опитвам се да съм добре за хората, които обичам и те мене.

14.   Нищо.

15.   Тормоз от майка ми
Никакво внимание от баща ми, всякаш съм дух
Сестра, която копира родителите
от семейство, което те кара да се чувстваш сам докато си бил около хора.

Шибаното празно чувство създали в мен през тея години не се маха.
Не мога да се фокусирам върху собствения си живот, постоянно в главата ми е въпроса "защо""защо""защо". Не се маха. Където и да отида то е след мен. Защо? Защо когато трябваше да си развивам най-важните умения общи нужни за оцеляване около хора, трябваше да ме мачкат тормозят и да ме карат да се свивам в собствените неприятни мисли и чувства създадени от тях. Вместо да излезна и да се закачам с момичета.
Да правя каквото и да е само да не ме карат да мисля защо ми оставика такава рана, която не иска да се превърне в белег.
Постоянно се държат, че нищо не е станало, въпреки че ме "пратиха" в бързи помощи няколко пъти.
С тях, не става, без тях, няма отговори и постоянно въпроси. Не ми дават closure, щото това е да си признаят грешката.
Щастие? За 5 мин когато забравя.

16.   До № 12 АВТОРКАТА.
Начина ти на изразяване показва, че ти си авторката на темата и на коментар номер 12. Ти нарушаваш правилата на сайта:
2. Хейтъри не се толерират.
3. Обидните квалификации не са аргумент.
Авторке какво не ти хареса в номер 12. Аз зная, че питаш и ЖЕНИТЕ И МЪЖЕТЕ. Номер 12 е МЪЖ и ти отговаря от неговата МЪЖКА гледна точка. А ти защо беснееш и го наричаш: ГОЛЯМ СИ ТЪПАНАР И ИДИОТ. Това ли е твоето възпитание и култура??? Винаги се правиш на много образована и интелигентна. Виждам колко ти е образоваността, интелигентността, възпитанието и културата ти. Само претенции показваш, но не можеш да ги защитиш.
Модератори позволявате авторката да обижда коментатор №. 7. Щом публикувате нейните грозни обиди, трябва да публикувате и този коментар към авторката. Прекалено много толеранс проявявате към нея. Това не отговаря на правилата на сайта ви.

17.   Бутилка текила, компютър с любимите ми игри и петел край мен.