Споделена история от Други

Какво ще стане сега с държавата Северна Македония?
Привет. Вижда се, че ние в България сме затънали в проблеми. Особено сега по време на пандемия нещата станаха още по-сложни. Но в тази тема искам да поразсъждаваме малко за съседната ни Северна Македония. Не си мислете, че сега ще се бъркаме в чуждите проблеми при условие, че сме затънали до ушите. Просто малко разсъждения и мнения. Македония, пт няколко години вече Северна Македония е една изкуствено създадена държава в рамките на комунистическа Югославия. Щом е изкуствена държава е ясно, че тя ще се разпадне, както всичко фалшиво. То всяка държава ще се разпадне все някога, но фалшивите по принцип рухват много по-бързо. През 90-те тази държава е била къде къде пред България. Докато ние сме мизерствали те са градяли една модерна малка европейска държава. Не са участвали в Югославските войни, което им е помогнало да вървят напред, вместо да възстановяват щетите, които причинява една война. Само че през 2001-ва година нещата са се променили. Терористите от албанската Армия за освобождение на Косово (УЧК) са започнали военни действия. Тогава вместо да се развива малката държава е трябвало да се фокусира върху войната. Всички знаем, че войната е скъпо удоволствие. И тогава нещата се скапват. Албанците са дошли на власт и са създали политически партии, подобни на нашите ДПС и ДОСТ, които само крадат. Но за разлика от нашите турски партии, които даже и от турците крадат техните албански партии работят за албанското малцинство. През 2001-ва там са преброени над половин милион албанци. И така Македония спира развитието си и се превръща в една обикновена държава от Източна Европа. Предишният им премиер Любчо Георгиевски беше казал, че ако през 2001-ва не бяха тръгнали на война сега щяха да са като Словения или тоест една малка Швейцария. Но не впйната беше единственият проблем. Фалшивата история, въз основа на която е създадена нацията им ги вкарва в невиждана криза на идентичността и ултра национализъм, който ги кара да мразят всичките си съседи, особено нас българите, но не и сърбите. Започват да си скапват отношенията със съседните им държави. Преди България им е помагала много, сега вече не, защото ги видяхме какво мислят за нас и какви неща правят. Без българската помош сега тяхната държава нямале да съшествува. Гърция много намрази новия си съсед. Македония се стремеше към членство в НАТО и Европейския съюз. Само че Гърция ги блокира изцяло, понеже гърците смятат, че Македония е древногръцко царство. Дали е или не е няма да говоря сега. Още като се отделиха от Югославия Гърция им смени знамето. Новото им знаме го откраднаха от Япония и то прилича повече на някаква шега, отколкото на национално знаме. Един вентилатор както те го наричат сами. През 2008-ма и 2009-та започна световна криза. България фалира, но през 2014-та вече нещата пак си станаха що-годе нормални. Македония беше силно ударена от кризата. Безработицата там беше смайващо висока. Тази криза нанесе на малката фалшива държава удар, който отвори рана, която няма да зарастне. А твхният премиер тогава Никола Груевски вместо да направи нещо харчеше буквало милиони евра, за да строи гипсови паметници за фалшивата им история. Скопие се превърна в Дисниленд. Това обърка нещата още повече. Вкара ги в още по-голяма криза на идентичността. И все така продължаваха да мразят съседните си държави и да ги провокират. Не само политиците им, ами и целият им народ. Показаха се, като едни маймуни, които само знаят да викат и да обиждат. Много невъзпитан народ. Дори и Сърбия заяви, че е направила грешка, като ги е признала. След онази криза държавата им заприлича на България, в някои отношения беше по-добре, но в други много по-зле. Накрая се появи Зоран Заев, който призна, че крадената им история е българска и гръцка и им смени името на Северна Македония. Това отприщи ултра национализма им той достигна нови нива. Започнаха още повече провокации от всякога. Но ги приеха в НАТО. Не знам тези балами какво си мислеха, че ще стане като влязат в НАТО. Да не си мислят, че Америка ше им даде танкове ей така безплатно? Прие се и Албанската платформа, която цели Албания да се разшири към всички посоки. Албанският им стана втори официален език, което много ги ядоса и влязоха побеснели в парламента и мятаха столове, стативи и каквото им попадне. За преброяване обаче дума да не става. През 2011-та Любчо Георгиевски каза, че за 10 години албанците в държавата им са се удвоили. Те са на принципа един умира и поне трима се раждат. А колко са сега? Няма точен брой. Половината от новородените там са албанци. Там има повече джамии, отколкото има в България. Много повече. В северната част на Скопие джамиите вдигат цели оркестри. На картата на Гугъл видях, че джамиите са една до друга. Това са политически джамии. Там всичко е с политическа цел. Просто албанците ще направят всичко възможно да присвоят държавата им или поне една голяма част от нея. Според доклад на световната банка през последните 10 години 1/4 от населението на държавата им се е изселило. Те като идат в чужбина може да са големи патриоти, но до едно или две поколения вече ще са изгубили всякаква национална идентичност. Същото важи и за нашите и за всички изселници. Разбрах и че държавата им вече е на доизживяване. Населението им е едно от най-застаряващите в света. Младите просто бягат. Вече не са останали достатъчно хора, които да вдигнат държавата. Малкото останали сякаш ги вълнува само фалшивата им история или пък и те като нас чакат някой друг да направи нещо. Разбрах и че заради безстопанствеността там теите големи езера, Дойранското, Охридското и Преспанското са започнали да пресъхват. Видях и доста гаден клип от там на една френска медия. Сечта там е много прогресивна. Извън градовете им навсякъде е пълно с отпадъци. Те също като нас горят отпадъци, даже много от тия, които ние внасяме отиват към тях и се горят. Въздухът в Скопие е далеч по-мръсен от този в София. Скопие е един от 5-те най-замърсени градове в света, заедно с Карачи и Мумбай, които са с по 20 милиона жители. Белград също е в класацията. Почнаха да трупат и външен дълг. А сега по време на пандемията сякаш нещата се влошиха още повече. За нас да останем без икономика е трагично, но ще се вдигнем. За тях обаче е пагубно. След последната световна икономическа криза те не се възстановиха. Сега ще стане още по-зле. А и те нямат премиер в момента. Али Ахмети, бивш терорист от УЧК заяви, че е време Северна Македония да има албанец за премиер. Ако албанец им стане премиер той ще направи всичко възможно да разтуря държавата оше повече, за да може част от нея да премине към Албания. Албанците искат и Скопие. Вземат ли го какво ше правят тия без столица? Когато Сърбия я нямаше, че да поддържа пропагандата там по време на катантината разни хора там започнаха да намират интересни исторически факти, които разбиваха пропагандата там и силно разклащаха фалшивата им история. Те обаче намериха нова пропаганда и това го оправиха, но не може вечно да държиш една държава с лъжи. Не може това да е единственото гориво за държавата им. Изглежда Северна Македония е вече на доизживяване. Фалшивите македонци там намаляха, не останаха достатъчно млади хора, албанците са прекалено много и тях тази държава не ги интересува, отблъснаха българската помощ, излишно е да споменавам и че имат много погрешни приятели, като Сърбия и Турция. А с пропаганда държава не може да се гради вечно. Тоест до 10 години максимум тязи държава няма да я има. Тя просто ще рухне, както всяко друго фалшиво нещо. Идва въпросът кой ще вземе тази територия. Албанците искат половината от нея, но ако си изиграят картите добре може да вземат и повече или да я вземат цялата. Част от тях може да отидат към Сърбия. Гърция също може да вземе малко. Езерата ще им харесат. Възможно е и голяма част да премине към България, но мисля, че това ще е поредният пирон в нашия ковчег. Те ни мразят. Какво ще правят, като станат част от нас? Ще правят партии, те даже вече са направили, ще почнат да крадат, да обиждат, да бият и като плъзнат такива прости и агресивни хора из цяла България какво ще правим ние? Те като циганите ли ще бъдат? А нашите политици както ги знам ще дадат българско гражданство на всичките макета по целия свят и те какво ще направят? Ще подкрепят всяка една кампания против България. Това не е в наш интерес да се разрастваме към места, където живеят българомразци. Те никога няма да си признаят какви са. Качествените хора от тях са избягали към България още във времето когато сърбите са беснеели там. Те ни мразят. Не мисля, че трябва да ги взимаме. А ако вземе нещо албанците ше изявят претенция и може да ни създадат и те проблеми, че го искат. Не мисля, че ще е добра идея да установяваме голям контрол там. Друго нещо, ако с нашето положение сега България се разшири ще има и икономически спад. Просто няма смисъл да растем, оше по-малко пък към тях. Имали сме своя шанс онази територия да бъде наша, нашите политици го пропиляха. Ако вземем само Струмица и други градове ще е ОК, но не и каквото остане след албанската експанзия. Би било по-добре да се опитаме да спасим правата на българите в Босилеград и Димитровград в Сърбия, защото сърбите и там беснеят. Също и бесарабските българи. Това е моето мнение. Но след северномакедонците ние ще сме следващите ако не предприемем някакви мерки. Народе, спиш ли? Една държава с лоша икономика, демографска криза и голямо мюсюлманско население изчезва. Северна Македония ще е първата, но не и последната. Кой е следващият?

Коментари

1.   Какво толкова да стане - ще се разпадне на албанска и българска част. Не ги слушай наперени политици създадени от УТБА - югославската и про-сръбска комунистическа тайна полиция - еквивалента на Държавна сигурност, тези хора не отразяват желанията на народа. Фактите са следните. Има 1 200 000 жители, които са не-албанци/християни/македонци/българи или както искаш ги определи. От тези 1 200 000 имаш 200 000 с български паспорти - безспорен факт. За да получиш български паспорт трябва да докажеш българско потекло, т.е. че си българин с документи, като акт за раждане на баби и дядовци, билет, че дядо ти е бил български войник и т.н. Тоест, 200 000 са го доказали това. Приемаме, че средно-статистически едно семейство е от 4 души, а няма как да сме братя с тебе и ти да си македонец, а аз българин, нали и аз да съм доказал, че нашия дядо е бил българин и неговия син - баща ни да се пада марсианец....Тоест казано просто от 1 200 000 не-албанци най-малкото 800 000 са българи, чувстват се българи дали силно или прикрито от страх от репресии - но е факт, българи са. Албанците се отцепват рано или късно, а остатъкът идва в България. Дали миноритета от хората до 1 200 000, тази малка бройка, които са сърбомани ще се противят на това е без значение. Сърбоманите са днешния елит на Македония, те са създадени, модифицирани да мразят, но повярвай ми - в името на собственото си оцеляване - политическо и физическо ще заемат друга позиция. Каквато заема Зоран Заев примерно. Има незибежни процеси, които ще се случат. Македонизма като идеология е разбит с тези 2 договора - Преспанския с Гърция и този за Приятелство - с България. Гърците разбиха и отнеха цялата заграбена антична история начело с Александър Велики на която стъпваше Македонизма - те му отсякаха краката. Ние разбихме лъжите на Кръсте Мисирков относно македонския език и история до 1944 г. Празнуваме заедно Самуил и Кирил и Методий, изглежда нищо голямо, ама когато те са живели и творели е имало само България като държава, както и български език. Самуил е царувал над държава наречена България, а Охрид - българска столица, император Василий 2 победил цар Самуил при село Ключ се е титулувал - Българоубиец, не македоноубиец и т.н. Тоест няма как да се говори за македонски език, държава и история изобщо до 1944 г, освен всичките чужди карти и изследвания говорещи само за българи в Македония. Всичкото това сриване на македонизма ще даде отражение в идните поколения. Виж, това, че няма как да обърнем бетонните комунистически дърти побелели тикви е ясно - докато не измрат наборите на Лев Главинчев (впрочем декларирал се като българин преди да почне да избива сънародниците си) ще е така. Но всичките македонисти са на преклонна възраст, измрели или умиращи - както и комунистите в България, те си отиват или вече са си отишли, техните наследници, малкото закоравели предатели са по-заинтересувани от портфейлите си от това да се боричкат със световната конюнктура в обречена борба, докато стотици хиляди техни сънародници се декларират като българи. А под световна конюнктура рабзирай САЩ и техните интереси. Които тук съвпадат на 100% с българските. САЩ иска да премахне Русия от Балканите, а руската маша - това е Сърбия. Про-сръбски разбирай македонизъм интереси САЩ няма да позволи и не ги позволи - видя как си замина Никола Груевски - в багажник на кола. С американците не можеш се бори, поне не и от позицията на изолиран елит вкопчен в нещо, което вече не съществува и без реална международна подкрепа на някой поне толкова влиятелен, колкото са американците и то през призмата на това, че 3 от 4 човека, които са хората на които следва да се опреш и управляваш - са декларирали, че са българи, са те отсвирили мълчаливо и т.н. Както казах - нужни са 10-20 години да измрат комунистите, техните деца да нямат думата и да излезе елита възпитан в духа на сринатия из основи македонизъм. Аз съм българин от Македония, наследник на българите Георги Делчев (Гоце), Дамян Груев (Даме). Всяко нещо с времето си, обаче. Историята на тази борба и земя показва, че да играеш ва-банк и смело напред не е добрата стратегия.

2.   Недей да плачеш на чужди гробове. Гледай да си оправиш първо твоята къща, после селото/града и така - държавата.
Бай Ганьо почнал да сънува как отцепва територии от съседни нам държави. Идиотът не е наясно, че прекрояването на държавни граници няма да доведе до по-добър живот на нито една балканска страна. Какво си мислиш, българите и албанцците разпределят територията на Северна Македония а Сърбия, Гърция ще стоят със скръстени ръце? Братя християни, славяни, проевропейци, атлантици, русофили няма.
Има интереси.
В началото на двайсти век великобългарският шовенизъм претърпя катастрофа. Няма как да мечтаеш за територии на съседни страни (били те и населени с българи) и да те гледат със скръстени ръце. Крахът на междусъюзническата, първата и втората световна войни трябва да послужи за урок. Германците си взеха поука и сега владеят с мека сила.
Великогръцкият шовенизъм също удари на камък в началото на миналия век. А в края на века великосръпският шовенизъм също катастрофира.
Ред е на албанците. С тази деструктивна политика ще бъде мишена на останалите балкански страни.
Турция затъва заради политиката на доктрината на Давутоглу. Щяха да се молят в Дамаск а какво стана тя? Неосманизмът доведе до катастрофа. Ататюрк завеща на турците модерна република а те я превърнаха пак в султанат.

Балканите са мултикултурна плетеница от култури, етноси, религии. Националните доктрини основаващи се на взаимно обвинение, отричане и очерняне няма как да успеят на пенинсулата. Ако се доведе до качествен съюз със зачитане на всички особености на групите хора на полуострова, ще има благоденствие и просперитет. Балкански съюз е възможен. Балканите са страхотно място със строхотни работливи хора. Балканите са пъстри, ние взаимно си слушаме песните. Цеца Величкович, Таркан, Азис или Хелена Папаризу - всички са известни във всички балкански страни. По великден християни боядисват яйца и черпят мюсюлманите. Кой не е ял баклава на Шекер байрям?

Нека мислим за общо бъдеще. Прекрояването на граници трябва да е отживелица. Стига сме проливали кръв по измислени каузи. Българин, турчин, сърбин, грък не бива да са обида и псувня. Факт е, че още е.

3.   https://www.mediapool.bg/amerikanski-kongresmen-prizova-za-podyalba-na-makedoniya-news259808.html

4.   Какъвто е проблема на Македония с албанците, такъв е и на България с циганите, не видях обаче нито една тема от някой професор, като автора на тази, в която да коментира нашия проблем? Защо така? Вашата къща гори, вие двора на комшията гледате. Докога така? Стига вече, писна ми от тази Македония, да им признаваме език, нация, история, и да си гледаме нашето бъдеще, те да се оправят, щом като не искат да са българи, няма как насила да ги накараш, какво толкова не можете да проумеете не разбирам, и сърбите са се опитвали да ги направят сърби, но са се провалили и сега са им признали всичко, заради това македонците вече не мразят Сърбия.

5.   "През 90-те тази държава е била къде къде пред България. Докато ние сме мизерствали те са градяли една модерна малка европейска държава. "

Абсолютни глупости ...

6.   От автора:
И отново се появиха критици, които даже не са прочели темата, само са видели заглавието и мрънкат. Нито съм казвал, че ще се месим, нито че искам да им прекрояваме границите и къде видяхте да казвам, че са българи? Кажете ми къде? Това беше просто за разсъждение. И казах, че ако вземем част от държавата им това ще ни доведе само проблеми. Отново се убедих, че в този сайт има само продажници и невидели, които не четат, ами бързат да нападат. Моля ви първо да прочетете темата и после да ми мрънкате.

7.   И отново автора към номер 4
Най-напред прочети темата ми докар и тогава коментирай. И няма да е зле да проучиш, че ако им признаем език, история и нация те ще продължават да наглеят и това може да е с голям проблем за нас. А причината да ни мразят не е защото не им признаваме нешата, които очевидно нямат, а защото в училище ни представят както американците са представили персийците в историческия филм “300.” Като едни демони. И да, не съм казвал, че са българи, нито че искам да ги правим българи. Това май вече всички го разбраха, освен тези като вас, които още вярват, че ни е прихванал някакъв псевдо национализъм да правим другите българи. Насила българин не се става. Всеки който е видял, че дори не можем да накараме и някои българи да се чувстват българи го е разбрал. И не гледам какво става в чуждия двор, докато моята къща гори. Просто исках да поразсъждаваме, защото и те горят, а покрай тях е възможно ние да се запалим още повече. Но нито съм казвал, че са българи, нито че искам да се разрастваме към тях. В 21-ви век не територията прави една държава велика и повярвай ми, българина тва го е разбрал за разлика от много други народи. А който не го е разбрал, не е благодарен за това, което има, не гледа своето, ламти за чуждото и е алчен губи своето.;) Българина и това разбра, но “македонците” още не са го проумели. Но де да бяха само те.

9.   Номер 2 звучи като изпечен комунист. Чисто българска земя пълна с българи е готов да я харизва на сърби (братя), защото зад тях са други братя (руснаците). Единствените братя, които имаме са тези в Макединия, братя българи с наши паспорти. Дреме ти на фара как ще стоят Гърция и Сърбия, да не би нашите хора да иамт сръбски и гръцки паспорти а? Гърция отдавна се отказа от претенции за там, а Преспанския договор го подчертава! Сърбия има и винаги ще има, ама Сърбия не е в НАТО нито в ЕС, те Косово им отцепиха американците им разбиха носовете пред очите на света.....той претенции щели да имат. Нищо не може да имат, освен да седят заврени в ъгъла и да лигавят задника на Кремъл. Но лошото е, че много българи правят същото вместо да защитават българщината. Наша земя, наш народ те за сръбски интереси говорят....

10.   Още ли има баламурници, които вярват, че в Македония живеел някакъв братски народ? Там омразата към всичко българско е като религия. Не знам защо, но е факт. За България се говори или лошо, или нищо. Включително и тези македонци, които имат български паспорт.

11.   За Македония ясно, че е бита карта. Печалното е, че и България не я очакват светли дни.

12.   Охридското споразумение пусна хиляди албански бежанци в СР Македония и сега те са 25 процента от населението. Албанският език е втори официален. Албанците са допуснати във всички институции, вкл. Разузнаването, армията и пр. И тъй като мюсюлманите имат голям приръст, то след няколко десетилетия ще са колкото македонците, а след век ще са мнозинство. И македонците ще трябва да се борят за съществуването на държавата. Или да станат албанци, или да емигрират...

13.   Същото каквото стана с Нубия.

14.   За жалост гърците нямат претенции само за името, а си правят далечни планове как да приберат поне част от територията. Не е случайно това име Северна Македония - създава асоциация, че има и Южна, а какво има на юг - Гърция. И всеки логично мислещ човек трябва да реши, че Северна Македония е нещо като отцепена част от Гърция - като Северна Ирландия. Изиграха мръсен номер, а през цялото време развиваха теории, че не са съгласни с име Македония, за да нямали териториални претенции (македонците към Гърция). И сега какво става - ще има обратни териториални претенции.

15.   Изключително интересна тема и повод за разсъждение.. Албанците са много, много кофти народ, дано са далеч от нас завинаги. Наистина ще е пагубно, ако България отново реши да се бори и то вече за българомразци. Наистина ни мразят страшно много, направо не е за вярване, до къде води промиването на мозъци. Това ни е било винаги грешка, стотици години да се борим за хора, които са искали да напуснат по собствено желание и да скъсат всякаква връзка за да си имат тяхна държава. Моля се това да не се случи, но може и да ни ги натресат, защото нали все сме се борили за тях, това може да изиграе лоша роля. Доста неща не знаех от които си се заинтересовал, браво, с удоволствие чета.

16.   Какво ще стане с Република Макарония не е наш проблем. Ще ни липсва ли Охрид и езерото? Да, но то идва в комплект с шиптарите. Казано искрено, България достатъчно кръв е ляла за това вардарско басейнче. Хората, които се имат за българи да си дойдат в България, ако желаят. Фиромите-българомразци да си гният с албанците. Буферна зона между нас и шиптарите е нещо, от което се нуждаем. Имаме се собствени малцинства, не ни трябва още едно. Представи си изведнъж да не натряскат един тон шиптари в Благоевград и да почнат да говорят как това били посрани албанистански земи отпреди 70 трилиона години. Само тези ни трябват...