Споделена история от Други

Стимулиране на окосмяването?
Здравейте, може би съм от малкото, които искат точно това, но всеки луд с номера си.

На 28 съм и нямам почти никакво окосмяване по тялото, като изключим там долу и подмишниците. Много искам да имам хубаво гъсто окосмяване и по гърдите, корема, а да не говорим че ИМАМ ЖАЛКА БРАДА. Винаги съм искал и хубава и гъста брада, обаче имам едно жалко мустаче и съвсем малко и редки косъмчета по останалите части на лицето. Как мога да стимулирам растежа на косми по гърдите/лицето? Тренирам и извършвам физически труд, което би трябвало да повишава тестостерона, но уви.... пробвал съм и с хранителни добавки и мазила, но никакъв успех.
Това ме комплексира и ме кара да се чувствам непълноценен и недостатъчно развит мъж... знам че сега ще кажете че мъжа не е косми, но на мен си ми е комплекс някакъв.

Моля, дайте съвети, ако можете да помогнете. Благодаря.

Коментари

1.   Почти сигурно имаш ниска чувствителност към дихидротестостерона (DHT). Може да прочетеш повече за този хормон. Имам една добра новина за теб - вероятността да оплешивееш е малка. Точно този хормон, който е причина за гъстата и хубава брада, е и причината за оплешивяването.

2.   Аз също нямам някаква гъста брада, дори е смешно рехава обаче тва много ми помага, с годините ще изглеждаш все по-млад в сравнение с другите, аз на 60 ще изглеждам като на 35 със сигурност. Имам приятел на 50 който също няма много брада и изглежда супер млад, да го видиш какъв е плейбой само

3.   Окосмяването е до ген. Не е напълно свързано с производството на тест, там се включват и други хормони влияещи на окосмяването. Тоест можеш да имаш нормални нива на тестостерон, но да си гладък като бебе. В този ред на мисли, не се занимавай с анаболни стероиди или подобни неща влияещи на хормоналния баланс.
Сам каза, че с мазила не ставало, така че не си давай парите.
Аз пък съм другата крайност. Много съм окосмен по цялото тяло, но започнах да оплешивявам на 16г. В момента съм на 27г. и съм напълно плешив. Гена си е ген.

4.   Наистина всеки луд с номера си. Винаги успяваме да намерим нещо, което да не харесваме в себе си.

5.   Аз също почти нямам окосмяване по тялото. Така ми харесва.

6.   от автора: Нямам проблем с оплешивяване, даже имам много хубава гъста коса, която расте доста бързо. Обаче с брадата много зле, гледам някои на 16-18 са яко брадясали вече, а аз на 28 не... заради липсата на брада изглеждам по-малък, като кажа че съм на 28 не ми вярват, мислят че съм на 21-22 макс и се чудят. :D Поне брада да можех да развия, хайде по тялото както и да е, като нося дрехи не се вижда, макар че бих искал и там да имам повече, а не да изглеждам като дете... Пробвал съм с добавки, които уж увеличават тестостерона, но освен че ми излязоха пъпки, друго не постигнах и ги спрях. Може би няма да стане никак... с това темпо може да имам хубава брада чак на 40... или никога.

7.   Хаха абе аз пък имам един приятел с гъста брада ама пък оня страда че е нисък 1, 60, всеки врънка за нещо. Ти щом нямаш брада поне се бръсни до гладко че да не ти личи

8.   Инжекции тестостерон и ще станеш на маймуна. Проблемът е, че топките ти ще спрат да го произвеждат и ти трябват инжекции до края на живота (освен ако не решиш да ставаш жена по някое време).

9.   Не, тези, на които им липсват косми от ген, нямат високо ниво на тестостерон. Просто са момчета с пишки, но без възможности. Даже и модата е такава, че да се котират за добри естети и спазващи хигиена. Жеената се заблуждава страшно, че окосмяването е недостатък, напротив, това е предимство.

10.   Важното е да чукаш. Брадата какво те вълнува. Я виж Джони Деп - набляга на мустаците, познай защо.