Споделена история от Други

Кажете ми дали да гласувам? Тази година правя 18.
Аз правя 18 тази година, ще гласувам за Васил Божков. Той е Българският Доналд Тръмп. Умее да гради и съзидава. Не е като Боклука Бойко-Мафиот умеещ да разгражда и граби само.
Това че е давал подкупи значи само, че това е единственият начин да се прави бизнес в България. А това че бабичките си дават парите на лотарията му, е проблем на бабичките, които са докарани до това положение благодарение на 200 лева пенсия. Моят дядо на 69 години се пенсионира с 200 лева пенсия и той играе много тото. Плюс това Божков е създал много работни места в страната, Бойко му отне бизнеса и работата на много хора. Като цяло Божков изглежда да е трезвен човек а не като Бойко да псува на фона на чалга музика (изтеклият запис) или прасе като Пеевски.
Плюс това Божков е математик! Завършил е математика, знае как да я използва, това говори, че той има добро, творческо мислене, развити са му и двете полукълба на мозъка, а това е много важно. Плюс това е бизнесмен и има много приятели такива. Може да докара инвестиции, знае какво му е нужно на бизнеса. Забележете докато правеше бизнес, той използва парите си, за да върне обратно в родината хиляди артефакти, които държавата заграби.
Няма друга пратия, която да подкрепя, а да се гласува трябва Божков има пари. Той не е там заради субсидията!
Мисля че казах всичко. Все пак и САЩ си имат президент бизнесмен, който се справя много добре с управлението и е един от най-успешните им за всички времена при това! И ние имаме такъв шанс. Не трябва да го изпускаме.

П.С. Понеже знам какво ще кажете смятам да ви контрирам предварително.
Да знам, че е натрупал пари по паразетически начин, правейки пирамида. НО не е висял цял живот на служба, не е имал приятели които да му продават заводи за по два лева. Той е единственият който не се скри когато го задържаха. Други просто избягаха. Плюс това само той действа. Не като Радев да мрънка само, а реално нищо да не прави. Това че бил богат не значи, че е мутра или престъпник като Бойко.
Сега сме в очакваме да каже коя е партията и да видим кой ще влиза в нея.

#долу хунтата

П.С.2 моля модераторите да публикуват, чувал съм че е възможно да откажат, но аз спазих всички изисквания)

Коментари

1.   От името на целия български народ - не гласувай

2.   След като прочетох темата щях да те помоля да не гласуваш но сега като се замислих няма значение.

3.   Надявам се това да е просто евтина провокация.

Ако все пак се окаже, че не е - с 3 г по-голяма съм от тебе. До тук съм гласувала 2 пъти и то с голям мерак. Казах си "ето, вече съм голяма и допринасям с нещо за моята държава. Отивам и гласувам." Родителите ми ми се чудиха защо толкова се вълнувам за това, на времето те са били от многото, които са скачали по площадите с надеждата, че ще дойде демокрация.
30 г по-късно живеем в една разграбена и унижена държава. Гащите ни са свалени. Всички надежди са напразни. Не виждам вече смисъл да гласувам. Да, има сигурно хора, за които си заслужава да се пусне глас, но те никога няма да стигнат до властта.
Не искам да си дам гласа на ГЕРБ, срам ме е, че Бойко управлява. На Запад също правят мизерии, по-големи от нашите тук, но поне хората се надигат и заявяват обществената си позиция и има някакъв отзвук. А тук? Отваряш големите телевизии и не смеят една дума да кажат против властта, само и само да не си загубят местенцето. Няма опозиция, няма нищо.

Наистина ме е срам, че живея в държава, която се управлява от Бойко, Пеевски, Доган и прочие - хора, за които се знае, че са мафиоти, но не лежат в затвора и никога няма да отидат там. Въпреки това ние продължаваме да търпим. А ти тука да ми обясняваш как си щял да гласуваш за поредния мафиот... много си заблуден. Дано са малко хората като теб, които искат да гласуват за тая отрепка. Ако това е, което ни чака в бъдещете...И не ни сравнявай със САЩ, защото сме мнооого далече от тях и никога няма да ги стигнем. Грешната ти е информацията, че Тръмп е много успешен.

Преди 3 г реших да остана да следвам тук и не съжалявам за решението си, но като гледам случващото си давам сметка, че скоро няма да се оправим. Може би добре правят хората, че се махат от това подобие на държава.

4.   Божков е умен, но е мафиот. Колко хора са пристрастени към хазарта заради него. Колко си пропиляват живота и парите по разните игри, от които само той печели. Пие кръвчицата им... Напълно заслужено го подгониха, защото той богатее от зависимостта на хората към хазарта. А зависимостта е като към алкохол, наркотици... Напълно заслужава съдбата си сега, даже е и твърде мека.

5.   Хаха това е няква тъпа провокация :) За Божков щял да гласува ахахах.

Ами аз пък няма да гласувам за Божков. На 22 съм.

6.   До 3. Тръмп е повече от успешен, но не е той тема на разговора сега.
Аз приведох около 10 причини да се гласува за Божков. А вие нито една. Чакам да ги прочета.

7.   До 4. Абе каква зависимост бълнуваш. Ти си първо си зависим и след това си пилееш парите по бутките. Ти напълно си заслужаваш съдбата да мизерстващ в България мой човек. Смешници.

8.   До 5. Как да гласуваш за Божков като е над твоето ниво. Как да гласуваш за Божков като баща ти е гербераст на държавна службичка.

9.   Здравейте на всички!
Божков, Борисов, Станишев, Царя, Костов и така нататък.....всички са кукли на конци.
Запомнете две неща:
1) България се управлява от Великите сили (групово) няма значение кой тук се води на власт.
Прави каквото му се каже.
2) България спрямо всички държави по света си е доста добре. Не слушайте другите, а имайте собствено мнение. Подсигурено с ОПИТ в живота.
Много мразя този шаблон " България никога няма да се оправи" .:))))) Това е ПРОМИВКАААА!!!
На всякъде по света си ги имат всичките наши проблеми, че даже и повече. Това е животът.
Няма нищо съвършено на света и няма и да има!!
Българите сме със ШИРОКО ЗАТВОРЕНИ ОЧИ благодарение на по-старите поколения песимисти около нас!
Учи усърдно, работи всеотдайно, а после говори, че не ти се получава! Победете себеси, победете мързела, победете песимизма с оптимизъм и ВСИЧКО ЩЕ СЕ ПОЛУЧИ КАТО С МАГИЧЕСКА ПРЪЧКА!
Човек с много опит ( сменил 3 държави и 27 работни места). Винаги аз напусках:) Само напред.
М 32

10.   Няма смисъл, защото за която и партия да гласуваш резултата ще е същия. Всички партии работят за една организация и имат еднаква цел. Това че гледаш по телевизията как се карат и мразят е просто илюзия за пред заслепения народ...

11.   Само на Балканите и други изпаднали страни в Южна Европа, Африка и Латинска Америка народът се възхищава на мутри и мафиоти. Такива простаци като ББ и РД не биха били на тези постове в една нормална държава. Там особено ББ щеше да е най-много шеф на склад. Божков е много по-интелигентен, но и той е от тази клика. При нас не е имало преход. Не ми пука за политиката, но ми пука че хубава работа у нас се намира само с връзки, освен ако не си ИТ.

12.   11, още ли има хора, сматящи, че някой се възхищава и гласува? Не е вярно. В България избирателната активност е едва 30%. От тях:

-5% фалшификации и мъртви души
-5% твърд електорат на Доган
-10% цигани (заради натиск от циганските барони или за кИфтета и кебапчета)
-5% корпоративен вот (за да не ги изгонят от работа, най-вече служителите на бюджет)
-5% пенсионери (последните наивни такива, гласуващи за БеСиПе от носталгия по младините и с надеждата бай Тошо да излезе от гроба и да направи хляба пак 5 ст.)

Реални нормални хора, гласуващи и възхищаващи се на политици в България отдавна няма.

13.   А'бе, на 18 години си... Всеки е свободен да мисли както иска и да гласува според личното си мнение. Прави каквото си решил, но занапред избягвай да натрапваш политическите си възгледи където и да е било. Както ти имаш мнение, така и всички ние имаме такова. Подобни изказвания не водят до разбирателство, а до излишни спорове.

14.   Божков е мафиот, съгласен съм, но е видно, че е време Боко да си ходи, особено след последните му изцепки със записите. И моят въпрос е следният, коя партия според вас е разумна алтернатива на ГЕРБ ако имам политически възгледи център-дясно?

15.   Номер 13,нещо си се объркал. Това е свободен форум, всеки има право да каже своите политически идеи, каквито и да са те. Като не ти харесват, не ги чети. Знаеш къде е вратата. Никой не си, че да казваш на хората къде и как да говорят и на какви теми.

Авторе, на 18 още си много млад, не си имал време да натрупаш опит и достатъчно впечатления. Не се впускай сляпо да гласуваш за някой, само защото се представя за много начетен и подходящ. Той си е преуспял в личен план и това далеч не означава, че ще бъде добър политик. Бъди критичен към всичко което четеш и слушаш. Опитай се да видиш както доброто така и лошото в една партия. Ако нещо ти се струва прекалено хубаво, че да е реално, усъмни се, разсъждавай, търси още информация.
Ако се интересуваш от икономика и ти харесва либертаризма(икономически растеж, по-малко субсидии, повече инвестиции, свободен пазар, и т.н.)те съветвам да започнеш да четеш книги на тази тема. Sowell, Ludwig von Mises, Rothbard...
Колкото до Божков, сам виждаш че е паразитирал. Е, сам си направи извода дали един паразит е по-добър от другите паразити дето ги имаме.
Един бизнесмен паразит не е и наполовина толкова опасен колкото един политик паразит. Не е влязал да прави политика от любов или чувство за дълг към родината, някакви идеали...ами от чист интерес към неговите си сделки. Икномическата олигархия върви ръка за ръка с корупцията в политиката. Без политици, които да уреждат незаконни сделки на приятелчетата, тия големи олигарси най-много да бяха станали шефове на супермаркет. Те си правят своите сделки, а обикновения българин няма и да помирише тоя бизнес и ще продължава бягството на българските таланти в чужбина. Нямаме нужда от олигарси, а точно от обратното, стимулиране на среден и малък бизнес.
Това е моето мнение, ти ще си решиш.

16.   До 12

Има и "държавно-чиновнически" вот, които според мен, яко води корпоративния. Имаме масивна администрация и много от тези позиции се появиха, по времето на ГЕРБ. Учителксите заплати, се повишават редовно от няколко години насам, каот преди просто гонеха инфлацията. Покачват се и заплатите на полиция и други служби. Просто е в интереса на тези хора, да гласуват за ГЕРБ. Ако някой политик каже, че ще намали броя на администрацията, че няма да харчи излишни пари за "пипулистки действия", то не само, че няма да привлече никой от предните групи, а ще си докара и масивен негативен вот, от хора, котио се чувстват застрашени.

До 9

Учиш усърдно, работиш отговроно, не мърезлуваш и стигаш "топа" на запалтта си, 1800 лева в София, след 6 години стаж!
УАУ!