Споделена история от Други

Защо България никога не си защитава интересите?
Здравейте. Въпросът ми в тази тема е защо нашата държава никога не си защитава националните интереси? Ние сме се оставили, като един двор без стени. Заспали сме един сън и не се събуждаме. И не само, че не си защитаваме интересите, ами работим и за чужди. По едно време сме спрели да защитаваме интересите на държавата и от тогава няма мърдане. Не сме спрели 1990-та година, нито пък 1944-та. Още по времето на Царска България сме заспали, ако не е и преди това. Мога да дам един много добър пример за една случка от трите периода-монархията, комунизма и фалшивата демокрация. През Втората световна война неутралните турци забелязали, че България е заета с други ангажименти и решили да се възползва. Почнали да трупат камъни по устието на река Резовска, където била границата между България и Турция и измествали реката и границата на север. Никой нищо не им е направил, а е трябвало още в първия ден като са почнали да ги гръмнат на място. Сменя се манрхията, идва комунизма и пак държавата спи, народа също спи, а тюркофонските ромеи успешно измествали устието на реката 30 години, докато през 70-те и двете държави не струпали военна техника и багери, нашите тулупи тогава наредили устието на реката да се покрие с камъни и завързали ръцете на турците. Устието на реката е било изместено с почти половин километър към българска територия. А през 1997-ма България доброволно предава устието на река Резовска на Турция. Целия плаж отива към турската република без да изстрелят един куршум или да платят и една стотинка. Идеален пример как сменяме системи и политици, а нещата са си все същите. В момента Румъния прави същото с българския дунавски остров Ветрен. Островът е показан като български на всяка една карта. Румънците го представят, като румънски, сложили са там румънска гранична полиция и глобяват нашите рибари. И това вече 50 години. Ако бяхме нормална държава щяхме да им кажем, ако пък продължат мятаме им една ракета и граничарите им стават на фрикасе. Но не, ние сме държава без национален интерес. Ако искат и село могат да си построят там. Позволихме на сърбите да пускат отровна вода от техни мини към Струма. Съгласихме се. А тая мръсна вода, където идва от техните мини, с нея гонят българите от Босилеград, който е град населен с Българи в Сърбия, даден им през 1919-та година. На турците им даваме наше летище без плащат. Американците са построили 4 военни бази в България безплатно. Ние сме единствената държава в света, където Америка строи военни бази без да плати за тях. Даже Филипините, бивша тяхна колония са взели пари. Не им пука, че тва е Америка, ше плащат, а ние без пари им дадохме. През 2013-та гледам обикновени немци дошли от Германия да режат нашите гранични огради. Немска работа. А ние седим и спим. Да си ги режат ония, на нас кво ни пука? После бежанците ни правиха проблеми. Още повече тия огради бяха построени с километри на север от границата и турците ходят там, пасат си животните, садят си растения, ние нищо. Може и село да си построят там, или пък да почнат пак с техния номер, да трупат камъни. Направиха военна зона до границата ни, ние седим и мълчим. Даже и най-жалките плюнки си правят с нас каквото си искат. Исландия, държава с население колкото Пловдив решила да ни слага техни закони. И нашите приемат! Какво стана с този закон, не знам. Но е факт, че ония смешни рогатковци ни показаха големите си рога. Наскоро Каракачанов беше казал “Северна Македония продължава да краде нашата история!” Ми то е ясно, че вентилаторите от много дълго време ни крадат историята и ни правят най-различни номера, а ти кво ше направиш, бе? Вика ги на преговори. Ония ни крадат историята, фалшифицират я, прават ни въртели, оня ги вика на преговори! За банани ли ше преговаряме с тия маймуни? При нормални обстоятелства до сега отдавна да сме го сложили на място гордите северняци. Пълен резил сме. Гърция ги блокира отвсякъде, смени им знамето, смени им името, засрами ги, чак почервеняха, а ние ги мотаем. Не, те ни мотаят. Една смешна измислена държава ни върти на малкия си пръст. Помагаме на тях и на албанците да влезнат в Европейския съюз. Не е тайна защо никой не ги иска. А ако макетата влязат в ЕС на какъв език ше подпишат договора за присъединяване? На фалшивия македонски език и после като влязат няма да спрат с номерата си. Ваъщност ние гледахме ли си националния интерес Северна Македония нямаше да има, но тва е друга тема. Но защо говоря за тях? Те може да са прости и изпрани мозъци, но се хващат за едно нещо и го защитават. Защитават си интереса, а ние не. С какво те са повече от нас? Дори най-малките и слаби държави си защитават интереса по-добре от нас. Албания например, сърбите са правеха на интересни в Косово, албанците не стояха да им търпят номерата. Вдиганаха им един бунт и айдее, Косово приключи за тях. Сега вече не правят въртели. По-горе заговорих за Турция. Невероятно си защитават всеки един национален интерес. Опълчват се дори и на Америка и даже те са съобразяват с тях. Може да са неприятни, но си бранят интересите невероятно. Гърция също. Казах как третират “македонските” самозванци. Турция реши да им навлиза в морето. 90-те свалиха турски изтребител. Не ги оставят и да си разширяват морското пространство когато им скимне. И сега заплашват, че ако Турция тръгне да събира петрол от гръцката част на Егейско море гърците ше вземат ответни мерки. На нас Румъния преди няколко години спокойно си ни дръпна шамандурата. А ако бяхме на мястото на Гърция досега турците отдавна да са сложили танкери да точат петрол в нашите води, ние даже нямаше да ги отразим. Защото не си пазим интереса. Мога още примери да дам. Вижте Армения. Малка и слаба държава, която в близкото минало е преминала през цял апокалипсис, но си защитава националния интерес. Нямат и 3 милиона население, събраха половин милион човека на площада в Ереван да свалят крадливото си правителство, което пак бранеше интереса на държавата по-добре от нашето. Дори и далеч по-силните Азербайджан и забележете Турция се съобразяват с тях. Решили ония да им се правят на интересни, но Армения си е заключила границите с тях. Опитат ли се да направят нещо веднага има ответна страна. Забравих да кажа и за Украйна. Направиха нова административна в Бесарабия, където живеят бесарабските българи от много преди Уркайна да е замислена. Мъчат се всеки неукраинец там да то “поукраинчат”. Нашата държава отново си спи и сънува. Унгария взима мерки, Русия даже само щракна с пръсти и украинците веднага спряха да се мъчат да превръщат руснаците и кримските татари украинци. Откъснаха Крим и украинците и думичка не казаха. Изглежда всяка една друга държава си защитава интересите и малцинствата в други държави, които някак си са попаднали там. Само ние мълчим, спим и търпим. Защо го правим? С какво сме по-различни? Да кажеш, че е защото сме бедна държава? Албания по-голяма и по-богата ли е? А Армения? Гръцките и албанските политици с какво са по-различни от нашите? Явно не е до сила, до пари, до размер, ами до тва какъв човек си. А ние българите сме като ленивци. Заспали сме по някое време и няма събуждане. Но времето лети. Защо сме такива?

Коментари

1.   Да, гърците си защитават правата. Българите-не. Първо, защото са страхливи и не са единни. Второ-защото доста българи работят за чуждестранни интереси и държави и обществото не ги санкционира. Повече се вълнува от това коя гърла си е сложила силикон. После се оплакват, че живеят зле. Ми сами си го правим.

2.   Много просто, Българина не е човек, който да се бори. Интересите са му в личностно израстване. И даже скоро време ще приключи. Понеже виждам, че си гледал клипове на една партия, която се бори за патриотизъм. Погледни и другите му клипове. Където се оказва, че в Чикаго българите не искат да учат български децата си. Както и Паисий Хилендарски споменава същото за българина. Явно му е в природата да не го интересува. Скоро време няма да съществува като държава. Дано следващите заселници да се окажат по добри стопани на тази територия пълна с история.

3.   Именно. После Русия ни била виновна. Предатели има навсякъде, но само в България народът е вдигнал бялото знаме.
Някой знае ли защо е била освободена България? Всички си мислят, че е заради Априлското въстание, така ни лъжат в училище. Само дето ние се вдигаме едва няколко хиляди души, само в южна България и около пред балкана, а турците разбиват основните сили на въстанниците за буквално два дена. През това време обаче, на севера в Босна ври и кипи, въстанието трае три години от 1875 до -78, докато Сърбия и Черна Гора не обявяват война на Османската империя. Те губят тази война, толкова фатално, че са на път да изгубят автономията си и всичките войни на Австрия и Русия с Турция да идат по дяволите. Чак тогава Русия е принудена да дойде и да приключи с душманите. Можем шеговито да кажем, че дължим освобождението си на сърбите. Като цяло българите четат вестници по това време и научават за борбеността на комшиите и решават и те да се пробват. Разбира се това е грубо казано. Има множество обективни причини, като географското местоположение например, но примера е ясен. Ами гърците и сърбите през Втората световна война? Прочетете, да видите как смело си защитават интересите. Чисто обективно. Посичат ги, бомби, коршуми, горят ги ама не се дават.
Ами я вижте на малка Словения? Как от всякъде шах и мат даде на хърватите преди години. Прочетете.
Май наистина само ние спим.

4.   Много говориш за Турция и Америка а за Русия се опита да изкривиш начина по който се възхищаваш на действията им , приписвайки асимилационните действия на украинците.....На кримските татари украинците ли им пречат бе б*клук ? Татарите кой ги депортира в добруджа , украйна ли ? Кой е окупирал Крим в момента и ги преследва , Украйна ли ?И викаш че украинците се опитвали да поукраиничат руснаците ХАХА , ау ужас , горките руснаци , нищо че руснаците се опитват от край време да окупират Украйна , да ги асимилират , АМА НЕ , украинците били виновни...... личи си от километри че си русофил , това обяснява защо си толкова умствено изостанал...

5.   Не е така. Просто медиите в България не ни показват истината, а правителството не ни я предоставя в учебниците, за да сме неуки и да не знаем какво се случва с нас, за да не се борим и защитаваме. Колониалната власт не дава на никой да вдигне глава и ни даржът на къс повод, защото ги е страх.
Заблудата, която тегне над нас е проблемът. Не че ние не ставаме.

7.   Държавата е мъртва, ти не разбра ли? За 30 години успешно промиха мозъците на хората, оглупиха ги с пошлости и шарени дрънкулки. Територията ни в момента е заета с нещо като народ, който не е народ, защото всеки народ е единен, ние за най-малкото се делим поне на 2 лагера. Народът успешно се топи, за 30 години от 9 милиона станахме 6, след още 30 ще станем 2 милиона и ще ни претопят окончателно. Ако имаш капка здрав разум, напусни това проклето място, преглътни гордостта, щото е гола и си живей живота в някоя нормална страна с някой нормален народ, който си знае интереса.

8.   Ш'ото всички българи и цялата страна е -ковра.
Не го мисли. Емигирирай, не се прави на патриот, нищо не става и няма никога да стане.
Хубавото на демокрацията и на свободата е, че учиш чужд език и след няколко години пребивяване в страната можеш да придобиеш тяхно гражданство и директно се отказваш от своето и да не ти дреме - това е решението. Аз така направих преди 18години и не съжалявам въобще. Това, че си роден някъде и някой ти набива в главата патриотизъм и че трябва да милееш и тачиш родината си и живота си да дадеш...айде бе?! Никога не е било и никога няма да бъде.

Какво предпочиташ, да си уредиш живота и да мислиш за по-съществени неща от клюките пред блока, във всеки град всеки познава всеки, пълна простотия и нулева култура, нищо не могат и нищо не знаят и претенции имат - а, стига бе! Смешна и несериозна работа.

Има светстни хора, но има и светсни хора от други страни в света. Остави миналото си назад, вземай каквото можеш оттам и се махай колкото се може по-бързо, че ако не си станал, ще станеш...един от тях. Един от зомбираните, които живота им е толкова загубен, че знаят само 5 неща.

Развивай се...твоят свят, приятелите, колегите и всичко заобикалящо се - не трябва да е/са в България. Държавата им РАК...хората и управляващите са хирурга, които се опитва да оперира...ама образованието му е 6-ти клас, втори срок.

СПАСЯВАЙ СЕ...И НЕ САМО ТИ...ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ!

9.   България е измислена държава. Такова нещо като България се появява чак в края на 19 век. Същото е и с Гърция и Сърбия. Никога не е имало такова нещо Гърция. Много добре знаете че се е наричала Ромелия. Те затова гърците имат един генетически код с южните италиянци, сицилиянците тоест. Италия е друга измислена държава. Българина какъв е? Не е нито славянин, нито татарин или монголец, нито грък... няма български етнос. Това е измислена държава. В историята на Паисий присъстват цяла камара несъответсвия и откровени лъжи. После идват някакви двама немци в България, докато сме още част от Османската империя и казват, че имаме монголски произход, което и до ден днешен учим. Били сме ханство което пък от своя страна създава кирилицата, на която пък пишат славяните. Да не говорим за това как пък изведнъж от хан Кубрат, Крум, Омуртаг се ражда КНЯЗ Борис-Михаил. Как стават тези чудеса. А най-смайващото е, че ако питате който и да е историк за титлите на българските владетели, ще ви разкрие шокиращата и печална истина, че НЯМА сведения за титлите на българските владетели! Може само да се гадае.
След това пък взеха, че ни натресоха немски цар, нищо че Левски беше против монархията най-вече! Най-интересното пък е че на печата на Иван Грозни от 16 век, Болгария е Велико Княжество! Нищо че сме били под османско иго вече два века!
Какви интереси очаквате да защитваме? Чуждите ли???!

10.   До 9

Много си прост уе ...

11.   Номер 9, ти голям историк си бил, бе.
По твойта логика, щом България е измислена, значи и ти си измислен, хаха, айде скрий се някъде, умниче.

12.   Доста от сегашните политици служат тъкмо на Русия, както може да се прочете и в интрнет. Тоест, то не е и тайна.

14.   4 и 9 са нагледен отговор за това защо нямаме национални интереси.

15.   Най-голям принос има комунизмът. Така е препрограмирана цялата нация от тогава. Послушание, сведена глава, да избягва споровете с другите и да не роптае по много. А и е малка и слаба страна. А и е предателска. Какво друго очакваш? Тя страна като Германия е като кастриран котарак само заради комунизмът, без другите фактори.

16.   За Резовска река: да, устието и некъв измислен плаж (който съм го виждал лично, авторе, а ти ходил ли си до там въобще някога?) отидоха при турците през '97 г. За България пък останаха богатите залежи в зона наречена "Блок 6", в която английска фирма била открила залежи от газ. Източник: https://www.banker.bg/obshtestvo-i-politika/read/kostov-i-iulmaz-razchistiha-kamunite-na-nedoverieto

За о. Ветрен: явно румънците се правят на много интересни спрямо........... 50 български рибаря. Петдесет! Хубаво, да им скочим на нож и на румънците, ама знаеш ли, че ако се получи пречертаване на границите с Румъния, може и да не ни изнася? Източник: https://www.24chasa.bg/novini/article/6841551

За сръбските мини: Едни източници казват едно, други друго - че няма замърсяване. Направо давам източника: https://news.bg/society/reka-dragovishtitsa-e-chista-uspokoyava-neno-dimov.html

За американските бази в България: Филипините не са член на НАТО. Ние сме. Германия също е член на НАТО. Германия пък ПЛАЩАТ 1 милиард долара за американските базите годишно. Колко плащаме ние за базите у нас? Какво получаваме в замяна? Получаваме... военни бази, които в момента са поддържани от янките и са на принципа на СЪВМЕСТНО ползване. Получаваме и съвместни учения с тях /нашата армия като я гледаш колко е велика, според теб такива учения дали не са свръх полезни?/ 10-годишния договор с тях изтече през 2016-та. Ако толкова сме приритали за тия бази, пращаме 1-годишно предизвестие и айде чао. Ама колко ще ни струва да си ги поддържаме сами? Имаме ли РЕАЛНА нужда да го правим за момента? Дали си нямаме по-сериозни теми.. като например да се подобрява стандарта на живот тук? Да влезем в Шенгенската зона най-сетне? Да отпаднат визите за САЩ?

За Македония: защо трябва да ме бърка дали на бюрократите в ЕС ще им се наложи да превеждат текстовете си на още един "език"? Колкото и да е измислен? Макетата крадат историята и до момента, ще го правят независимо дали са в ЕС или не. Какъв ни е кяра да ги накараме да приемат, че цар Самуил примерно не е маке? К'во от това? Всякакви луди глави ще си въобразяват каквото си искат. Само защото го правят не означава че е истина.

17.   От автора до номер 16:
Точно за тва говорех. Ние винаги си казваме “Какво толкова” и оставяме всички други да си прават с нас квото си искат. Какво толкова, че турците незаконно изместиха реката и откраднаха наша територия? Какво толкова, че румънците незаконно си присвояват чужт остров. Какво толкова, че макетата си присвояват историята ни и нанасят тежки удари над и без това почти изчезналия ни авторитет? Твоето мислене е логично за мовек от нация, чиито интереси са се превърнали в стара отдавна неотворена прашна книга.

18.   Да, наистина не си защитаваме интересите. Отказахме се от Южен Поток нищо, че щяхме да въртим кранчето на цяла Югоизточна Европа и да вземаме такси колкото половината бюджет.

19.   Българите са боклуци които не заслужават да имат държава