Споделена история от Други

Задължение към мобилна агенция
Здравейте.
Наскоро от агенцията за задължения се свързаха с мен, и ми съобщиха, че съм имала задължение към мобилен оператор за неплатена телевизия и Интернет към 600 лв.
Въпросът ми е: Има ли начин да не им платя, понеже останах без работа, под наем съм, единият ми родител не поддържам връзка с него, а другият ми родител също остана без работа.
Ако, трябва да обжалвам, или какво да правя? Опитах се да им обясня положението в което се намирам сега, но тях ги интересуват само парите.
Моля, някой да ми пише, който е запознат с това, и да ми каже как се е справил с проблема!?
Благодаря, предварително!

Коментари

1.   Нищо недей им плаща някой ден като работиш те ще си ги удържат от заплатата ти на малки вноски. Сега най много ти запорират сметката в банката ама едва ли.

2.   И аз съм в същото положение. Обадиха ми се и казаха, че имам да плащам 450 лв и мога да подам молба за разсрочено плащане, но като отидох на място в офиса на Виваком ми казаха да плащам сега на място 350 лв и последната само 150 лв можело да ми разсрочат. Разбира се няма как да дам такива пари и ме заплашиха с колекторска фирма. Сега не знам какво ще стане.

3.   Ако задължението ти е по-старо от три години ще го погасят по давност, но трябва да обжалваш в съда. Няма да има процес, а просто пишеш една жалба, входираш я и съдът ще ти опрости задължението. Трябва обаче жалбата да е написана грамотно от адвокат и той да цитира съответния закон. На един мой познат така му опростиха един голям дълг към един от операторите. Ако обаче не е по-старо от три години не знам как да се измъкнеш.
По-лошото е, че може да ти организират телефонен тормоз понеже колекторските фирми са мутренски образувания, които не са излизали от 90-те години. Престъпници, които не ги контролира никой. Успех!

Асото

4.   Стана ми интересно колко месеца не си плащал за да стане такава сумата.
А относно въпроса мисля че няма мърдане дори може да ти начислят още лихви. Търси си работа някъде била кауфланд някой строеж някъде където се търсят хора поне временно да закърпиш положението.

5.   Договори с тях плащане на части. Продай нещо от ненужните ти неща. И достигна до тук, защо не сте си плащали сметката. Шкафчета И и се криеш по-лоши става, причините нямат значение. Призиви какво можеш да платиш, вземи от някого на заем. Вноската ще се увеличава лавинообразно.

6.   Като нямаш заплата и имущество, няма какво да ти вземат, НО ще те тормозят до изтичане на давността от 10 години, което значи че ще ти напраскат произволни лихви и във всеки един момент вбъдеще, когато имаш работа, ще могат да ти сложат запор на заплатата и още ще те включат в разни черни списъци, заради което няма да можеш да купуваш стоки на изплащане, да взимаш кредити или въобще да сключиш договор с друг оператор.