Споделена история от Други

Частна трудова борса
Здравейте,
Момиче на 22 съм и съм без нито един официален работен ден в живота си. Досега бях студентка, но заради кризата с Ковид не можах дори да завърша нормално бакалаварската си степен.
През годините съм си търсила работа за лятото, но неуспешно.
От 2 месеца усилено си търся работа, но или не ме одобряват за позицията, която кандидатсвам или аз не съм съгласна с условията на труд.
Толкова съм отчаена вече, че се записах и на държавна и в частна трудова борса.
Имам следните въпроси :
Използвали ли сте услугите на частни трудови борси и какво знаете за тях?
Вярно ли е че като съм се записала на частна трудова борса трябва да кандидатствам само по обявите, които тя предлага?
Всяка информация, съвет и мнение ще бъдат полезни за мен :)
Моля модераторите да публикуват историята ми, защото е наистина важно за мен! Благодаря!

Коментари

1.   Няма ограничение да не кандидатстващ за други обяви. Според опита ми частните борси се делят на няколко категории, първата са абсолютни измамници, взимат ти 20лв за първоначален профил или нещо от сорта, въобще искат ли ти пари бягай-никоя нормална частна агенция не взима пари от работника, а само от работодателя, вторият тип е агенция, която работи с 3-4 фирми и им търси хора, третият тип е агенция профилирана в високо квалифицирани хора в някой сектор или сектори. Това е моят опит, според мен няма лошо да се опита и през агенция.

2.   Виж по-големите Адеко примерно. От къде си? Извади читавште фирми и директно пращай св-та.

3.   Поговори с приятели и познати да те препъръчат, ако във филмите в които работят търсят служители.
Така ще си една стъпка напред.

4.   От авторката
Номер 3, аз нямам приятели и познати.
Липсата на връзки също е проблем....