Споделена история от Други

Как живеят в Русия? Наистина ли е такава трагедия?
Нищо специално не питам. Просто искам да разбера от чисто любопитство, как е Русия сега. Подобри ли им се социалното положение на руснаците, жизненият стандарт? Може да кажете също така как са хората там - характер, традиции дори. Особености на Русия. Каквото се сетите, каквото си изберете. Защото аз общо взето, няма откъде да прочета, защото нищо актуално не се говори или пише за тях.

Коментари

1.   Като манталитет са като българите, но пият повече и са по-големи националисти.
Добре се живее в няколко големи града, в малките е бедност и мизерия, особено в районите граничещи със Сибир.

2.   Хората са добри и гостоприемни (поне към българи). Майка и татко са ходили в Ростов.

3.   Не знам какво очакваш да прочетеш, след като е ОЧЕВАДНО, че коментарите ще бъдат разделени на оста русофил/русофоб. Аз смятам, че мога да дам обективно мнение, защото съм на половина руснак.
Бил съм в Русия, общувам с руснаци така че ще бъда максимално обективен.
Общо взето всеки руснак който съм питал (90%) ми е казвал, че живее в гавно, тоест в мизерия. Въпреки че съм срещал различни мнения. Според мен най-зле се живее в големите индустриални градове. Там е трагедия. Индустрия, следователно мръсен въздух и военни бази. Най-добре се живее около Ямал в Сибир около Тюмен, защото имат газ. Много е хубаво там. Мизерията не е в Сибир, а по границата с Казахстан от където минава основният нарко трафик.
Това което харесвам в Русия е природата. Хората там не им е нужно море. Ходят на близкото езеро, а там водата лятото е по-топло от черноморието. Също така харесвам руската баня.
Традиции? Събират гъби и боровинки в гората. Все още строят дървени къщи, което е интересно.
Не харесват Путин, даже бих казал че в 7 милионна България Путин има повече привърженици от в цяла Русия (само образно казано). Но въобще не разбират от политика като цяло. Мислят си че като махнат Путин и разстрелят олигарсите ще цъфнат и вържат, е да ама не. Според мен са в пъти по-образовани от българите (нищо лично, но обещах да съм обективен). Играят много шах, четат книги и се интересуват от най-различни теми.
Само руснак ще си купи за зимата медицински спирт, за да си направи алкохол разреждайки го с вода. НО пият по-малко от българите. Тука ракията е издигната в култ. В Русия има много негативно отношение към алкохола последните години. Това е факт.

Референдума сега който имаха беше тотално фалшифициран, поне според мен. Нямаше руснак който да ми каза, че е ходил да гласува със За.
Разбира се че са гостоприемни и добри, каквито са в целият нормален свят.
Общо взето в Русия корупцията е много сериозна, ама много.
Това което признавам за успех обаче, е че имат много силно местно производство. Почти всичко основно е made in russia. Отглеждат дори дини в Сибир.

Дали ще се подобри положението при тях зависи от това дали руснаците ще отрезвеят.

4.   Ходил съм там , и беше пълен контраст с това което аз бях чувал , че имаме добри отношения, братя , живее се прекрасно в Русия ала бала.... Освен че имат някаква особена омраза към българите, са и коне с капаци по манталитет и живеят като роби , освен тия в големите градове (Москва) , иначе всички живеят все едно са в 13ти век, пълен ужас .

5.   Голямо социално неравенство. За някои - трагедия, за други - рай. Също като при нас, но в по-"хард" вариант.

6.   Живеят много хубаво. Ниска безработица, високи заплати. Голяма средна класа и с много силни перспективи. Харесват чужденците и се отнасят страхотно с нас. Велик народ. Наши братя.

7.   Има руски форуми, чети и питай там. Най-общо - в Москва и 10 големи града има хора живеещи доста добре. В останалите места пак има добре уредени, но са доста малко.

8.   Тролчета, не се правете на интересни, хабер си нямата за стандарта и живота на руснаците. В пъти са по добре от нас в България. Щракате по интернет и плюете, а не си пускате клипчета в ютуб, пълно е с такива за Русия, особено за руското село. Вижте какъв е стандарта на село, асфалт няма, но навсякъде има пусната газ, карат си високопроходими коли, живеят си на чист въздух. Детската им градина има няколко декара двор, превърнат в парк и децата играят на воля. Взели да плачат за Русия, абе първо си вижте скъсаните гащи, турците имат достъп до плажа, а българите гледат зад бариерата на пътя, това ли е българският стандарт? Жалки нещастници, пак Боко си изберете, тогава и това което имате и него ще ви вземе!

9.   #4 ами как няма да има отрицателно отношение към българите след като постоянно се намират да пишат подобни откровенни измислици. Обзалагам се, че дори не си бил в Русия.