Споделена история от Други

Това черна магия ли е?
Здравейте! Обръщам се към вас с надеждата, че някой е по-запознат с тази сфера.
В последно време на приятеля ми и на семейството му се случват странни неща. Колите им постоянно се развалят(след ремонт на определено нещо до 2 седмици пак се разваля), тавана в къщата им падна(те са семейство, което старателно поддържа имуществото си). Да кажем, че тези неща могат да се случат на всеки без да е задължително да му е направена маагия. Днес обаче се случи нещо, което не може да бъде видяно често.
Решихме да излезем, той облече една тениска(в абсолютно добро състояние, почти чисто нова), тъй като духаше силно, облече и яке, което не свали изобщо докато не се прибрахме. Когато съблече якето, цялата тениска беше раздрана. (все едно се е бил с диви зверове) Тя си се разпадаше направо. (имаше някакви странни петна по нея на местата, на които беше скъсана, които миришеха доста силно и неприятно) По якето обаче нямаше нищо. Пак казвам, тениската беше в перфектно състояние преди да излезем, прана... Какво и как се е случило, не ни е особено ясно. Особено при положение, че бяхме просто на ресторант.
Как е възможно това? Някой поне логично обяснение може ли да ми даде?

Коментари

1.   Това сериозна тема ли е? Напоследък и аз се чудя дали е възможно да има магии наистина. Защо не опитате всички от семейството му и ти да си вземете по една иконка за врата или кръстче от черква и свещеникът да ги освети на място и да ви чете за здраве. Според мен, ако има магии и нечисти сили, единственото, което би трябвало да помага е чистата вяра и дистанцирането от лошото. Успех!

2.   Просто от интерес сещаш ли се каква беше тениската? Марка, цвят, модел и тн.

Иначе, без анализ на събраните веществени доказателства няма как да ти дам мнение как точно се е разпаднала тениската (макар аз лично да съм имал такива тениски дето са се разпадали докато съм ги носел, но не са били все едно раздрани от диво животно). Въпросът е, че според мен никой няма да тръгне да прави магия да дере нечия тениска. Това с колата е познато на много хора дето са минавали през неадекватен сервиз - оправят го, ама само наужким. Просто някои майстори толкова си могат, а пък и някои проблеми често се оказват по-сложни, отколкото първоначално се е смятало.

3.   До 1

Демек, ако не си православен християнин, ще те ловят магии.
ММММххххххМММММмммМММ .....

4.   Евтина тениска и некачествен сервиз.

5.   Номер три, нямах това предвид точно :D Давах предложения само. Иначе си мисля, че лоша енергия се бори със силна положителна енергия. Аз лично отивам в черква, когато имам проблем с енергиите и не се чувствам достатъчно силна, за да си възстановя сама енергийното поле. Не знам дали го обяснявам разбираемо. Просто така съумявам да си концентрирам личната енергия в една посока по-лесно. И аз лично намирам смисъл в християнството, на мен ми е най-близко и е традиционна религия в България и затова по инерция реших, че и авторката я изповядва. Ако изповядва друга религия или идея, все пак нека се чувства свободна да ми тълкува съвета :))))

6.   Оф, стига глупости. Приятелят ти е отишъл в тоалетната или е използвал случая, докато не си го гледала и си я е раздрал, а сега се гаври с тебе. Замисли се какво не му е наред на него и дали трябва да бъдеш с него. И малко по-сериозно наистина. Защо нв вземеш да му сложиш една скрита камера да го видиш какво представлява, защото явно си много наивна и ще си патиш.

8.   Има резон и в думите на 6. Сложи една скрита камера и ще се види дали има смисъл да мислиш за магии изобщо.

10.   Трябва да отидеш на врачка и да и дадеш колкото пари е необходимо да развали магията. Със сигурност е магия от забранените текстове на хогуартс.