Споделена история от Други

Моля ви за съвет и за помощ.
Здравейте съфорумници. Пише ви едно момиче на почти 19 години, което иска съвет и напътствия, защото ми е много трудно и не знам какво да парвя и да мисля. Става въпрос за едно момиче, което ми е приятелка, запознахме се преди 2 години, бяхме общували кратко време, но след това известно време не поддържахме контакт, после реших да я потърся и се сприятелихме отново, отначало всичко беше наред, много добре се държеше, никога не е имало момент в който да се отнесе по лош начин с мен, нито сме имали някакви проблеми или караници. В последния 1 месец обаче, нещата излязоха извън контрол, когато тя за пръв път си позволи да ме обиди, а това се случва вече много пъти, също така си е позволявала и да ме заплашва, което не е изобщо нормално, за мен е недопустимо някой, който твърди, че ти е приятел да се отнася така с теб, и не само това, но се държи като цяло лошо с мен. Също така ме пренебрегва заради други хора, най-вече заради приятеля си. Когато е с него тя почти не ме търси, не ми казва почти нищо, вглабила се е в него и сякаш той е единствения човек за нея, който съществува. Той се държи зле с нея, но тя си затвaря очите и стои при него, това няма общо с проблема ми, но реших да го споделя. Също така това момиче си позволява да ми говори по много нагъл и безпардонен начин, също така и обиден, а за мен това е недопустимо, защото аз винаги съм била до нея, винаги съм я изслушвала, винаги съм се държала добре с нея, винаги съм й помагала, давала съм й съвети за какво ли е, показвала съм й, че я ценя, че съм й истинска приятелка, но тя в замяна какво ми даде, само обиди, заплахи, както и лошо отношение. Мисля, че не съм заслужила такова отношение, не знам наистина защо се отнася това момиче по този начин с мен, не знам какво иска и срещу кого и какво протестира, но съм й много обидена, чувствам се наскърбена и ненужна, пренебрежителното й отношение ме убива, кара ме да мисля, че съм й враг, без да си го признава открито. Дори винаги, когато тя ме обиди, отнесе лошо с мен или нещо подобно тя не ми се извинява, а прехвърля вината на мен, което също за мен е недопустимо, 1 път не ми се е извинила за нищо, 1 път не се е замислила, че не е редно да се отнася така, както и че се чувствам зле от всичко това. Много пъти си позволява да споменава други хора в нашите разправии, кой какво направил, кой какво не направил и тем подобни, а аз й казах, че това си е между нас и няма смисъл да говори за други хора, когато обсъждаме наш проблем, казах й, че не е редно. Другото което е не може да си спазва обещанията. Случвало се е първо да се противи малко, но после се съгласява, но след това отново се връща на първоначалната си позиция и все едно изявява:, , Не, няма да стане". Наистина не знам какво да правя и какво да мисля, не знам защо това момиче се държи по този начин с мен, какво съм й направила за да се отнася така с мен, защо получавам в замяна това от нея, защо. Аз съм на мнение, че нищо не може да оправдае поведението й към мен. Много ми е тежко, защото аз съм й истинска приятелка, много се бях привързала към нея, но тя не го оценява и злоупотребява с мен. Ще ви бъда много брагодарна да изкажете вашата гледна точка по въпроса, ще се радвам да чуя и вашето мнение защо се държи така незаслужено с мен. Ще се радвам да дадете своите съвети и мнения. Моля модераторите да публикуват историята ми, защото е много важно и смешно.

Коментари

1.   Тя не ти е приятелка. Така че спри да й търпиш обидите и манипулациите, блокирай я, спри да се виждаш с нея. Изобщо я изтрий от приятелите и повече не се занимавай с нея. Бъди истинска приятелка, когато е взаимно.

2.   Миличка, явно за първи път се сблъскваш с такъв тип човек. Такъв човек е за пример на какви хора да не се доверяш, с какви хора да не контактуваш. Може да няма причина по която да си заслужила това отношение, но винаги по пътя си ще срещаш такива хора. Ти може да си и верна приятелка, но вероятно в тебе е видяла добринката, която носиш и се възползва от това да си избие някъде комплексите. Предполагам, че момичето или има много тежък живот и не знае къде да си избие яроста или е просто поредната куха лейка, която иска да контролира нечий живот. Бих те съветвала да говориш с някой неин роднина, да обясниш какво е положението (ако те не са същите като нея, защото може и проблема да идва от тях). Друг вариант е просто да направиш нещо хубаво за себе си и да приключиш всякакъв контакт с нея. Дори в момента се замислих “защо и как някой би издържал на обиди и заплахи и още да седи при този човек”, но както ти самата спомена била си и вярна приятелка. Страхотно е че си вярна на някого, но когато видиш такова отношение към теб не се мъчи с излишни мисли дали го заслужаваж или не. Такива хора се появяват и си отиват от твоя живот обаче оставят уроци след себе си, които да научиш. С много такива се познавам, че и то се струпаха всички наведнъж. И вече като се появят такива просто спирам да се занимавам с тях, защото не си заслужава. Имай предвид, че когато спреш комуникацията с това момиче може пак да се появи, да ти се извинява, да те лъже, че е разбрала грешката си и да може да и простиш, а тя пак ще се прави на добричка известно време и после отново да ти се качи на главата. Рядко хората разбират грешките си и се опитват да оправят нещата. В по-голяма част е обратното и си мисля, че се извинят заради това, че не са успяли да те съсипят до основи и се връщат, за да те довършат. Успех ти желая със справянето на този проблем. Всичко в живота може да е трудно, но не е и невъзможно. Взимай само най-хубавото от лошите моменти.

3.   Това момиче е всичко друго, но не и приятел - ти сама си написала, че такова отношение се недопустимо и си права. Tогава защо продължаваш да я търпиш? Ще се присъединя към предишните коментари като ти кажа, че трябва колкото се може по-скоро да прекратиш всякакъв контакт с нея. Няма смисъл да се измъчваш повече, такива "токсични" хора като нея само ще ти отровят живота. И занапред знай нещо много важно - ако един човек те уважава, цени и обича никога не би ти причинил страдание и мъка.