Споделена история от Други

Относно къносването
Здравейте, може би това не е правилният сайт за такива въпроси, но понеже в останалите трябва регистрация и не ми се занимава. Та така... Eстественият ми цвят е тъмно кестеняв, почти черен, но съм руса от към 8 години. Косата ми, макар и дълга, вече е супер изтощена и постоянно се къса. Бих искала да се къносам с кафява къна. Ето тази: http://prikachi.com/images/296/3678296f.jpg

Та въпросите ми са следните:
1- Ако се къносам, ще ми се пооправи ли косата или ще стане още по-ужасна?
2-След като си къносам русата коса, ще ми излязат на ново черните корени. Когато ги къносам и тях, ще стане ли същия цвят както върху русото?

Благодаря предварително.

Коментари

1.   A бе нещо не можах да скибам снимката. Аз също се каносвам, но с черна къна. Използвам арома стил къна и съм доволна-прави косата ми мека и всякаш косопада намалява. безвредна е, подхранва косата, така че не се притеснявай да се каносваш. Но за 2 седмици цвета пада в корените. няма как просто ,още не са измислили такова чудо което да трае повечко време

2.   От авторката: Преди малко намерих друга кафява къна в нета и пишеше да не се ползва върху руса боядисана коса. Това пък какво общо има??... направо ми се разбиха илюзиите.

3.   Къната няма да хване върху руса боя. Тази къна специално е ментак. Пробвай една в зелени пакетчета. И ако косата е изтощена не очаквай чудеса... трябва да я подстрижеш.. абе русо и после кафяво, малко трудно.

4.   1. Къна доста трудно хваща върху боя. Казвам го от личен опит. Къносвам се червена от 3 години, като преди това се боядисвах и ми трябваха няколко месеца докато напълно се изчисти боята за да ме хване къната.

2.Къната е подхранваща ако не се прекалява с нея. Моя приятелка се къносваше през 2 седмици с цел да се направи червенокоса по-бързо и косата й стана ужасно суха.

3. Черните корени няма да са къносани в същия цвят като русата коса.

Jorjy

5.   Късната - истинската къна е само червена, можеш да добиеш различни нюанси, но къните, където пише и те лъжат, че са кестеняви, руси, черни, няма такова нещо. Има черна, но то е индиго и пак много зависи, защото я някой слагат оцветители. Виж сайта на henafox, имат и магазин, аз се къносвам много тъмно червено си правя с кестеняв отенък, като в къната си добавям сок от цвекло или карамфил, става супер як цвят и косата ми много се заздрави, стана много лъскава и мека. Одавна приключих с боите, винаги съм била с черна коса, което много ми съсипа и изтощи косата, затова пробвах с къна-червена, хареса ми много цвета, отива ми и сега не я заменям за нищо:)
Успех:)

6.   От авторката: Ами аз преди си боядисвах долната част на косата с черна боя, след това пробвах с къна и не съм имала проблем. Хвана си перфектно. Не живея в България и затова търся къни от нета, защото тука къната не е толкова разпространена както в Бг.

Към 3: Можеш ли да ми обясниш защо къната няма да хване върху руса боядисана коса. Наистина не разбирам. Мисля си, че би трябвало да хване...

Тоест съм обречена да съм с руса коса??? :D

7.   Ами вземи си купи 2-3 бои за коса без амоняк, тъй де има амоняк ама няма да ти изгори косата много, много (какъвто цвят пожелаеш) и се боядисай! И аз преди бях руса и се боядисах няколко пъти с безамонячна боя за коса и цвета дори не се отми. И вземи си прави маски за коса. Ако ти е много цъфнала вземи си острижи краищата. И аз бях с много, много дълга коса ама каква полза от нея като на нищо не я мяса? Прави си маската с тривитаминола ( тривитаминол [понеже живееш в чужбина си го поръчай] и с кисело мляко 2 - 3 супени лъжици, зехтинче 1 с. л. и 2 жълтъка. :) прави я 1 път в седмицата, поръчай си и хининова вода на '' Кокона ''... И след къпане си втивай в коренчетата хининовата вода.. Помоли приятелка или някой роднина ако имаш в Бг да ти ги купчт и да ти направят едно колетче :)))) бтв тривитаминола само 3 месеца го правиш и 2 почиваш :)... И ще видиш колко бързо ще ти се възстанови косата. А ако е наистина много зле иди на фризьор.. Айде успех {~}}}

8.   Номер 7, май наистина единственият начин да се отърва от русото ще е с безамонячна боя, макар че пак ме е страх. Наистина ми е мнооого суха. И все пак не разбирам защо къната нямала да хване върху руса боядисана коса. Може първо да пробвам с къна, само на 1 кичур да видя какво ще стане. :D А хининова вода ми беше донесла една приятелка на майка ми, мазах се няколко месеца, но не виждах разлика и я спрях.
Мерси на всички за съветите и не се правете руси никога. :D :))

9.   Авторке, спести малко пари за фризьор!!!

Не си каносвай косата и не мисли, че безамонячните бои са били по-щадящи. По принцип върху русото всичко хваща, но ще е трудно да оцелиш сама естествения си цвят. Отиди веднъж на фризьор, те ще ти го смесят, после само си оставяш да израстне новата коса и може да се боядисваш с оцветител - НЕ С БОЯ, С ИЛИ БЕЗ АМОНЯК

10.   Пак съм аз номер 7 :Д... Ам ако не искаш с боя, иди на фризиор да ти матират косата (става мнгого як цвят и не изглежда изгоряла... потъмнява малко).. Само цъфтежите махаш и я матирваш. Почвай с маските. То много ясно, че ще се махне матираното, но поне косата не изглежда изгоряла :Д... Направо отивай на фризьор, той знае най - добре ;д... Пиши после кво е станало ^^

11.   Русото е много интензивен цвят и дори да хване, в което се съмнявам от първият път, то бързо ще изпада, избледнее и русото ще избие. Мои познати имаха горчив опит...

Аз се правя само с черна къна от година и косата ми се сгъсти и порасна много, просто живна. Съветвам те да оставиш косата ти да израсте, а пък ако толкова искаш опитай, успех!

12.   от кафявата къна ми се получи червеникав отенък и стои много грозно

13.   Ще станеш рижа. И според мрн ще е грозно. Ако ти е изтощена косата, пострижи я.

14.   Аз имам същия проблем от година- две :) Само, че косата ми е кестенява. От както се помня се правих руса или само кичури. Когато косата ми съвсем се изтощи, след цялото това русо, което е понесла и всекидневно изправяне с преса (както каза фризьорката ми цяло чудо е, че косата не ми е окапала и има някакъв блясък) я боядисах кестенява... Съжалявам доста, защото преди беше гъста и здрава, а сега е доста изтъняла и суха. Русото обаче продълваваше да си избива и ползвах кестенява боя само там, където започва русото. Освен това често я подстригвам, поддържам я, но все още там където е русото е по- изтощена и си личи. (косата ми расте доста бавно). Хинина не ми помогна особено много, но все пак има някаква разлика :) Но не бива да очакваме чудеса :) Фризьорката ми каза, че е много слаб за мен, за това започнах други третирания. Вече доста месеци не съм я боядисвала русото изсветли краищата ми, не изглежда чак толкова зле вече, тъй като някък се смесва с по- светлите ми краища и ефекта не е чак толкова лош, но все пак каквато и кестенява боя да ползвам (явно е от косата ми) избива на медени тонове, а аз не ги харесвам... Аз също се интересувам от каната, но след всички мнения, които виждам, на дали ще ми помогне. Освен това има ли кана, която да направи косата ми кестенява, но без медни или червени тонове, тъй като не бих казала, че пасват на естествения ми цвят (убито кестеняво)??? Боядисвах се руса от края на 6ти клас, сега съм 3ти курс студентка и също съм в чужбина, затова и за да напиша това и то на кирилица(не съм и свикнала) ми отне доста време. Съжалявам, ако има грешки :) Не вярвам каната да ми помогне, но ако някой е на друго мнение, моля да го сподели :) Мога и да имам отново кестенява коса? Съжалявам за "романа", надявам се да му обърнете внимание :) Лек слънчев ден! :)

15.   Номер 14 - аз се боядисвам сама руса от 10 години и с малки изключения съм нямала проблем. Кичурите са голямото горене, защото нашите фризьори ги правят с обезцветяване и по принцип - фризьорите обичат да обезцветяват, защото краткосрочно се постига ефект.
Учих иначе също в чужибна и съм нямала пари за фризьори, но боите на Лореал са чудесни. Много съм доволна. С тях съм от 5 г., ползвам различни варианти и леко различни нюанси, но ме спаси това, че не съм се обезцветявала, имам естествено светъл цвят на косата и ползвам що-годе един и същи цвят. Стой настрана от безамонячните бои и 10-минутните - горят повече. Има едни, които са като кани - покриват само временно външно косъма, но те не са трайно решение и се отмиват. Ако искаш хубав, траен кестеняв цвят - вземи си една амонячна боя на Лореал, ползвай един и същ цвят 3-4 месеца едно след друго и заспива.
По принцип - виж си естествения цвят и ако не ти харесва - избери си два-три тона по-светъл или два три тона по-тъмен от него цвят. Избери си ЕДИН цвят и не мени цветовете (нюанси може). Ползвай една марка боя. Намери своята си марка, но аз съм минала буквално през взички (без българските) и харесвам само френские бои. (Гарние и Лореал като Garnier са по-агресивните)

16.   Благодаря ти за съветите :) Номер 15 :) Аз мечтая за пепеляво- кафява коса, но всички бои, които съм ползвала до сега ми избиват на риж оттенък и съм в безизходица... Все още не съм открила моя цвят... Дори днес се боядисах с пепеляво тъмно русо... Косата ми малко потъмня по дължината, но все още има риж оттенък, а сега дори и корените ми (които си бяха тъмно-кестеняви) станаха рижави :) Общо взето... И аз не знам как да я променя вече... Аз най- вече ползвам Палетте (а цвета и наистина не се измива лесно) :(