Споделена история от Други

Помагат ли молитвите?
От години се моля да ми се сбъдне една мечта и направих каквото ми е по силите, обаче греда. Иначе психологически се чувствам много добре, като се моля. Усещам някакъв мир и лекота и депресията ми временно минава.

Според вас сбъдват ли се молитвите?
Има ли научно обяснение защо се чувствам в мир по време на молитва?

Коментари

1.   Помагат дотолкова, доколкото насочваш мислите и енергията си в посока нещото да се сбъдне. Няма как обаче да постигнеш каквото поискаш, ако ще и ден и нощ да се молиш. Иначе ако всеки постигаше всичко, което поиска чрез молитва, кой щеше да работи и да полага усилия?
Нали не мислиш, че ако от днес почна да се моля да скоча колкото Стефка Костадинова или да спечеля милион, ще ми се случи?

2.   На мен също ми помага в тази посока. Успокоя ме, чувствам мир и спокойствие. А иначе, каквото и да гониш като цел или желание са нужни усилия и не винаги резултатът е гарантиран

3.   Ако се молиш от сърце и използваш твои думи по време на молитва - това вече е истинска молитва. Имай ми доверие, молитвите наистина действат!

4.   Да, но трябва да вярваш. Трябва да намериш език с Господ, да сте на една честота.

Марко 11:24 – Затова ви казвам: Всичко каквото поискате в молитва вярвайте, че сте го получили, и ще ви се сбъдне.

А някои неща, за които се молим е добре, че не се сбъдват.

5.   Не, не помагат. Ако искаш да ти се получи нещо, работиш по въпроса, пък ако стане, стане, ако не - не.

Обяснението, че ти олеква след молитва е много просто. С молитвата ти прехвърляш отговорността към висше същество. Очакваш то да свърши работата вместо теб и един вид разтоварваш някакво твое задължение. Затова се чувстваш добре.

Иначе молитвите не могат, защото никой не ги чува. Ти си шепнеш на себе си или дори само си ги мислиш, а няма кой да ги чуе по-този начин. Богове няма. Сами сме на този свят. Ако не ти помогнат приятели, роднини, ортаци - няма кой друг.

6.   5 Колко точно. И веднага за пореден път си пролича, че не обичат да им казват кое е тяхна отговорност, и че те са си виновни.

7.   Моли се. Господ ще ти даде това, от което имаш нужда, дори то да не е това, което искаш, но знай, че той ти дава най-доброто, след време ще му благодариш. Господ ще те благосови с най - доброто
Някои неща отнемат повече време от други, ще ти се сбъдне, работи по целта си и се моли от сърце.
И аз по време на молитва се чуствам в мир, може би, защото тогава се доближаваме повече до Господ.

8.   Ако вярваш, че пжмагат тогова помагат!
Иноче от опит каквото съм написала и пуснала в кутията на Св. Сарафим в криптата на руската църква в София се е сбъднало.

9.   Не помагат.

10.   "Повече сълзи са пролети от сбъднати молитви, отколкото от не сбъднати. "Св. ТЕРЕЗА
Някога не разбирах смисъла на това.
Преди много години се молих за една моя мечта, тя се сбъдна, но в крайна сметка цялата ситуация в развитие, след като се сбъдна, ми донесе нещастие.
Тогава разбрах думите на Св. Тереза.
Права е била, ако мечтата ти не се сбъдне, оставаш в познатото състояние, ако се сбъдне виждаш последици, за които не си подозирал.
Истинската молитва означава да приемеш волята божия за своя.

11.   Бог и билките са за бедните.

Молитвите също.

12.   Помагат, помагат.
Ама то зависи и на кой се молиш и как, ако ме разбираш какво искам да кажа, да не ставам по-директен, че ще ми изтрият коментара.

13.   Молитвите се сбъдват, но само ако си изключително искрен, без никакви егоистични мотиви. Трябва да си изключително съсредоточен в молитвата си. Господ е дух невидим и твоята молитва трябва да е изказана към него с цялата ти душа искрено. Представи си посред нощ в тъмна улица криминалист вади нож и иска да те убие. Ти ще му се молиш с такава съсредоточеност да не те убие, че нищо друго няма да ти идва на ума. По същия начин трябва да се молиш на Бог, но без никакви користни цели. Ще дам един пример с мен. Преди години имах много лоша инфекция в лявото ухо. Като вървях при всяка стъпка изпитвах ужасна болка, все едно ми забиваха нож в ухото. Спрях се на улицата и с цялата си душа мислено се помолих на Господ: "Господи дай ми СИГНАЛ, че тази болка няма да продължава така завинаги". На момента болката изчезна напълно. Бях тотално изненадан. Тръгнах да вървя по улицата усмихнат, но след около 10-на секунди болката се върна отново. Аз не се молих Господ да премахне болката ми, аз се молих за сигнал и Господ ми даде сигнал. След още един ден болката изчезна напълно. Пак ще повторя, молитвата трябва да е много, много искрена без никакви користни цели. Ако така се молите молитвите ви ще бъдат чути. Още една молитва ми се сбъдна, но нея няма да ви я кажа защото не мисля, че вие вярвате в такива неща.

14.   До номер 5
Казваш: "Богове няма. Сами сме на този свят".
Интересно ми е как стигна до това заключение. От научна гледна точка ли изхождаш или от философска гледна точка. За да твърдиш, че Бог няма ти трябва да кажеш от кои източници разбра тази твоя "голяма" истина. А кой ни е създал? Как е произлязъл човека и всяко живо същество, също и растителния свят. Бих могъл още въпроси да ти задам, но се съмнявам дали ще ми отговориш. Поне ми отговори как разбра, че няма Бог и Богове.

15.   Колкото с молитва можеш да улучиш шестица от тотото, толкова помагат и за друго. Но молитвата може да мине за релаксация, в момент на молитва, тялото се отпуска и нервната система си почива от пренапрягане. Само с това помага молитвата, да се ползва за автотренинг!

16.   А защо Господ трябва да дава каквото и да е било. Ако има Господ, защо изобщо трябва да ти помага, особено ако говорим за материални неща.
Ако е нещо, което зависи изцяло от теб (свършване на някаква работа, взимане на изпит и тн) просто работи по въпроса.
Номер 5 е напълно прав за личната отговорност.
Имаше един виц.
Един се моли на Бог.
- Моля те Господи, искам да спечеля от тотото.
Господ му се ядосал и му казал
- Като искаш да спечелиш, поне пусни фиш.

17.   Молитвата е общуване с Бог, хубаво да четеш и библията, да Бог чува, но трябва да знаеш на кой Бог се молиш, затова казвай помолих се в Името на Бог Исус, защото може на много богове да се молиш...

18.   17, значи молитвите на мюсюлманите, евреите и будистите никога не се сбъдват, а само на християните?

19.   Молитвата е много хубаво нещо. Дори самото изясняване на целите на човек е достатъчно ценно за да я практикуваме редовно. Но вярата не е просто изпълнение на поръчка. Вярата е доверие, че тя ще се изпълни, ако това е добре за теб. Ако Егото е толкова голямо, че не може да приеме, че има нещо по-голямо от него, което знае повече от него, защо вярва, че това нещо може повече от него?
"Страданието е изпитание на любовта ни към нещо, най-често на любовта ни към Бог."
Ако човек вярва, че всичко което идва към него и трудностите и наградите са в името на неговото израстване, няма как да се чувства лишен. Вчера си взех държавния изпит по психология, падна ми се "Развитие на индивида в жизнения цикъл" и ми е съвсем прясно, какво предизвиква развитие, кое го провокира... Ами не са желанията, мечтите, щастието, а- фрустрация, заплахи и конфликти. Без тях няма да се нуждаем от развитие. Точно, както ако живееш във вечно лято, климатът е чудесен и можеш да си лежиш, плодовете да ти падат в ръцете и имаш сигурност, че условията винаги ще са прекрасни не би имал нужда да учиш нищо, да строиш, да съхраниш, да действаш.
Тази "греда" провокира ли те към развитие, води ли към усъвършенстване, ако да- редно е да продължиш. Но, ако не, ако тая греда те демотивира, ако вече си развил нещата до краен предел и нищо повече не можеш да извлечеш като опит и уроци- приемаш с благодарност наученото от гредата и продължаваш напред. Не падай в капана на твърде много съм вложил за да оставя тази ситуация, а си кажи достатъчно извлякох. Достатъчно за да се вложа в следващо нещо. Иначе може да си се молиш, колкото си искаш, на който си харесаш, но ако вярваш, че тази висша сила има власт да изпълнява желания, пък няма разум да ги селектира, значи нямаш нужда от нея.

20.   Слава на Господ Исус. Молитвите работят, защото Господ ги чува и ти помага, ако е добро за теб. Смисъл ако искаш нещо хубаво и е за добро. Писано е : Искайте и ще ви се даде.
В Новия Завет в Евангелието от Йоан пише всичко.

Чувстваш се добре след молитва щото ти идва успокоение от Господ

21.   До 20

Не беше ли Яхве?

22.   До 18

Сбъдват се ... но са изпълнени от дяволааа ... АХАХАХАХАХХ!

ПС. базикам се с каквото ми каза един "добръ християнин" един път ...

23.   Исус е казал: "Аз съм истината,пътят и живота" .
Той не само го е казал,но го и доказал !
Аз повярвах в него,а именно чрез съвестта!
Съвест-най скъпият дар от Бог Отец!
Давам пример: Ако някой ти каже че си
Крадец,измамник,убиец и др. ,но дълбоко в сърцето си
Знаеш,че не е ИСТИНА означава ,че той те хули.
Гледам думите и делата на Исус и не мога да открия
Никаква лъжа!
А Фарисеите как мразеха и хулеха Исус.
(Просто може би са го правили от незнание или зло
Сърце).
Само Исус дава вечен живот!!!!
Ако те боли зъб и отидеш на зъболекар и кажеш:
"Докторе моля ти се помогни ми много ме боли зъбът."
Той ще ти помогне,но има само човешка сила.
А Исус е равен на Бог Отец (Йехова).
Помислете невярващи колко е велик Бог Отец!!!!
Да създаде Слънцето на точното разстояние от
Земята!
Да създаде животни,разстения.
Да създаде човека по свой образ и подобие!
Една от десетте Божий заповеди.
"Почивай баща си и майка си..............."
Може ли човек да дойде на земята без
Земен баща и майка?
Кой каквото сее това ще жъне!
Поселият добро в името на Исус - вечен живот!!!
В зло - вечно проклятие...
Четете Библията само там е истината !!!

М24г.
Станчо

25.   Абе, Станчо, брат, ако Земята беше малко по-на една страна, щяхм е да сме малко ... по-пригодени. Сещаш се, нали? Виж в африка хората с черничка кожа, нашата беличка - според слънцето. На север високи скули, че да ни им блести в очите от снега ... Яхве, като я е правил системата, нас ние е направил дооооста по-късничко и гни е нагодил подобаващи ... донякъде.

"Ако те боли зъб и отидеш на зъболекар и кажеш:
"Докторе моля ти се помогни ми много ме боли зъбът."
Той ще ти помогне,но има само човешка сила."

Абе, не че нещо, ама да ми щях да взема и на бай Ицо помоща, ама човека реши, да ме боли 4-5 дена и да се набутам 400 лева ... И за ко?

26.   "Молитвите се сбъдват, но само ако си изключително искрен, без никакви егоистични мотиви. Трябва да си изключително съсредоточен в молитвата си."

Не снам какъв е плана на Шефа за Африка и гладните деца там, за болницте деца там, ама моитвите не помагат нещо ... Не ми се вярва, да са особено неискрени. Ама ... щом заваш - Шефа има план! Убийствен план, направо!

27.   Молитвата е като рестарт за мозъка.
Молитвата подрежда мисълта, избистря е.

Когато се молиш, не настоявай да се сбъдне.
Моли се ако е за добро, да го бъде.
Никога на всяка цена.

28.   Объркаността от това дали молитвите вършат работа произлиза от погрешното разбиране, че молитвата са думите, които се произнасят.
Бих ти препоръчал малка промяна в това КАК се молиш. Молитвата не са думите, а чувствата, които изпитваш. Когато създадем правилното чувство в нашето тяло и сърце, тогава молитвата е в правилната форма, за да бъде разбрана от Божествения Ум/Вселената/Квантовата Холограма (както искаш го наречи, според твоята вяра). Това чувство е все едно молитвата вече е изпълнена (материализирана), без да осъждаме дали е изпълнимо или не- туй не е наша работа.

Обобщение: Съедини мисъл и емоция, все едно това, което искаш вече е изпълнено.

Това го пише във всички религиозни текстове. Ето например Библията:

“Затова ви казвам: Всичко каквото поискате в молитва вярвайте, че сте го получили, и ще ви се сбъдне.” (Марко 11-24)

Индианците Чироки имат следните думи за това: “Шанте Ишта”(единственото око на сърцето)

И когато възможностите ти бъдат предоставени, ДЕЙСТВАЙ! Защото ако искащ дърво, трябва първо да засадиш семката.

29.   Н25
Имам предвид ,ако Слънцето беше по-далече
или по-близо до Земята.
Следователно -100 или 100гр по целзий.
Щеше ли да живееш тук на земята?!
Или пък да нямаше: кислород,вода,храна?
Уникалният кислород-не гори,но поддържа
Горенето!!!!!!
Как мислиш сега?????

Станчо
М24

30.   Добре, аз искам любовникът ми да си остави жената и двете деца и да се ожени за мен. После жена му иска аз да пукна, защото съм развалила семейството й. Какво ще направи т. н бог? И двете сме искрени в молитвите си и се молим правилно, каквото и да значи.

31.   Безброй са примерите, в които молещите не получават никакъв отговор.

32.   №30, много проста задача за Бог, погубва ви и двете, а любовника ти си намира трета жена и си живее щастливо с нея, защото тя няма да е алчна змия!?

33.   31 не си прав. Има един пастор Пламен Петров всеки четвъртък от 21 часа в Ютюб се моли за хората и после дават свидетелства че Бог ги е излекувал от рак, депресия, бучки в гърдата, бъбреци, психоза и много други

Не сте се интересували и не знаете

34.   №32 ,не знам на колко години си ,но животът е доста комплициран ,изобщо не е толкова семпъл. .
Конкретно за твоя бог един въпрос -ако твоето дете почине ,ти ще се утешиш ли с мисълта ,че Господ така е решил .

35.   По-добре помага мотиката.И калашника.

36.   Не Станчо, каквото съм казал, съм го казал, а 100 гр и - 100 гр е ракията с която при прекалил. Кротни се малко.

37.   33 това е манипулация, за пари.

38.   Да, но не и в руската църква. На мен и много роднини и познати здравето ни стана по-зле от както писахме там. Има много лоша и тежка енергия в криптата на Руската църква. Там повече не влизам. Все едно дяволът чете писмата с желания.

39.   И друго да кажа - Луис Хей и позитивните утвърждения са ми помогнали много повече от Руската църква. Пожелавам си здравето на мен и роднините ми да се върне към отличното си състояние така щото все едно никога не сме стъпвали в Руската църква. Така да бъде. Здраве да е. Руската църква и демоничните сили в нея нямат власт над нас! Амин.

40.   До номер 5
Автора на номер 14 ти зададе въпрос откъде разбра, че няма богове. Би ли ми дал източника на твоите знания или ти сам си откривателя. И как стана това. В каквото и да вярваш ти трябва да се базираш на нещо. Кое е това нещо, което ти даде тези знания.

41.   Не помага молитвата! Аз 25 години я пробвах, не работи! Сега АЗ изпълнявам молитвите си и то много по-добре и по-успешно от бога и антуража му...

42.   Темата е стара, но скоро е вдигната, и съдържа важни въпроси, затова ще се включа!

Аз съм мъж с много богат житейски опит, вярващ и въцърковен православен християнин, имам и висше образование по Богословие.

Първо да кажа, че не всички молитви са просителни, тоест когато искаме(просим) нещо от Бога. Има и благодарствени молитви - когато Благодарим на Бога за това, че ни е създал и за всичко, което ни е дарил. Има и хвалебствени молитви и славословия - примерно Слава Тебе Боже!

Относно просителната молитва, за която говори автора:

1. Човек може да се моли на Бога за това, което желае, стига то да не е нещо лошо, комерсиално или Богопротивно.

2. За да помогнат молитвите (и да се сбъднат) - човек първо трябва да има силна, истинска и искрена вяра, а не да го прави като някакъв ритуал!

3. Когато човек много иска нещо и усърдно и постоянно моли Бога за това, обикновено Бог най-накрая(но в точния момент) му го дава. Но невинаги! Небезусловно!

Бог няма да изпълни и не изпълнява молбата(и молитвата) на човека, ако това няма да бъде полезно за спасението на душата му, или ще повреди душата му!

Само в този случай Бог не изпълнява нашите молитви, защото Той винаги ни води по най-добрия за нас път - към спасението на душите ни!
Но ние също от своя страна трябва положим усилия и да вървим неотклонно по този път!

Истинската молитва трябва да бъде смирена, пример за това е молитвата на Господ Иисус Христос към Бог Отец в Гетсиманската градина: "Отче Мой, ако е възможно, нека Ме отмине тая чаша, обаче не както Аз искам, а както Ти"

Лично на мен молитвата ми се е сбъдвала много пъти, но не винаги!

По втория ти въпрос - чувстваш мир по време на молитва, защото молитвата е жива връзка с Бога, и тогава душата се чувства добре, защото общува със своя Създател.

----------------------------------

Ето и няколко съвета за молитвата от някои от Светите Отци на Православната църква:

Не скърби, когато не получаваш от Бога веднага онова, за което се молиш. Той иска да ти даде по-голямо благодеяние, като те кара с търпение по-дълго да предстоиш пред Него в молитва. Защото няма нищо по-висше от това - да отправяш молитва към Бога и да пребиваваш в общение с Него. (Преп. Нил Синайски)

Ако молиш за нещо Бога, а Той не бърза да те чуе, не скърби, защото ти не си по-мъдър от Него. (Преп. Исаак Сириец)

Предмет на нашата молитва трябва да бъдат неща духовни и вечни, а не временни и веществени. Основната и първоначална молитва трябва да се състои от прошения за прошка на греховете (Св. Игнатий Брянчанинов)

Дом на молитвата е търпението, защото чрез него тя се поддържа; а нейна потребност е смирението, защото чрез него тя се храни. (Преп. Илия Екдик)

Ако молитвата на двама или трима има голяма сила, то колко по-силна е молитвата на епископа и цялата Църква? Затова който не ходи на богослуженията, той вече се е възгордял и сам себе си е осъдил, както е писано: „Бог се противи на горделиви" (1 Петр. 55:5). Нека се постараем да не се противим на епископа, за да бъдем покорни на Бога. (Свщмчк Игнатий Богоносец)

Силата на молитвата винаги е голяма, но когато молитвата е съчетана с пост, то душата става още по-силна. (Св. Йоан Златоуст)

Не забравяйте, че силата (на молитвата) не е в думите, а в мисълта и в чувството. (Св. Теофан Затворник)

Ако възнасяме молитви за ония, които ни обиждат и оскърбяват, тогава ще бъде чута и молитвата ни за нас самите. (Св. Йоан Златоуст)

Плодът на молитвата се състои в просвещението на ума и умилението на сърцето, в оживяването на душата с живота на Духа. (Св. Игнатий Брянчанинов)

Странник

43.   До номер 41:
По-добре нямаше как да го кажа! Садистичното същество господ освен да командори и да размахва пръст друго не знае. Мръсния изрод не признава курбани в негова чест, спане по тротоари пред манастири, молитви и прочие. Може би, защото не съществува :) Как ли няма да благославям боклуците, които са ме мачкали, и да стоя "постеща" гладна и жадна, че смотаното ГЛУХО божество да благоволи да ме чуе. САМА синпостигнах всичко, което мечтах едва като се отказах от безпредметното молене. Ако тъпия господ ме обичаше, никога нямаше да иска да страдам. Аз никога не бих причинила и една трета от гадостите които имах, на някой който твърдя, че обичам... От такава садистична любов НЯМАМ НУЖДА!