Споделена история от Други

Аз съм социопат
Здравейте! На 18 години съм, израстнах в тежки / небалансирани условия и минах през много нервни кризи по време на пубертета ( ужасна комбинация ).
Не чувствам емоционална привързаност към семейството ми, губил съм близки и не ми влияе дори и по най-малкият начин.
Манипулирам под формата на мислова игра ( не съм се възползвал в голям мащаб от хората. ) Задържам хора около себе си само, за да имам "камуфлаж" в обществото. Владея изкуството да имитирам емоции и да разбирам емоциите на другите до по-голяма степен отколкото те самите, но не и да ги изпитам. Като дете винаги бях този който наблюдава от страни и не разбирах защо приятелите ми се вълнуват или натъжават за определени неща.
Убивал съм животни за лична утеха и освобождаване от стрес. Осъзнавам, че това е морално неправилно по безброй начини, но не го чувствам така. ( Всъщност изобщо не го чувствам дори и по време на самият акт ) Търся някой който има същите характеристики като мен ( без разглезени тийнейджъри които сами си поставят диагнози понеже са чули или видяли нещо - "О, вижте ме колко съм различен и неповторим" ). Няма да промените света като оплювате, мислете по рационално върху нещата.

Коментари

1.   Имаш ли идея за себе си защо си такъв, как си се формирал по този начин? Как израстна, какво беше детството ти? Помниш ли да си изпитвал чувства, страх от изоставяне, чувство за отхвърляне? Липса на внимание? Какво беше? Тук поне е анонимно, може да споделиш ако желаеш.

2.   Това не е социопатия, а психопатия.

3.   Авторе, това, което описваш, мога да го оприлича на характеропатията на бившия ми съпруг, който се оказа със Синдрома на Аспергер. Това състояние е близко до аутизма, т. е. от аутистичния спектър е, но е по-лека и по-социална форма, защото имитацията на емоции е възможна. Синдромът на Акспергер донякъде се повлиява успешно в детството, ако се хване навреме, но ти споменаваш, че си израснал в тежки условия и вероятно родителите ти просто не са го забелязали.
В никакъв случай не искам да те отчайвам, но нещата няма да се променят, просто трябва да приемаш себе си, без да се съдиш и да се чувстваш ощетен. Това е просто особеност на психиката, ти не си виновен за нея. Така, както други хора пък са подчертани екстроверти, склонни към логорея и дори досаждат с това на другите.
Моят бивш съпруг за сметка на неспособността си да изпитва емоции явно беше развил други качества още като дете. Той е кажи-речи гениален математик, много успешен проектант на софтуер и общо взето професионално се вписва повече от добре. Но бракът ни беше обречен. Аз дълго се чудех как да го прилаская, как да му вляза под кожата, как да го отпусна, как да го социализирам. Това не се получи. Той изпитваше и ужас от идеята да имаме дете. След 15 години мъчителна връзка се разделихме и аз съм сигурна, че сега е по-щастлив, защото не му се налага да общува с никой.
Този сценарий далеч не е задължителен за теб. Има просто по-свити и затворени момичета, на които би им допаднала връзката с умно, но недотам общително момче. Важно е от самото начало да споделиш за тази своя особеност, за да няма девойката нереалистични очаквания към теб. Иначе и двамата ще се измъчвате - ти от присъствието на хора, тя - от изолацията.

4.   Отиди на психолог. Иначе ще започнеш да убиваш и хора.

5.   Не си социопат, а отчаян за внимание пубер. Социопатът манипулира и лъже, рационализира поведението си и изкарва другите виновни. Ти буквално изпя всяко клише, което си открил след 3 минути търсене в Google. Дори не се постара да убедиш, че някак си обезглавената от теб котка си го е заслужила.

"Не чувствам емоционална привързаност към семейството ми, губил съм близки и не ми влияе дори и по най-малкият начин. "
Май и аз съм социопат. Или просто не съм лигльо.

"Манипулирам под формата на мислова игра"
Гарантирам, че дори и покер не играеш.

"Задържам хора около себе си само, за да имам "камуфлаж" в обществото"
Като една конкретна демографска прослойка, която организира прайд паради. Май нещо друго искаш да признаеш.

"Като дете винаги бях този който наблюдава от страни и не разбирах защо приятелите ми се вълнуват или натъжават за определени неща"
Неспособността да разбираш емоция не е присъща само за социопата. Аутистите също се пулят и не схващат.

"Убивал съм животни за лична утеха и освобождаване от стрес"
Това "освобождаване" с движение на една ръка ли беше?

"Всъщност изобщо не го чувствам дори и по време на самият акт"
Почна да звучи сексуално. Да не проектираш нещо от това "тежко" детство?

"Търся някой който има същите характеристики като мен"
Отчаяни пубери бол.

"без разглезени тийнейджъри"
На 18 си още тийнейджър. Май сам се изключи от мажоретния си клуб.

Научи се да съчиняваш по-добре анонимните ти есенца. С неграмотното ти писане и прозрачни лъжи само се описа като умствено изостанал зоофил.

***

Модераторчо,

Не ми е ясно как триеш коментари по образователни теми, но одобряваш някой дечко, който се хвали как уж убивал животни (престъпление) и качва лична информация на сайта (сървър на Discord, научете се какво е това). Нарушено е поне правило c:

"Съгласявате се да не публикувате лична информация касеща вас самите и трети лица. "

Да си вършим работата, а?

6.   Спешно трябва да идеш на църква и да помошиш Бог да ти прости греховете, както и да те излекува.

7.   Ти сигурно си първия социопат с такова високо самосъзнание... Опа, не! Няма такова нещо като социопат, който осъзнава грешките си като теб. Социопатите са изключително нарцистични, което ги прави неспособни да осъзнават грешките си спрямо социалните норми. Така че написаното от теб е по-скоро плод на някаква фантазия породена от потиснатата ти агресия.

8.   Здравей. Според мен това през, което преминаваш е напълно нормално. След време ще се научиш как да цениш и да чувстваш. Аз също съм имала тези изблици като дете. Много пъти съм изтезавала котката ми без дори да осъзнавам какво върша и, че това не е правилно. '' Не е правилно'' според днешната ценностна система. Но виж например лъвчетата които си играят с жертвата преди да я убият. Те също не знаят какво вършат и затова същевременно са и толкова чисти създания.

9.   Просто все още не си срещал човека, към който да се привържеш.

10.   Поздрав! от теб би могъл да излезе шеф на голяма корпорация или влятелен политик

11.   "без разглезени тийнейджъри които сами си поставят диагнози понеже са чули или видяли нещо - "О, вижте ме колко съм различен и неповторим"
Е ти не си ли същия, или си диагностициран от истински психолог/психиатър.
Ако не си ходил на преглед, от къде ти самият си сигурен, че имаш социопатия.
Може и да греша разбира се, но социопатите до колкото знам изобщо не пишат, че са такива.
както ти каза, те са безчувствени манипулатори, ако си такъв, защо ти е да си изливаш емоциите /които би трябвало да нямаш/ в сайт като този.
Да ти кажа честно, и аз на твоите години си втълпявах какви ли не диагнози и се мислех за специален.
Ако нещо те притеснява, можеш да отидеш на психолог.

13.   Иди на психотерапевт и спри да убиваш животни. Лежи се в затвора за това вече.

14.   Абе автора чак ми е скучно да го коментирам, в смисъл и на мен ми се вижда малко като скалъпена на бързо темичката само и само да се видят някакви мнения. Ама номер5 го усетих като някой, който одавна не е правил хубав секс.

15.   14, от личен опит ли говориш?