Споделена история от Други

Как да не бъдем разглезени?
Как да направя така, че да се отглезя? Аз съм драма куин, мрънкало, готованин. Всичко ми е било на готово в живота, всичко нашите правят. На 19 съм.

Коментари

1.   Намери си собствено жилище . Сам си намери работа. Тръгни от нулата. Всичко сам тряба да постигаш от тук нататък. Сто лева да изкараш , сам да си го направил. Спри да вземаш пари от вашите за нищо на света. Спри да им се обаджаш. Най много веднъж в месеца. Да тръгнеш да просиш , пак няма да ги търсиш. Най добре е даже да не те знаят къде си.
Страданието и нищетата ще те пречупят. Колкото по рано започнеш да го правиш това , толкова по добре. Колкото повече отлагаш ,толкова по-зле ще се чувстваш , докато накрая не се самоубиеш .
Трудно е , ще ревеш сълзи , но накрая ще изплуваш .

2.   Ще кажа че не понасям хора като теб.
А по въпроса как да се отглезиш-и да се мъчиш няма да стане, цял живот ще си живееш така.

3.   Отдели се да живееш сам, по възможност надалеч от родителите ти. Те, всъщност, няма да са вечни.

4.   №2, никой не понася и злобни простаци като теб.

Авторе, ако искаш да се отглезиш, има си начини. Учи в университет, далеч от родителите. Работи почасово, за да си плащаш поне част от разходите. Тренирай редовно. Готви сам, мий съдовете, чисти жилището. Ако не, прави общополезен труд - събери боклуците пред блока, измети тротоара, все там. Въпрос на дисциплина и опит. Почва се отнякъде.

5.   Хм, аз бих ти дала друга гледна точка на нещата. Ето, аз не съм "разглезена". Това обаче не ми е донесло никаква полза, а само изхабена нервна система. Като дете и тинейджър - ниско самочувствие. Ако си гледал "Фермата" или "Сървайвър", правило ли ти е впечатление как точно "разглезените" се справят по-добре от тези с много трудности в живота? Това е защото първите са със запазена нервна система, всичко друго се учи, какво значение има на каква възраст?!
Според мен проблемът ти е, че усещаш, че с нищо не си полезен. Ами нищо не ти пречи да си намериш работа. Може да участваш в доброволческа/благотворителна дейност. Каквото искаш. Но не си слагай комплекс "Разглезен съм и затова не мога нищо".

6.   Абе между 1 и 2 аз уважавам мнението на 2, защото си го е казал/а направо, а не е разпънал локума на фалшивата добронамереност като 1, който във втория си абзац буквално е повърнал.. от тъпкане с локум ;)

към автора: щом се замисляш, че и чак тема си пуснал за това, подозирам, че реално не си разглезен, а просто си по-чувствителен и страхлив. Започни да правиш някакви неща сам.
Започни да учиш нещо. Например чужд език - немски, арабски, китайски. Езикът ще ти отвори много врати. Представи си колко ще е яко да си вадиш сам парички и вашите да нямат думата за нищо свързано с теб. Постави си за цел да го постигнеш.
Не се връзвай на критичните изказвания към теб.