Споделена история от Други

В кой град не бихте искали да живеете?
Заглавието си го казва. По принцип ми е интересно да видя какво ще споделите относно българските градове, в които не бихте живяли, но нека се отнася за повече, защото много от вас знам, че живеят или са живяли в чужбина.

Коментари

51-88 от 88

53.   В Павликени.

54.   Най красивите градове в България са:
1 – Русе
2 – Плевен
3 – Пловдив
4 – София
5 – Варна
6 – Бургас
7 – Сливен
8 – Всичко останало

56.   Пловдив след Плевен... Ама друг път

57.   Категорично - Русе! Тука направо не може да се диша. Всеки ден ни обгазяват с всевъзможни отрови. А да не говорим, че тука зимата е най-големият студ, а лятото най-голямата жега...средно положение няма! Отделно е пълно с комари! Хората даже няма смисъл да ги коментирам! Абсолютни ганьовци, които гледат само как да се напият и да ти напукат гумите на колата. Млади хора почти не останаха.

58.   Всички са грозни и хората са гадни. Първото се преживява, ама второто не. Тоест където и да си в България е гадно, не толкова заради инфраструктурата, а заради хората.

59.   Най красивите градове в България са:
1 – Велико Търново
2 – Плевен
3 – Кюстендил
4 – Варна
5 – Всичко останало

60.   В Стара Загора! Няма кой знае какво да те грабне! Правоъгълен град построен след опожаряването по чешки модел! Далеч е в архитектурен план от Плевен или Русе например!

62.   Сандански, Гоце Делчев, Петрич... Общо взето всичко, което е на юг от Благоевград. Била съм и не ми допада тази част на България. Не казвам, че са лоши, просто на мен не ми хареса пребиваването.

63.   Най красивия град в България е Перник. Единствения град с изключение на София който има 4 жп спирки Най дружелюбните хора са перничани. И са богати защото половината работят в столицата. Аз съм от Радомир, но бях студент в Перник и много ми харесва града като цяло.

64.   Хаха 63 ти изби рибата, следващият въпрос кой е най хубавия квартал в страната, ще е Столипиново.

65.   Ти в пернишкия унивирситет ли си бил студент или в някой друг в града!?? То в Перник са университет до университет.. Човеко от Радомир, разходи се до Варна разгледай я, до Русе разгледай го, до Пловдив, Плевен, Бургас, Търново и тогава ми хвали Перник, в който освен стари и олющени блокове нищо друго не може да видиш!

66.   Няма какво да си чешем езиците с празни приказки!
Най – красивите големи градове са:
1 – столицата София – най голям и представителен със своите 100 лица
2 – Русе – със своята богата архитектура
3 – Плевен – също с богата архитектура и с уникалната водната каскада
4 – Пловдив със старинния град и с красивата главна пешеходна зона
5 – Варна
6 – Сливен
7 – Бургас
8 – Хасково
9 – Кюстендил
10– Габрово
11– Търново
Уточнявам, че говоря за по – големи градове! Иначе, има много уютни възрожденски и крайморски селища!

67.   Не бих живял в Благоевград, Монтана, Мездра, Дупница, Перник, Видин заради простотията и чалга манталитета, а в чужбина в Сърбия, Македония, Гърция, Прага, Дрезден, Париж, Милано, Торино, Рим, Мадрид, Лондон, Манчестър, Дъблин, абе въобще цяла Западна България без София, цялото Обединено Кралство, Франция, Чехия, Холандия и Ирландия.

69.   В никой БЪЛГАРСКИ град не искам да живея. Презирам я тази държава от дъното на душата си, заради беднотията, високите удръжки, беззаконието, връзкарството, простотията и всичко останало, за което се сетите. Искам в чужбина, далеч оттук и никога да не се върна, да се откажа от гражданството си, да забравя, че съм живяла тук, да забравя дори българския език и да си сменя имената.

70.   няма по красив град от павликени имаме си през лятото фонтанче с водичка има нови пейки и градинка с тревичка. изобщо приказка

71.   Най Красивия бг град е Ловеч Река 8 минава през центъра. единствения покрит мост е тука. Още повече Ловеч е най големия и развид град от Видин та чак до русе Няма конкуренция в северна бг освен Варна и Русе велико Търново и Шумен

72.   Мда, 71 Много си прав или права.. Река 8??.. наистина преминава през центъра на "най –големия и развит град" както казваш.. За развит, не знам колко ще е развит, защото съм от далечен Айтос, но те съветвам отиди 30 тина километра на север от Ловеч, там е разположен град Плевен и поправи ме ако греша, но той, е поне три пъти минимум по–голям град от твоя и вярвам доста по развит икономически от любимия ти Ловеч. Иначе, няма лошо, че толкова силно обичаш града в който живееш. Но все пак, нека погледнем и се опрем на фактите, а не толкова на емоциите.

73.   Хора, не ми е работа да го пиша това. Но България беше друг свят през 2002-2009 и може би през 2010-2014. Не че беше много по-различно. Но някак си хората бяха малко по-истински. Сега е имитация на живот - всичко се движи фалшиво и който ми каже обратното - просто лъже. Но всеки има право на мнение. Като гледам некролозите от 2020-2021 - повечето хора умряха на възраст от 30-40 години и тук там на по 50-60. Само два-три некролога видях на по 90 и нагоре. Така че простотията е повсеместна - не мисля, че трябва да бъдем особено щастливи от всичко, което ни заобикаля. Но има и друго - на онзи свят също не е чак толкова хубаво. Просто правилата са малко по-различни. И не забравяйте - Бог няма, но има възмездие! ;-)

74.   Чирпан - няма никаква работа, хората са злобни и завистливи клюкари, улиците са в ужасно състояние, няма свястно училище, няма градски транспорт!

75.   Абе каквото и да си приказваме, факт е, че най-гадните,заядливи и груби хора са в Северна-Североизточна България(предимно дърти вече, възрастни хора, ама и новото поколение и то също), и смятам че това не са само мои наблюдения!...Просто Северна България, настрана от туй че запада и ше продължава все повече да се обезлюдява, да замира и запада, на всичко отгоре е и с най-кофти хората, особено в градовете Русе, Плевен, Варна и Ловеч/Луковит са просто...ужасни! Не всички може би,де...Макар да смятам че у Варна все пак са малко по-вежливи и топли, и поне една идея по-любезни отколкото в Русе, да речем-чувал съм че и там има много изроди и тъпаци, но все пак,там по морето...Не знам, изказвам лично мнение просто, аз знам че у всеки град ги има разни гадове, но като в северните градове, с такъв характер, начин на мислене(по комунистически, дето още живеят в 90-те години) и поведение, сякаш са най-гадни. В останалата част от страната са сякаш по така, дори да си имат и те проблеми...де да знам, по не го показват ли, може би е така, и някак са по-отворени към новото, модерното, съвременното-или поне на мене така ми се иска...

76.   Стара Загора! И не говоря за архитектура или работа. Имам чувството, че нещо централно е сбъркано с тези хора.... Който съм срещнала от там, ми е направил лошо впечатление с инфантилното си държание и мислене. То не, че от града, от който съм, сме цветя, тъкмо обратното, ама тези старозагорци избиват косатки направо. Естествено, далече съм от мисълта, че всички местни от там са такива. В последния коментар към темата "Идеи за рецепти с авокадо и чия за бечЧО" съм написала една кратка история с едно... създание именно от там. Сигурна съм, че градът е хубав, но който съм срещнала от там, крайно ме е разочаровал.

77.   Никъде не е хубаво, що сте ги изброили сякаш са някакви неоткрити, идиоти. Не бих живяла в Костинброд и в Павликени.

78.   Баба ми е от рйона на Русе. Категорично не бих живял в нито едно населено място, намиращо се на север от линията Плевен-Русе-Варна, като това включва и тези 4 града. Тя е избягала от там когато е била на 15.
Покрай ТЕЦ-овете в Маришкия басейн, покрай каолиновата мина и в градове с много цигани просто е ад.

79.   Ако не си забелязял всички български градове са еднакви, освен по големина. Панелките са от един и същ шаблон. Дали са в Пазарджик или София изглеждат абсолютно еднакво. Също както и българите. Българският мъж като правило е остиган, с кафеникава кожа, необръснат и ходещ с миризлив анцуг и маратонки. Дали е в Пазарджик или София е все един и същ. Ганьовщина, предателство, наглост и простащина. Единствената разлика са по-големите чуждестранни инвестиции в по-големите градове-Молчета, западни вериги за бързо хранене(90% от които вече се изнесоха от България понеже Ганьо не може да им подържа стандартите за култура и хигиена). Единственият град който се отличава с що годе някаква интелектуалност над другите български е Пловдив. Като, че ли хората са по-интелигентни там спрямо другите български градове, но май и по-агресивни.

Чорбаджията на курникът

80.   Пловдив, Сливен и Пазарджик - красиви графове с кофти хора...

81.   Харесва ми да живея там където няма хора!
На вас като ви е обезлюдено голямото село София ви очаква!
Цяла държава се наблъска в един град и го направи помия.
България има уникална природа и няма лоши места.
А по отгоре има един коментар по горе на един дето мразил всичко в тая държава.... Мразиш щото теб не те бива не ти е виновна държавата. Такива като теб и в рая да ги пуснат пак ще мразят. Държавата ни супер и винаги е била, но само умните го виждат.

82.   От 8 години във Великобритания, но познавам Европа.
.
Градове които НЕ стават за живеене :
Великобритания - Лондон, Брадфорд , Халифакс, Лутън , заради мангалите ...
Франция - Париж , Лион , Марсилия , заради мангалите ...
Германия - Берлин , Дуйсбург, Кьолн , заради мангалите...
Италия - всичко на юг от Рим , заради...... сещате се ...
Испания - Мадрид , Барселона , Сарагоса , заради многото българи и румънци...
Австрия - като цяло не става , хората са фашисти
Швеция - Малмьо и Стокхолм да не замръкваш, повече африканци отколкото шведи
Норвегия Швейцария - нямам претенции , стават за живеене...
.
България - София, няма по-мизерен град в Европа ,
по-миризлив , по-грозен и по-неподдържан . Никаква пътна организация , задръстванията въобще не са заради много коли , а заради НЕспазването на правила .

83.   Бургас, Пловдив, Пиринска Македония, Северозапада (Враца, Монтана, Видин), Стара Загора, Плевен, Силистра, Русе, Горна Оряховица, Сливен, Перник, Дупница, Благоевград. Отврат са.

Харесвам Варна, Ловеч и подбалканските Карлово, Сопот, Калофер, Казанлък, Копривщица и пр.

84.   Има един-два града, където не бих живял. Това са Бургас и Русе.
Всъщност, аз живея в Русе и веднъж, в една от групите във Фейсбук си позволих да им кажа, че групата им е много злобна. Те още малко, щяха да ме убият с камъни. Интриганти, комплексари, завиждат, неспособни да се справят с проблемите си и все чакат някой друг да ги оправи. Много големи комунисти са, като чуят нещо за социализма, се разтапят от кеф! Основно, бих се махнал заради хората, иначе Русе е хубав град, но хората не струват.

85.   В Русе. Някои го хвалят, но на мен винаги ми се е виждал отвратителен. И центъра не става, а бил с не знам каква архитектура.

86.   82-ри, а да ми кажеш някой град, където няма абсолютно никакви българи?

87.   Целите Франция, Англия, БеНеЛюкс, Монако, Норвегия, Ирландия, Швейцария, Германия, Полша и Дания са ми анти.

Красиви, но не стават за са Виена, Рим, Прага, Солун, Истанбул, Мадрид, Талин.

Осло, Анкара, Албания, Хелзинки, Неапол, Букурещ, Белград, Киев, Минск, Хелзинки, Рига, Вилнюс пък са или кочини, или супер безлични.

Пред тях предпочитам Будапеща, Дебрецен, Линц, Бърно, Атина, Измир, Севиля, Кадиз, Лисабон, Фаро, Гибралтар, Готланд

88.   Перник, Стара Загора, Мездра и Враца - първите три са грозни градове, не блестят с нищо, Враца пък е като затисната от Балкана.

89.   Във Варна е пълно с руснаци и русофили. Изключително нагли, прости и злобни подобия на хора.

90.   Варна! Причината - масово там са селяндури русофили, обаче с огромно самочувствие. Дори си избраха полуруснак за кмет. А и в града и около него има много имоти на руснаци. Самият град също ми е доста непривлекателен - голям град, но доста западнал, масово с грозни панелки. А и няма планина близо до него, а само миризливо море с фекалните води, които се изливат директно в морето. С една дума - кочина!
От другите големи градове Пловдив и хората в него са ми далеч по-приятни.

91.   89 и 90, да, прави сте, наистина Варна си е Задунайска губерния на Русия. Почти е окупирана от руснаци и техните лакеи родоотстъпници.

92.   Ако говорим за България бих живял някъде нависоко с много чист въздух, - нещо от типа на Разлог, Смиолян, евентуално Враца.

Така или иначе цял живот обаче живея в София и съм си заобичал града..

За чужбина - бих живял в някой добре уреден град в Германия с онези стари каменни къщи, иили някъде в Скандинавието или в някой от големите исторически градове на Русия, но не Москва или Петербург, а примерно Волоград, Казан и т. н. местата на волжските българи.

Т. Т.

93.   Но и родната ми София не ми допада. Хубава е и то от части докато си ученик, евентуално и студент. Като почнеш да работиш е ад - злобни колеги, истерични шефове-парашутисти без ценз и интелект, връзкари. Смятам да си търся работя в Бургас или Пловдив.

51-88 от 88