Споделена история от Други

В кой град не бихте искали да живеете?
Заглавието си го казва. По принцип ми е интересно да видя какво ще споделите относно българските градове, в които не бихте живяли, но нека се отнася за повече, защото много от вас знам, че живеят или са живяли в чужбина.

Коментари

1-50 от 88

1.   плевен

2.   Варна - там хората са много груби.

3.   Обратно на обществената тенденция, аз не бих живял в София.

4.   В никой от българските градове/села. Просто е гадно.

5.   Варна, кофти хора, претенции до небето, ужас.

6.   Аз съм родом от Сливен и не бих живял в този град. Моля сливналии да не се обиждат, все пак и аз съм такъв и кръвта вода не става.
Много лошо детство, почти постоянен тормоз. Лоши компании, караници вкъщи. В последствие и единият ми родител почина.
Добре, че на 18 се изнесох от този град.
Всеки път като се прибирам в града, изпадам в лека депресия.
Моментално се сещам за лошите спомени, за униженията в училище и вкъщи. За физическият и психическият тормоз от страна на връстниците ми.
Не знам защо, но в Сливен никога не успях да си намеря трайни братски приятели. За сметка на това, като се изнесох от града и заживях на друго място, веднага си намерих добра компания, че и жена.
В момента съм на 30г. нямам нито един приятел сливналия. Жена ми е от друг град.
Знам, че не е редно да лепя етикет на цял един град и население... Но просто моите съграждани са ми твърде негативни и агресивни.
Има и друго нещо което ме вбесява у овчедушните сливналии... Не дават път на пешеходците. Майка му стара, цяла България се научи да дава път на пешеходните пътеки, само в Сливен НЕ.
Гледам и робски глави, които вместо да стъпват смело на пешеходната, дават път на тъпите мутри с черните БМВ-та. Робски град, с робско мислене, а е градът на стоте войводи.
За тъпото пико и другите наркотици не ми се и говори. Добре че се спасих от това място.

7.   Всеки български град.

8.   Всички на Балканите, в Африка и Южна Европа през лятото. Не понасям жеги. 35-40 градуса ад.

9.   Варна е града- топ дестинация, море, Балкан , лозя и цветя.

10.   У Русе(жалко, че ми е роден, наистина жалко! ), ама няма къде да отида просто! ... А настрана от него, никога не бих живял в градове като Пазарджик, Силистра, Плевен или Добрич-изобщо Северна България е пълен боклук в най-общи линии, ако не са Варна, Шумен и Велико Търново, тия по-големите градове с по-младото население в тях да привличат студенти и пр., смятайте че таз част от страната е просто една огромна дупка с умиращо население, и въобще неприятни, заядливи и гадни хора, мангали, без възможности за добро заплащане и т. н... И няма да спра да го повтарям туй нещо, едно защото е голата истина и то от години насам, а и искам това по възможност да достигне до повече хора, та като решат евентуално да сменят града си, да си направят хубаво сметката какво място ше си изберат, ше има ли то що-годе някаква инфраструктура, и като транспорт, и като елементарни удобства поне, какви хора го обитават и така, пък за реализацията-това е тема на друг разговор. Поотклоних се малко от темата, но тия неща просто трябва да се казват! ...

11.   Много харесвам Ловеч, но и Велико Търново също.

12.   Кюстендил, от там съм, но сега живея в друг град и не бих се върнала. Малко клюкарско градче. Хората са озлобени. Аз започнах да живея щастливо чак, когато се махнах от там. Там всички се познават, говорят си зад гърбовете, за мен беше ужас да живея в този град. Имала съм няколко приятелки от там, но когато преуспях малко повече от тях почнаха да ми завиждат и прекъснах отношенията. Сега съм в нова среда с по-интелигентни хора, чувствам се добре, в собствени води. Сигурно е странно, че се чувствам у дома си в друг град, но така се получи при мен. Не знам как е положението сега, но преди няколко години бяха останали само пенсионери и ученици в Кюстендил. Не бих се върнала за нищо на света.

13.   В никой. Просто сме страшни мизерници и скотове, но с огромни претенции, справка: избушените апартаменти, сгради и улици в софийския център и цените им. Тук е като Индия. Всеки път, когато се връщам от някоя по-нормална държава, изпадам в депресия. Не мога да си обясня защо сме такива. Защо не пазим, защо обичаме да живеем в кочина? Защо една улица не може да се нареди правилно, защо една сграда не може да се измаже като хората. Живея в уж елитен софийски квартал, всичките ми съседи са се надули като пуяци, защото кв. м. е 1 300 евро, а то страшно гето - рушащи се сгради, изоставени строежи, кални паркинги, санирано на парче. Абе ужас някакъв, ама всички вирят нос и даже си позволяват на събранията да обясняват, че който не можел да си позволи да живее тук, да си ходи в Люлин. Откъде идват тия тежки заблуди, че центърът на София им е Манхатън - не знам! Някой да ми обясни.

14.   В София не бих живяла.

15.   До номер 6 и аз съм от Сливен и аз не живея там. Споделям мнението ти. И аз ако се наложи да се върна се депресирам. Друг град който също не искам да живея е София. Прекалено замърсен град много хора ...т.н

16.   Напълно Здравей номер 6! Аз също съм от Сливен. Напълно те разбирам. Това е напълно нормално, понеже в малките градове всеки се знае кой е. В големите градове никой не знае кой кого познава. Въпроса е никога да не показваш слабост пред никого. В Сливен почти никого не остана били сме над 100 000 души, а сега е към 60 000. Били сме текстилен център на Балканите с много заводи и промишленост. Не можеш да си намериш приятели от Сливен, защото почти всеки си гледа интереса.

17.   Перник и Пазарджик, хората там са луди.

18.   На север от Стара Планина живот нема. Тракия е най-арно, но Сливен вярно е някак по-кофти от Ямбол, Стара Загора, Бургас...

19.   Перник и Пазарджик. Изключително неприятни градове.

20.   Всички градове

21.   Никъде по света, за съжаление никой не те пита дали искаш да се родиш на тоя свят.

22.   В Припят

23.   До 13

Изчакай да видиш, тея дето им е на по 800-1000 и не им е толкова разрушен квартала. Половината са на мнение, че са някакви малки императои и императриси.

До 16

Разбирам, че си ядосан но забрави това със слабостта, защото познавам прекалено много хора, тотално изтъркани и психясали от живота още на по 30 години, заради този ни балкански манталитет.

24.   Сливен

25.   18., то пък на юг от Балкана един живот... Като изключим София и Кюстендил (Кюстендил е просто много красив, затова го споменавам, но за съжаление "обезлюден". А точно варненци (ама коренякварненци) са си много свестни, а по южното черноморие са хем големи ганьовци, хем страшно надути.

26.   Цялята България е скапана и е трудно да се определи кой е най-гадният и град, но все пак най-кофти е в София и във всички градове по-малки от Плевен. В Бг по-малко скапано е само в по-големите градове-от Пловдив до Плевен като размер и в по-големите села, за което и почти всички чужденци в България се заселват там. Това за България, но по отношение на света най-скапано е в страните от третият свят, в комунистическите, диктаторските и ислямските страни. България е просто страна мечта в сравнение с тях. От тази гледна точка не можем да се оплакваме, защото те съставляват по-голямата част от света. По-добре тоалетната на Европа, отколкото центърът на Ислямо-Азиятската и Африканската и Комунистическо-авторитарна кочина. Основната част от населението на света няма свобода, не може да протестира и да се противи на властта каквото и тя да прави с него, затваря се в лагери произволно, няма чист въздух и чиста вода, къпе се в калта като хипопотам, жената бива третирана като кокошка, бива робски експлоатирано, живее в малки клетки, в мизерия, в колосална престъпност, насред сметище. Какво да кажат те.

27.   На оня свят в омента ми се живее.....

28.   В Перник - ужасен град-дупка Все едно българският Радом. Търново и Русе са най-хубавите но и там лятото е мор от 30 градуса, често дори 35 . В чужбина бих живял само в Бари, Рим, Стокхолм, Гдиня/Гданск, Краков, Будапеща. Гдиня е почти като Бургас с по-руси хора, а аз предпочитам светлите. А и лятото рядко е над 27-28 градуса.

29.   По-лесно ми е да отговоря къде бих живяла, а именно Пловдив и Бургас.

30.   18 то пък егати живота с тези тракийски лета 38 градуса. Затова сте агресивни и мързеливи. Ти работен и умен южен народ познаваш ли? Мароканци, негрите в Африка, гърци и испанци все са агресивни и прости маймуняци. Повече на животни мязат от колкото на хора. Най-хубавите летни температури са по Черноморието с бриза, зимните пак там!

31.   Айтос

32.   Не бих живяла в нито един град в който има повече от 10 неработещи цигани. Тези хора са утайката на обществото и никога няма да отидат морално по-далече от сегашното им състояние. Те са просто непоносими във всяко отношение.

33.   В никой български град не си струва да се живее!

34.   Смолян - лицемерие, злобна, проституция, безработица, липса на качествено здравеопазване (подигравки и игнориране от страна на болничния персонал - предимно злобни лелки)...
Липса на перспектива, всеки втори е или с психично отклонение (паник атаки), или с депресия !
Факти !

35.   За съжаление държавата прогресивно се обезлюдява, а провинцията още повече. Аз лично харесвам Сливен. Бях там в казармата през 2006 и имам много хубави спомени, но като цяло е вярно, че вместо развитие, тенденцията е надолу. Виждам го същото и в Шумен, откъдето съм и където живея. От над 100 хил. жив град, последните 15-20 се стопи до около 60 хил., а може и по-малко. Улиците са пусти, почти няма нормални магазини, защото хората нямат пари, 90 % от интелигентните хора се изнасят веднага след завършване на училище. Иначе, градове от този калибър около 100 хил., както бяха преди Шумен, Сливен и т.н., са супер за живеене. Нито са много малки, нито супер пренаселени.

36.   От големите градове - в Русе. Отвратителен център имат. Чувах, че има и много комари в добавка.

37.   Не бих живял в градове в полето без планина около тях. Не мога без планина. Родом съм от планински град и няма ли някаква планина около мен, много скоро започвам да не издържам, особено както съм свикнал почти всеки уикенд да съм по горите.

38.   В северните градове Плевен, Враца, Мездра и околните малки градчета.
От този край съм, но живея от години в София.
Там има суупер много цигани, мисленето им е типично селско, мъжете имат едно определено поведение и манталитет, както и жените. Клюки и измислици нон стоп. Супер западнали градове, няма къде да идеш и какво да правиш, няма и никакво развитие за младите, които биха искали да се върнат по родноте места, после що всичко живот било по основните големи градове и всичко друго замира.
Не че в София е цветущо. И тук е мръсотия, хора от всякъде, клюките са по-редки тъй като не всеки с всеки се знае и познава. Там обаче с извинение ако в единия край си пръднал в другия ще те изкарат, че си се н**рал! За диалекта особено във врачанско да не говорим.
Да ме извиняват хората от този край и аз съм от там, но такова ми е мнението и наблюдението.
Като цяло ми харесват в България градове като Русе, Пловдив, Бургас. Особено Пловдив ми е любим и съжалявам, че не записах там да уча.
Селата по южната част на България към Русе и Тутракан са много запазени, живи, развити. Сравнение с врачанските села и пътища ще кажеш, че е паднала бомба там. Адски мрачен и запустял район, а иначе красив. Има балкан, който е изключителен, но...

39.   София. Още като си на магистралата и гледаш от далеч, забелязваш как целият град е обгърнат от гаден смог. Тази гледка е символика за това, което ще изпиташ по време на престоя си там.

41.   В Македония! Много беден регион няма живот там.

42.   В София. Живота е скъп, парите не са много. Разстоянията са големи, живота забързан. Хората са злобни и самочувствието им е до небето, а и има голямо деление на София и провинция. Бих предпочела някой град в Западна Европа.

43.   Пловдив- отвратителен град, мръсен и с много противни хора, които не могат да четат за това и нямат табели много

44.   Плевен е страхотен град. Красив с уникални сгради и прекрасен център. Има модерен градски транспорт и втората по дължина главна търговска улица в България. Плевен наистина е много красив град!

45.   Най-гадни в България са всички градове започващи с буквата "С" като най-неприятна измежду тях навярно е София. Каквито и молове и разнообразие да има пред по-малките градове, това не може да компенсира манталитета там. Това всеки го знае освен те самите. Като дори не е задължително човек да е бил в София за да го разбере. Колата която ти отнема предимството на пешеходна пътека, колата която се движи все едно пътят е нейн и други не съществуват, която се движи все едно няма ограничения на скоростта в града, винаги е с регистрационен номер започващ със СА.
Иначе в световен мащаб най-скапаните градове са в Индия. Даже не съветвам никой да гледа филмови репортажи за тях защото после няма да може да се възстанови психически поне седмица. Там все още съществуват роби. Като щом родителите на някой са били роби и той е такъв и не подлежиш на нищо друго. И тия по цял ден са впрегнати като магарета на каруци с две колела да возят хора от улиците които се качват на тях, като отплатата е колкото да не умрат от глад. Всички там са цигани и живеят насред сметище. Където и да се намираш-на улицата, в общественият транспорт, на летището мирише здраво на лайна. Хората масово спят където им падне по земята. И това е само малка част. Страшно е.

46.   Да Плевен е страхотен. Това Париж, Фуншал, Барселона, Будапеща и Краков пасти да ядат пред Плевен. Хахахаха

47.   В градовете по Дунава без Русе. Забутани, изостанали.

48.   47, да, Видин, Лом, Козлодуй и Силистра скриват Женева и Монако в малкия си джоб.

49.   Всички морски градове-Варна,Бургас,Силистра,Добрич,Созопол, Ахтопол,и въобще всички градове,където казват "туй,тъй,тоз,таз,тйез ,таквоз" и т.н. Страшно противни и отвратителни са ми с това "мйекане",а да не говорим за просташкия им манталитет и възгордяване от това,че са се родили на морето и съответно едва ли не са хванали Господ за шлифера. Ама ако видят Малибу бийч,Флорида или дори само Кипър,ще се изпари цялото им самочувствие и надутост за секунди. Освен това времето там е ужасно гадно целогодишно и винаги е студено и влажно и има мъгли и студен вятър и цените са много скъпи... Абе до утре мога да изреждам.

50.   До 49

"Абе до утре мога да изреждам. "

Давай!

51.   49, мекльо, стой си на Софита че че ти чупят фаро! Ей не се съмна в тая София 6 месеца да ти пикам на Софията!

1-50 от 88