Споделена история от Други

Смърт няма. Не се страхувайте.
До вас колектива на "Spodeli. net".
Дами и Господа, тази тема ви я изпратих вече два пъти и двата пъти не беше публикувана. Тази тема е изцяло на интелектуално ниво и онези читатели които проявяват интелектуален интерест биха откликнали на драго сърце. Но аз се запитвам защо вие от сайта не намирате за необходимо да публикувате такива теми, а давате форум на фалшиви истории и теми. Аз вярвам и зная, че няма смърт, но за да докажа тази истина аз ще подкрепя вярата и знанието си за безсмъртието от три /3/ източника: Религия, Философия и Наука. Но първо искам да се разберем коя е същността на човека. Същността на човека е Душата, а Душата е Дух като Бог-Духа. Без Душата тялото е просто една материя, която след смъртта се разпада на основните си частици в земята. Душата навлиза в зародиша на около 20-тия ден след оплождането на яйцеклетката от сперматозоида на мъжа и тази малка пихтиеста маса започва да пулсира. Може ли някой от вас четящите да каже защо този нищожна маса пулсира когато тази маса е с размер не по-голяма от 2, 3 милиметра. В този период тази маса няма сърце, тогава защо пулсира. Отговора е, че това е Душата една частица от Божия Дух. Душата дава живот на зародиша и той продължава да се развива. Затова в Библията в Йоан 3:7 Исус казва: "Не се чуди, че ти рекох ти трябва да се родиш отново". А в 10:30 Исус казва: "Аз и отец сме едно". На няколко места Исус говори за прераждане, но човек трябва да прояви любознателност и да прочете четирите Евангелия за да се увери в прераждането. А щом се прераждаме за каква смърт говорим. Човек се преражда много пъти докато стигне висше духовно просветление и тогава Душата му се слива с Бог. А сливането на Душата с Бог е Рая за който Библията говори, където има вечен живот. Бих искал да спомена, че в учението на Хиндуизма също се говори постоянно за прераждане на Душата. Това е накратко от религиозна гладна точка. Сега нека видим какво говорят философите. Най-ранните философи Сократ, Питагор и Платон говорят за прераждане на душата. Ако прочетете книгата на Платон "Timaeus i Critias " ще видите какъв разговор се води между Сократ с Timaeus и Critias. Целия им разговор е за съществуването на Господ и Душата и че Душата е безсмъртна както и Самия Господ и се преражда мног пъти. Питагор също говори за безмъртието на Душата. Питагор си спомня, че в Троянската война той е бил Euphorbus, който е ранил Patroclus, но Hektor убива Patroclus. Троянската война е била 1250 години преди Исус, а Питагор се ражда в 582 преди Исус. Сега някой да не каже, че споменатите философи лъжат. Ако вие сте разбрали какви хора са Сократ, Платон и Питагор вие никога няма да допуснете, че те говорят глупости. Всички философи които казват, че Господ е Дух също казват, че Той е свръх интелигентен създател на вселената. Или вселената е дело във всичките и разновидности на Интелигентен дизайнер. Аз съм съгласен с това, но ето какво казва науката за интелигентния дизайн и ще се уверите, че науката също потвърждава произхода на вселената от невидимия Бог-Дух. Напишете в Google на английски Bacterial flagellum motor и изгледайте всички видеа и се замислете много задълбочено как е възможно такъв мотор да бъде създаден без интелигентен дизайнер. А кой е интелигентния дизайнер?
До редактора. Мисля, че поне този третия път като ви изпращам една и съща тема ще благоволите да я публикувате. Ще се радвам да я видя публикувана. Мерси.

Коментари

1.   Забрави науката

2.   1. Духовните (нематериални) неща не могат да бъдат доказани с факти, защото са нелинейни по своята същност.

2. Ако искаш да получиш истинско познание забрави библията, както и древногръцките учени. Логика и дух (съзнание) са несъвместими неща.

3. Не всички "хора" на нашата планета имат душа.

4. Колективът на "Сподели" няма причина да иска да одобри твоята тема. Тя е непопулярна и ще събере един-два коментара, а те предпочитат да се дискутират теми, дъвкани стотици пъти в този сайт и които да предизвикват интерес и по възможност заяждания и нападки.
Ако те интересуват по-духовни неща ориентирай се към други форуми/сайтове. Имайки предвид езотеричната жалост в България ти препоръчвам да потърсиш чуждестранни такива.

3.   Ах, дядката...

4.   Тази проза може да бъде предоставена като аргумент пред парламента, че трябва спешно да се инвестират едни пари в психиатричните заведения.

5.   Дядка, я по-добре виж Википедията за бактерията:
https://en.wikipedia.org/wiki/Flagellum
Такива структури се срещат при десетки други организми и е очевидно, че са резултат на еволюция!
И друг пък не намесвай науката. Не си академичен, дори и малко...

6.   И още, нещо, дядка: " В този период тази маса няма сърце, тогава защо пулсира. "
Защото това са клетките, от които се образува сърцето!!!

7.   Имаше 2 коментара очакващи за удобрение, защо не ги публикувахте. Какво ви пречеха. Пак дъртата баба ли ги изтри? Ей, че злобно същество е тази дърта баба. Абе "Сподели" отнемете правото на тази злобна баба да изтрива толкова много коментари, а всички нейни глупости се публикуват. Засрамете се най-после.

Модератор: Коментарите се одобряват от модератор. Щом държиш толкова, заповядай коментарите.