Споделена история от Други

Прецаках се
Животът ми не струва.. Още от тийнейджърски години. Бях депресирана. По тази причина зарязах най-страхотното момче. Имаше всички качества които търся а те не са малко. Не исках да бъде с мен защото не го заслужавам.. Опита се да ме разубеди, дори предложи помощта си, но аз съм тъпа и глупава. Заминах в чужбина след като завърших. Бях фокусирана върху кариера и не съм се запознавала кой знае колко с хора. Някак си си намерих мъж. Не бях толкова привлечена в него, но много желаех да имам деца. И от там почна истинският ад... посягъл ми е за дребни неща, държи се неуважително, унижава ме пред децата и тн. Безработен е а не искам да лишавам децата от нищо и за това не съм от най-заможните. Тая седмица си писах с момчето което зарязах и научих че е доста успял- добре платена работа, много по-добра жена от мен и физически и като характер, уважаван е от колегите си и има голям опит и познания за живота. Абе общо взето мъж мечта. Все така амбициозен и забавен е. Не мога да спра да мисля за него. Какво да правя? Децата ми не обичат сегашния ми съпруг а и на него не му пука много за нас. Да ги взема ли с мен в България и да живеем при мама докато си намеря жилище? Да разкрия ли чувствата си към любовта на живота ми? Вероятността да стане нещо между нас е много малка но все пак трябва да знае. Защо трябваше да съм такава глупачка?? Животът ми щеше да е много по-добър

Коментари

1.   Ами няма да те лъжа, найстина си се прецакала здраво. Но все пак си имаш възвожности. ''Съпругът'' ти е просто едно голямо хабене на парите ти. Не стига че е безработен, лош баща и ще ти посяга чак??? Махай се от него незабавно. Дори и да поиска дело за родителски права, 100% ти ще го спечелиш, предвид това че децата искат при теб и ти можеш да ги издържаш. Няма какво да се чудиш, махай се от този паразит. Щом се налага остани за малко при майка си, няма лошо, но веднага си намери работа и почвай да спестяваш за жилище. Не разчитай за всичко на вашите. Най–добре си вземи жилище с ипотека, да можеш да го изплащаш малко по малко, а не на веднъж. Колкото до старата любов... загубена е. Няма смисъл да го търсиш отново, щом той си има семейство и жена. Повярвай ми, най–добре ще е да забравиш и да продължиш напред. Все с някой друг ще си паснеш. Може да си претърпяла трудности в живота си до сега, но имаш възможност да имаш по–добро бъдеще, което зависи от теб естествено. Радвай се на децата, все пак те са най–скъпото.
Това са мойте съвети и моето мнение, но все пак ти си ревашаш. Обаче найстина мисля, че трябва да ме послушаш, предвид ситуациятя ти.

2.   Уважавай се и се обичай. И имай по-голямо самочувствие. Всеки е добър за теб. Като се самоунижаваш привличаш нискостойностни хора около теб. Напускай насилника и живей с децата сама. Не бих ти препоръчала да разваляш чуждото семейство. Твоят бивш приятел се е променил, различен е от този, който си познавала. Гледай си децата и си търси друг мъж.

3.   Щом той си има друга жена, не им разваляй семейството. Не можеш да градиш своето щастие върху чуждо нещастие. Търси друг мъж, щом не си щастлива с този напусни го. Стъпи си на краката, ако не работиш си намери работа. Тук в БГ няма мн голям избор за такава. Направи си сметка къде ще можеш да бъдеш самостоятелна и ще ти бъде по-лесно с децата. Премисли вс добре, защото вероятността да се прибереш тук и да станеш безработна майка е голяма. Просто не разбивай щастието на другото семейство.

4.   Няма начин бившия да остави жена си, заради тебе. Ще дойдеш и ще му кажеш всичко и той ей така ще се разведе с жена си и ще бъде с тебе. Много добре фантазираш. Но най-добре ще бъде да оставиш мъжът си.