Споделена история от Други

Търся часовник за годеника си
Разбрахме се с годеника ми да си разменим подаръци, с условието да са до 50лв. Аз искам да му купя часовник. Искам да му хареса и да го носи с желание, не само защото е от мен. Някой ако може да ми предложи някакъв модел. Благодаря!

Коментари

1.   За приятен часовник парите са крайно малко, съжалявам. За 50 кинта, освен някакво слабо Q&Q или някаква куча марка долнопробен часовник друго не можеш да намериш. За горе долу симпатично касио нисък клас си приготви 100-150 лева. Ако не можеш да ги отделиш, просто не му купувай часовник, а нещо друго.

bile

2.   Не му купувай часовник.. прочети в гугъл какво означава да подариш часовник.. ако пък все пак му купиш той трябва да си го откупи от теб.. аз подарих часовник на бившия ми.. и след 2 дни без да се караме и досега не мога да обясня причината ми каза да не го търся повече иначе много ме обичаше... :) не казвам че часовника е причината но има такова суеверие...

3.   Не че нещо, но да се разбирате да си разменяте подаръци... не би ли трябвало да се запази момента на изненадата, той да те изненада, пък някой път ти него...

4.   Не знам дали си суеверна, но аз съм чувала, че двама влюбени не е хубаво да си подаряват часовници, било на лош късмет.

5.   Аз съм страшен фен на хубавите часовници. Мога да ти кажа, че нищо до 50 лв не би ме задоволило! Приемливите за мен часовници са с цена над 200 лв. По-добре избери друг подарък. Ако купиш часовник който изглежда добре за тези пари бъди сигурн, че е реплика и няма да изкара повече от 2 седмици.

6.   Намери му нещо за тези пари. Да речем, ако питаш мен Casio за 50 кинта електронен и водоустойчив, много по-добър от практическа гледна точка от механичните боклуци. И едно те съветвам гледай да е водоустойчив поне до 2 метра, защото да не стане така като си мие ръцете с него и да пропусне. Също така дори и да е водоустойчив, не трябва да си мие ръцете с топла вода. Предполагам се сещаш защо. Питай за механизма на часовника. Добър механизъм е миота. Много от часовниците, дори и от швейцарските, са с него. Това е японски механизъм. Също гледай да не дава голяма отклонение, което се наблюдава при механичните. Електронните са по-добри по ред причини - цена, удобство, непретенциозност, издръжливост, точност и прочие. Това го говоря и от собствен опит. Няма значение дали корпусът на часовника ще е пластмасов или метален. Важно е да е точен, поне малко да е водоустойчив - да речем 2 метра, което отговаря на практика да си натопиш ръката в леген с вода. Това е от мен. Относно модели потърси в интернет или по-добре отиди до някой магазин и там си кажи изискванията, като се водиш от писаното по-горе. За тези пари горните неща са най-важните. Чао и успех. Ако има нещо питай.

7.   Не мога да си предсавя човек да ходи с електронен часовник в 21 век. Всеки има GSM и може да види във всеки един момент колко е часът. Мъжкият часовник е вид бижу за мъже (Според много хора единственото бижу което не е гейско! ). По тази причина трябва да е класически (механичен), и да струва над 100 лева (просто за по-малко не може да се създаде качествена механика). За тези пари не купувай часовник! Аз лично бих приел пшодобен подарък за проява на лош вкус!

8.   Пич, не те познавам, но жената какво е писала горе? Писала е до 50 лева. Аз лично мога да ти кажа според мен кои са някои от най-добрите предложения в рамкине на хиляда лева от различните марки и прочие. По отношение и на водоустойчивост, и на красота и прочие. Жената може би не е от най-богатите или пък просто иска да покаже елементарен жест на внимание.

Съгласен съм, че друго е да е красив и механичен, но повечето механични трябва да им сменяш батерията през 1-2 години, някои по изключение държат повече, възможно е да се замърсят, струват по-скъпо и прочие. Не искам да споря с човек, който като теб не е особено на ти с нюансите. Просто жената казва изискванията си и аз и давам съвет.

Ще ти кажа, че естествено ако говорим за бижу има всякакви, при това не много скъпи модели, включително и на Касио, който по принцип не е по-особено красивите модели. Лично на мен ми харесват тези със сапфирено стъкло против надраскване, радиосверяващ модул и прочие глупости. Пък ако искаш механика, в повечето случай тя ще е с батерия, както обясних, автоматиците са доста непрактични часовници - сравнително скъпи са и дават голямо отклонение, а е възможно и съвсем да спрат, ако ги сложиш на нощното шкафче, като спиш. Надявам се, че няма да изпадаме в задочен спор. Айде със здраве. Коментарът ти беше доста нафукан според мен, въпреки че по принцип си прав.

9.   Защо точно часовник, избери нещо друго - хубава вратовръзка или луксозно бельо за него например ще намериш и под 50 лв.
А бай дъ уей, тва с подаръците и аз не го разбрах някой каза, че е хубаво да се изненадвате, ама чак пък да се уговаряте да си подарявате... По-скоро един мъж би се зарадвал на годеницата си в чифт изрязани прашки, освен ако не се заблуждавам дълбоко. Купи си готини бикини и му подари една хубава вечер ;)