Споделена история от Други

Работата
Какво ви става на всички? Каква е тази мода? Защо масово се тормозят неработещите и безработните? На другите защо им пука? Писна ми всеки един човек да ми се кара защо не работя, да ме назидават, да ме пита кога ,аджеба, ще почна, защо ставам в 9? Това е всеки, и така десет години! За разлика от повечето ми връстници, аз живях в бедност, жена съм, следвах тежка специалност, имах тежък живот. И забележете, на други не говорят така! Дори вчера ветеринарната почна да ми държи сметка, и не се успокои, докато ме й казах. Разбрах, че дори в чужбина е още по- гадно. Та защо така? Какво е това отношение? Всичко дрънкат и говорят само за пари. Дори десетгодишните, слушам ги, и се дивя. Само пари и работа, друго няма. Не са важни ум, красота, доброта, образование. Извинявайте, ама на никой не му влиза в работата кой иска деца, кой бе работи, кой е дебел, кой е гей, кой е тревоман, и прочие.
Какво толкова ви засяга? Обяснете, моля! ;)
Извинявам се за грешките, пиша от мобилния.

Коментари

1.   По-скоро е злоба, че не си като тях. Ако си мислиш, че това е лошо, хвани си някоя професия или бизнес, дето отстрани изглежда, че с 1/3 от времето и усилията, вадиш 3 пъти повече от тях. Тогава ще ти се мазнят, ама все ще има някой, да те нарече крадец, мафиот, илюминат, а и псотоянно ще има някой, дето си шушука зад гърба ти.
Някои си избиват злобата, защото виждат, че макар да не си на 12 часов работен дне, не си паднала, да си умрялва от глад. В смисъл - той е положил 10 000 часа труд псоледните 5 години, а нито е много по-богат, ното е по-щастлив.

Промени си средата, ако е възможно. И не, не е така в чужбина, особено извън САЩ и Германия.

2.   Ако имаш пари по наследство за цял живот, тогава е твоя работа ще работиш ли или ще си живееш. Но ако някой друг те издържа, а ти само се мотаеш и се чудиш защо те обвиняват си за бой. И то 10 години, не 2-3 месеца.

3.   “Извинявам се за грешките, пиша от мобилния.”

Ъм, къде е проблема, че пишеш от мобилния?!?!

По темата: с колко пари месечно живееш? И откъде идват те ако не е твърде лично?

4.   Има работа и работа. Хайде ветеринарен лекар е работа. Но да прекараш десетилетия в някакъв офис на голяма фирма е възможно най-безсмисленото и празно съществуване. Събуждаш се на 50 и още си счетоводител или тийм лидер в кол център. Бррр ужас!

5.   Ако не им даваш никаква информация за себе си, няма да има какво да коментират. Ако те питат да ли работиш , не им отговаряй или им кажи нещо заблуждаващо. Не си длъжна да се обясняваш на никого.

6.   Завиждат ти, искат и ти да си прецакана като тях.

7.   Живеем в социално общество. Има тънка граница на любопитството. И да, за мен е непонятно млад, здрав и образован човек да не работи и да не се занимава с нещо. Това е съществуване. И каква е тази тежка специалност, че 10 години се възстабовяваш от нея?
Честно казано не ми пука какво работиш, а ме интересува дали си паразит. Дали и ти като много други се влачите по разни програми и цоцате малкото останали пари за социални дейности предназначени за пенсионери или инвалиди. Защото това са хората, които заслужават подкрепа, а не търтеите на дивана.

11.   Значи имаш висше, живееш в бедност и не работиш. От къде тогава имаш пари? Аз съм глезена и не ме интересува какво говорят другите, ама ти как се оправяш?