Споделена история от Други

Защо мъжете лятото масово ходят с маратонки.
Здравейте!
Знам, че въпроса ми е странен, може и глупав, но масово гледам лятото мъже с маратонки, обувки. То навън 40 С, дърво и камък се пука, как издържате. Ако карате кола или сте били на работа цял ден- разбирам, просто с чехли на работа не може, и аз нося там. Но на разходка еее не.

Коментари

1.   Ами честно казано, като дете ходих със сандали лятото. Но след това ми станаха малки и всъщност така разбрах, че е много по-удобно да ходиш с маратонки. Ами например тротоарите все имат някакви криви плочки, съндалите се късат, шляпат като се забързаш и т.н.
Аз пък не разбирам защо вие жените толкова много обичате да носите топчета. Сериозно не ви разбирам, та вие вървите почти на пръсти с тях...
Аз или ще вървя по чехли, буквално или с маратонки. Плюс това сега ги правят да се проветрят, чорапите също.

2.   С маратонки е такъв комфорт за краката, оригиналните никога не спарват краката. Не съм фен на чехлите-изглежда ми селско, краката ти винаги са мръсни, много малко изкарват, често правят мазоли, защото нямат връзки.

3.   Мъж с чехли, джапанки и сандали (освен ако не е възрастен) е много грозно. Да, разбирам, че удобството, е водещо, но чисто естетично - ужасен ужас. Сред приятелите ми почти никой не носи открити обувки лятото поради същата причина. Просто е гадно някак, като да носиш диагоналка. Не мога да го обясня, не ми е мъжествено? Оле, особено тия, които минават през палеца и втория пръст, не, не! Няма сила, която да ме накара да обуя подобно нещо, по-добре бос.

4.   Някои мъже, то има и такива жени де, не обичат отворени обувки. Определено този тип обувка е нещо, което не ти допада особено, ако не си свикнал. Каквото и да си говорим, маратонката е удобна за всичко, докато с чехли не можеш да се движиш всякак.
... Пък и сега чехлите не са модерни, хаха.

5.   Аз лятото не нося маратонки, а само кубинки.

6.   Аз целогодишно ходя с маратонки, с изключение на слаучаите когато има киша зимата, тогава нося зимни обувки. Естествено, когато се налага при презентация на работата ми или някакво по-специално събитие съм с обувки.
Но маратонката си е универсална обувка, защото е ергономична и по-полезна за краката от ортопедична гледна точка. На мене работата ми е такава, че не работя с клиенти, а въобще рядко има и хора около мене, заради тоа мога да си го позволя. Но въпреки това, маротнките са ми в неутрален цвят - черни, тъмно сиви или много тъмно сини. Предполагам, че ако работех в банка да речем, щях да ходя с обувки.
На въпроса ти как издържаме в това време. Лесно е, аз така съм свикнал и за мене няма алтернатива. Не съм жена за да ходя със сандали или нещо от типа на мокасини. Също никога не нося къси панталони, смятам че мъжете нямат право да показват публично плътта си, т. е. големите си шкембета, потните си гърди и подмишници и космати крака. Просто съм с такова консервативно възпитание и мироглед, според който само жените имат право да се обличат по начин, по който показват тялото си и да носят шапка на закрито и то ако може най-добре е да не го правят и те, но ако го правят да е с вкус и мярка. Когато ходя на плаж е единственото време, в което ходя с бермуди и риза с къс или дълъг ръкав, в зависимост от това колко силно е слънцето.

7.   Не ходя пеша, имам кола с климатик. Вън пеша ходят само отрепките на 40 градуса.

8.   Не харесвам сандали, грозни са. Ако не ходя с маратонки, ходя с джапанки, но това само на морето, защото в столицата е грозно :P

9.   Защо не. Мъжът ми не носи сандали и го разбирам. Не му харесва. Аз винаги, когато мога съм с открити обувки. На работа да ми ке виждат пръстите не е естетично, но винаги има варианти.

10.   по-удобни са
И откакто се помня все с маратонки съм лятно време , не ми е проблем жегата

11.   Аз масово гледам женички с пети като каманяци...

Братан.

12.   Аз нося цяло лято маратонки навън и не ми дреме кой какво си мксли, ама ти зашо толкова се интересуваш?
Аз пък видях 100 жени и мъже със сака и блузи закопчани, хора с якета, ама не ги питам и не ме интересуеа. И се чудя на всички, които шляпат по чехли, нищо лично на хората, които ги носят, но чехлите са за плажа и за банята всичко друго за мен е селяния.

13.   Тва че ти не издържаш не означава, че и другите не можем.

14.   Жена съм, но също ходя с маратонки. Ходя и с дънки. Не е е чак толкова горещо. Това ми харесва, с това ходя.

15.   Хора без стил! Аз съм мъж и лятото нося мокасини, бял панталон, ленени ризки. Стил и елегантност по италиански! Затова и никога не съм оставал без жена, за разлика от българските мъже, примати, с ниска хигиена и нулев усет за стил. Със сегашната ми приятелка ще се местим към Милано до 2 години.

16.   Аз забелязвам, че и масово жените ходят с маратоноподобни обувки през лятото. Може би са по-удобни, а и не е особено чисто по улиците.

17.   Аз пък се чудя на масово ходене с чехли. Да е около дома как да е, но навсякъде из града да ми се влачат по чехли и особено пък да слиза от кола с чехли (т. е. кара с чехли) е пълна тотална мърлящина и риск от катастрофа (като му се изхлузи чехъла или се навре между педалите).

18.   Отговорът на този въпрос ще бъде достоен за него: ходим с маратонките, защото в гардероба си имаме само маратонки и ботуши, а ботушите ги перем по това време, за да съхнат по-бързо в тия жеги. :Д

19.   Ами вие жените защо през зимата при -40 С навън
масово ходите по клинове и чорапогащи и къси полички?

20.   Аз пък се чудя на тея които носят джапанки лятно време.
Аз с джапанки не мога. Суркат ми се краката, влизат ми камъчета. Походката ми се изменя, от там ми се напряга и кръста. Някъде където е прашно, веднага усещам мръсотията, без чорапи целият прахоляк ми влиза в краката. Не мога да стъпвам удобно, нацелвам някакво остро камъче и тн.
Друго си е с летни спортни маратонки, които хем не те спарват, хем вървиш удобно и правилно.

21.   Аз съм жена и нося маратонки и през лятото ;). Първо супер са удобни, особено ако цял ден си на крака, осигуряват стабилна опора на ходилото и ако са качествени не запарват. Аз нося такива с мрежа и памучни чорапи отдолу тип терлик, които сменям редовно. За кратко пробвах чехли и сандали, еми не такава болка в краката, от топлото оттичат, надуват се, болят, туптят ... с маратонки не е така. Сега освен ако не носиш някакви супер дебели, кожени или китайско менте, да кракът ти ще заври, но с качествените подобни проблеми нямам. Освен това, както споменаха са стилни и изглеждат страхотно.

22.   Защо мъжете? И нормалните жени ходят така. Защото е по-удобно и хигиенично. Това, че има такива, които ходят с някакви изпаднали маратонки, си е техен проблем, но на мен никога не са ми се спарвали краката дори и на 45 градуса и си ми е супер. С чехли е грозно и неудобно и аз се чудя на тях като ги гледам по улиците как не откачат.

23.   Трябва да сме подготвени за бързи и решителни действия в случай на нужда. Знаеш ли колко трудно се тича с чехли или джапанки? Това го прави само г-н Каваками Джиничи (последният истински нинджа), но дори и той е със специални чорапи.
Какво става ако трябва да се защити честта на дамата до нас, да се спаси малко коте покатерило се на дърво, нападение от злобно куче и сме с неудобни обувки, а?
Ха-ха-ха
А може и да имаме само тези маратонки, освен боти за по-хладно време- да си минималист не е лесно... Имам и сандали за тичане (Xeroshoes Z Trail), така че понякога пръстите на краката ми виждат слънце...
Нося и ниски тънки вълнени чорапи (мерино), така че не ми се запарват или вмирисват краката.

24.   А защо като жените хем сте зиморначиави и се оплаквате все че ви е студено не ходите и вие с маратонки? Защо даже зимата ходите по чорапогащтник и къса пола? Защо мъжете могат да ходят без никакъв проблем лятото облечени със светъл тънък панталон, а 90% от жените ходите по къси боксерки от които се показва част от дупето ви, като повлекани? Защо мъжете не се потят и нямат проблем, а вие трябва да използвате случаят, че е лято за да се обличате като уличници? Отвращавате ме. Никой не е длъжен да ви гледа задните части на всеки метър. Знаете ли колко семейства разбивате така? А може след време вашето да стане жертва на същото-млада повлекана, каквато сте били вие, съблазнила мъжът ви на улицата с разголеното си дупе, когато вие вече сте на годинки. Човекът е биоробот. ЯСНО???? Както камерите на улиците за разпознаване на лица не могат да правят разлика между човекът и негов плакат и отчитат двете за негово присъствие, така и мъжът е програмиран като види разголено женско дупе да го приема като заинтересованост и лична покана за секс от жената. Даже и на снимка има същият ефект и мъжът не може да направи нищо срещу програмата. Контрол ви трябва на момичетата. Контрол. Иначе настава хаос.

25.   Ами просто са южняци и глупави. То кой нормален ще стои на тая жега да живее?

26.   19, ти само проститутките ли гледаш?

29.   26,де да бяха само проститутките ,еми и много "обикновени" момичета също ходят така облечени на улицата!!! И изобщо не им пука ако ще навън да е -40 С,те като са разгонени и искат мъжко внимание ни студ,ни пек не ги бърка,и задължително трябва да си разголят целия гъз на улицата за да съблазнят и да свалят някой мъж на улицата. Е те това са хормоните!

30.   Маратонките имат алтернатива. Много подходящи за мъж през горещите месеци са велурените мокасини например. Съпругът ми носи сандали само ако отива до кварталния магазин набързо, както и когато сме на вилата. Чехли има за банята и за морето. През останалото време е с леки летни обувки. Разбира се, че има и маратонки, но те вървят само със спортно облекло, а за работа в офис не са подходящи.
Моите обувки са повечето с висок ток, но имам и съвсем небрежни сандали, главно за уикендите. Маратонки обувам само, ако отиваме на излет в планината. По принцип да се виждат пръстите на краката ти не се смята за особено изискано. Това важи и за жените, но особено за мъжете.