Споделена история от Други

Палатоковите лагери - протестите
Абе да питам какъв е този двоен аршин?! В 4 вечерта скришно идват и разтурват ПАЛАТКОВИЯТ лагер, задържайки протестиращите като чели са престъпници, защото блокирали ЕДНО кръстовище, в отговор на БРУТАЛНАТА корупция! Ама когато Доган си построи палатка (пардом ПАЛАТ), на ОБЩЕСТВЕНА територия, полицията ходи да го защитава ДЕН и НОЩ! Какви са тези двойни стандарти?!

Ами то и Хитлер нападна в 4 вечерта, всички знаем как свърши.

П.С. Моля модераторите да ми публикуват мнението, защото нямам достъп до телевизията да кажа това, което ТРЯБВА да се кажи, защото гледам, че общественото мнение много ефективно се моделира през телевизора.

Коментари

1.   Доган плаща, за да го охраняват. Протестиращите - без охрана, 5 палатки на кръст са 10 минути работа за полицията.
Авторе, би трябвало сам да се досетиш за това, ако не можеш... мале, мале.

2.   Брат, 5 века сме търпели игото (и още 2 века византийско). Какво очакваш, малодушен народ сме. Търсим си виновни. До вчера бяха Борисов и депутатите, днес са протестиращите. Няма логика. Ама проблема е в хората. Тука мрънкат, че се превозвали на 10 годишни автобуси, искали нови. В Германия искам да ви кажа, че У-баните им са на около 20 години и са в отлично състояние. Защото там хората са точни, дисциплинирани и честни. А тук са едни паразити на които всеки им е виновен.

3.   Браво авторе, браво!
Точно така, но!
Има в тая държава едно голямо НО.
И това голямо НО показва едно еднакви шатри, които ги вдигат от орлов мост.
Вие така драги ми народец, като отидете така спонтанно на пикник с еднакви шатри и с еднакви палатки ли отовате.
Вие така драги ми народец като идете на запой, среща , събиране, ей такас еднакви дрехи ли ходите, с еднакви обувки ли ходите.
Не нали, не!
На следващия ден , пак през нощта се появаяват отново, НО, забележи пак НО - палатки!
Еднакви!
Пак!
Абе еееей уйо, ти който им плащаш на тия хора с тия шатри и палатки!
Писна ни да гледаме 30 години театро бе еерй!
Днес “появиха” по телевизията един “писател”, в кавички щото от 30 години тези хора нямат право да се наричат писатели.
И същият изрод ни осветли, че разбираш ли в банановите републики, това скъсване между мафията и властта никога на се случва, а всеки идва на власт като обещава точно това да случи.

4.   Държава няма. Има хунта и прост овцедушен народ, който само чака да смени едните палачи на други. Време е да се изнасяме от тази територия и да я върнем на гърците. Славяните да ходят в Полша или Русия, а турците да поканят Република Турция да окупира териториите ни. Бъдеще нямаме. Извинявай авторе, но това е истината.

До 3. Ами то всеки четящ знае, че така се правят революции. От де пари за оръжия на революционерите. Априлското въстание как е организирано? Чорбаджии и търговци наливаха парите си в общата кауза, нищо че сега ги изкарват злодеи и съучастници на властта.

6.   В България нищо няма да се оправи докато проблем са палатките на Орлов мост, а не хилядите палати на политици и други архикрадци!

7.   6, много добре казано.

9.   Авторе, с палатки само на туризъм се ходи, сега нищо няма да постигнат, само вдигат врява, но на мутрата не му пука. Виждате ли как се правят протести в Ливан, само за една нощ и вече има ефект, разтърсиха цялата държава, като бомба са!

11.   Дали ще бъдат проверени палатите, кога и кой е дал разрешение за да бъдат построени? И може ли някой да даде подробно, кой ще дойде след настоящите? Ама, не с отговор, всеки, ама не тези, или, ами сред протестиращите има много хора, които могат? Може ли, точен и аргументиран отговор, моля.

12.   11, не е въпроса КОЙ, а ДАЛИ ще бъде контролиран от народа. Докато народа не контролира, който и да дойде, все ще краде. Няма човек, който да има възможност да прибере едни 20 млрд, без никой да му търси сметка и той да остане честен. Да не мислиш, че на Меркел не ѝ се краде. Краде ѝ се, ама не може (или поне не по този безразборен и нагъл начин), а тук може. Когато видиш Меркел да си има един Доган, един Пеевски и един Гешев да ги хрантути, за да ѝ елиминират конкуренцията и да си строят палати на обществени места с охрана, платена от данъкоплатците, ела и ми се обади.

13.   Кога Доган и Пеевски и Гешев, за си построили палатите! Кой им е разрешил? Кой е подписал за да се приватизират печеливши предприятия? Само на мен ли ми се струва, че след арести на милиардери има протести? Дали след оставка на това правителство, бегълците ще се завърнат? Всъщност, защо сега не се върнат? Защо бягат тези безумно богати хора?

14.   Авторе, защо хората с палатките не отидат да протестират пред сараите на Доган? Защо не му блокират пътя на него? Явно има някаква лъжа в палатките.

15.   Германия не напада СССР в 4 вечерта! Иначе тия палаткови лагери са голяма глупост и безсмислица. Само затрудняват обикновените хора.

16.   До 14

Защото на Доган не му пука и когато си пожелае, ще си отиде на другия палат, било то е ескорт от НСО (или по-точно с лични гардове, взимаши от бюджета на НСО) или с хеликоптер, ако трбява и го боли фара, че някакви се събрали пред тях. Те стените му затова са високи. За да се отдели от хората. Лъга 30 години, как ще им подобрява живота, на българомохамеданите, нищо не направи за "правата и свободите", освен ако нямаше пари да се измуфтят отнякъде.

17.   Лично познавам човек, получаващ не малка сума пари за да седи в палатка на орлов мост.

18.   На тия протести едната мафия се бие с другата мафия. Ако Бойко си тръгне, този който и да дойде на негово място ще върши същите злоупотреби и кражби като него. За народа никой няма да си мръдне пръста. Само дето от цялата работа на мен ми затварят пътя и ми пречат да се придвижвам, а не съм виновен на никой за нищо.

п.с. Интересен ми е профила на тези протестиращи с палатките. Защо никой не направи едно интервю с тях да ги пита, какво работят та могат да си позволят по цял ден седят там и то със седмици, отпуска ли са си пуснали, ако са безработни/студенти/ученици от къде взимат пари за храна, пиене, техника, шатри, ей такива неща ?

19.   17. Лично познавам висш член на ГЕРБ, който ми се хвалеше още преди половин година как Гешев бил техен човек. Месеци преди да започне недоволството.

20.   Че Гешев е човек на ГЕРБ(или на тези зад тях) е ясно и на децата, не е необходимо да го потвърждава някой. Ама Гешев ли е единствения прокурор в държавата, нали съда каза, че всеки прокурор може да разследва всеки друг, включително и главния. Ама всички си траят и никой не действа. Висшият съдебен съвет дето го назначи като единствен кандидат, как пък от тях един честен човек не излезе да каже "това е фарс някакъв тука, потъпкват се основите на правото, не може така..." и да го блокират по някакъв начин. Сега виждате ли къде е проблема, оставката на Гешев и на Борисов няма да реши нищо, защото тези след тях ще са същите. А как пък да направиш и цялостна реформа и да изгониш всичките съдии и прокурори, тогава кой ще им върши основните задължения?

21.   Това с палатките ми прилича на цирк, който е опънал шатрите...
Безумие, няма ясна визия за бъдеще - просто едно престъпно управление ще се смени с друго такова...
Няма смисъл в този цирк, факт е, че няколко милиона души ходят на работа, а не са опънали палатки да ядат кебапчета и пият бира в тях !!!
Пародия на "протести" !

22.   От номер 3.
Как въобще още живеем в тази помия!