Споделена история от Други

Нуждая се да бъда сам
Здравейте! Мъж на 26 години съм. Проблемът ми е нежеланието да създавам емоционални взаимоотношение с други хора или изобщо да комуникирам с тях. Термина, който ме описва е Шизоиден тип личност.
Но тъй като сме хората сме социални същества и следователно сме зависими от другите, моята необходимост трудно може да се задоволи. Първо трябваше да се разделя със семейството ми, което е изключително токсично и именно тяхна родителска неадекватност ме направи крайно недоверчив към всички останали хора. Единственото което ми е останало като спомен от малък е силния страх от родителите ми и постоянното усещане за несигурност. Изнесох се от в къщи, намерих си квартира, започнах работа, взех пари назаем за да се оправя в началото. И въпреки че се социализирах до някаква степен, това имаше негативен ефект върху мен.
В опитите си да преодолея проблема си станах силно невротичен. Последваха епизоди на силна тревожност, паник атаки и депресия. Правейки опити да се сближа повече с другите и да им се доверя, да работят работа в екип, се съсипвах, всеки път когато споделях по-лични неща се чувствах по-зле. За 1 година психиката ми се срина. Сега искам просто да бъда сам...
Като цяло контактите с други хора ми изпиват енергията, дори и хората да се добронамерени и приятелски настроени.
Мечтата ми е да си имам собствено ателие, да рисувам и да пиша, да се издържам от творческа работа. Единствена компания, която бих си позволил е да си взема куче с което да си правя разходка в природата.
Целия свят обаче ме кара да чувствам вина за моят начин на живот.
За всички съм странен или луд. Да си сам е престъпление!
Нямам нужда от съвети, просто исках да споделя. :)

Коментари

1.   Аз се чувствам по абсолютно същия начин. Имам усещането, че не сме много от тази планета...
Жена 29

2.   От автора:
Съдейки по активността на тази тема, със сигурност не сме много. :D
А вие как се справяте?

3.   Има доста хора в това положение, включително и аз, жена на 37 г. Много от хората, обаче, се научават как да живеят в такъв свят и да не позволяват това да им влияе. Родителите ти са направили грешки, хора са те наранявали, и цял живот ли мислиш да плащаш това? Просто го приеми като факт и започни да си градиш живота сам. Тревожността и депресията идват точно от това, че живееш в миналото. Освободи се и продължи напред. От сегашната ми възраст горчиво съжалявам, че странях от хората и не допусках да се сближа с никого твърде много, за да не ме наранят. С годините самотата много започва да тежи. Не бъди предубеден към хората, има много добри, които направо ще ти осветлят живота. Ни светлината трябва да дойде първо вътре в теб. :)