Споделена история от Други

Бившия на сестра ми не и дава да си вижда детето
Здравейте.Историята е много дълга и заплетена.Ще се опитам на кратко да я разкажа.Аз съм мъж на 36г. Имам сестра на 38г. Живеем в чужбина, тя има прекрасна дъщеря на 13г. обаче от възможно най-неподходящия човек, с който не са отдавна заедно вече.Той си има друго семейство, в което няма никакъв проблем.Проблемът е обаче, че от както са се разделили със сестрами, той прави всичко възможно да и вгорчава живота, с отглеждането на детето.Факт е, че имаха коренно различно виждане за отглеждане на дете и недорозуменията им постепенно прерастваха в конфликти и ескалираха все по-сериозно.Факт е, че и сестрами беше страшно голям инат и постоянно се опитваше да се налага и да му прави ,,сечено,, Дори аз и се ядосвах често.Допускаше грешки при отглеждането на детето и не приемаше никакви съвети.Детето беше половината седмица при сестра ми, половината седмица при баща и, и получаваше едно възпитание на едното място, коренно различно на другото.Бащата нямаше никакви права над детето.Сестра ми имаше сто процента родителските права.Бащата беше и пред есктрадация за собствената си държава, където е мизерия до шия и единственото му спасение беше да вземе половината родителски права и да остане като пълноправен родител на детето, което има гражданство.Малко по-малко той започна да води дела за бащинство и успя да ги спечели и вече не беше ,,безгласна буква,, От там явно му дойде кураж, а пък сестра ми се ефектира и тя допусна още няколко кардинални грешки и той успя да вземе и нейните права.Тя изгуби и доста доверие пред инстациите, които бяха замесени през цялото време , а пък бащата спечели пълното тяхно доверие.Факт е, че той изгледа малката през повечето време.Явно е усетил , че сестра ми е изгубила почва под краката си и реши, тя да не вижда повече детето.Сестра ми започва да пропада и да се разболява.А той явно май това е целял.Опитах се и аз да говоря с бащата, че сестра ми страшно много обича малката , аз също.Реално аз убедих навремето сестра ми да му даде да гледа малката, за да не израстне без баща или с чужд баща, знаете пълно е с педофили, колко често се случва, доведения баща да посяга на заварената си дъщеря, исках да предовратя тези неща, а и детето да израстне с двамата си истински родитела.Тоест реално благодарение на мен, той не се върна в мизерията и има тука този хубав живот.И му го припомних в нашия разговор.Обаче, той тогава когато беше пред есктрадация беше по-нисък от тревата и по-тих от водата и мойта дума много я уважаваше, обаче от както взе документи и правата на детето стана арогантен и надменен и въобще не се съброазява апсолютно с никой.Дори с държавните инстанции, които безпомощни ли са ли са или просто нищо не желаят да направят.Сестра ми смени една дузина адвокати без резултат.Дори повечето адвокати от начало като се запознаят със ситуацията, отказват да се занимават с това дело.Говоря за Про-Део адвокати.Нямаме възможност за скъпи адвокати.Сестра ми е много променена и вече не е тоя инат, който беше.Коренно различен човек осъзнала е грешките си и вече е съгласна на всичко само и само да си вижда детето.Но явно никой не и вярва, а бащата явно таи някаква омраза към нея, и прави всичко напук, за да скъсява живота на сестра ми.Факта, че не може да си вижда детето и да прекарват време заедно я разсипва много.Запреличала е на нищо.Отказала се е от живота.Запреличала е на клошар.Много трудно вече се грижи и за себе си.Изпаднала е в зверска депресия.Въпросния баща не е бял човек, с който можеш да седнеш и да разговаряш, още по-малко да си спазва обещанията.Мръсен мангал от някаква несъществуваща арабска държава.И явно тия хора разбират само от физическа сила, и то сериозна.Ако отида просто да му свия сърмите, едва ли ще има някакъв ефект, понеже е доста по-едър от мен физически и най-много да изпадна в някоя доста неприятна ситуация.Единствения вариант, който обмислям сериозно е да го причакам някъде когато е сам и без да очаква да му изкоча изненадващо и да го натроша с някоя тръба или метална бухалка.Просто да използвам момента на изненадата.Искам да се мъчи, така както се мъчи сестра ми.Да съжелява горчиво, и само при спонаването на моето име да се изпуска в гащите.Мразя насилието.Отдавна живея в бяла държава има няма петнайсет години, и не съм участвал в побоища от каткто напуснах България.Но в случеят не ми остава друго.Не мога да гледам сестра ми, как се топи пред очите ми.Родителите ни са починали и ние си нямаме други близки.Аз много я обичам и бих дал живота си за нея.Тя е страхотен човек и не заслужава тая съдба.

Коментари

1.   Не мисля, че с насилие ще постигнеш нещо. Детето е на 13 години има още 5 години до пълнолетие, а повечето тийнейджъри имат социални мрежи. Не може ли да си контактува с майката и теб по тях?? Поне докато отихнат нещата, защото поне както го описваш бащата ми се струва много опасен. А щом стане на 18 вече ще може да се срещат без това да преставлява проблем пред институциите.

2.   Разбирам те, че ти е много мъчно. Но варианта с причакването и тръбата го изключи. Защото - първо това е бащата за детенце то, без значение какъв е, то си го обича, съответно индиректно ще нараниш и детето. Второ ако от полицията после стигнат до теб, ще те приберат, и сестра ти ще остане съвсем сама, дори и без твоята подкрепа. Моля те уточни какви са били отношенията им с бившия й мъж, защо са се разделили. Също и защо са й отнели родителските права, какво е сгафила?

3.   За да й взимат напълно правата значи наистина много грешки е направила. Този от къде е? Намерете адвокат от неговата националност, който познава добре техния манталитет и знае как да действа. Спестяваш доста неща, но това 13 г. дете мисля, че може да избира при кого да живее. Потърсете не саво адвокати, но и организации, които могат да съдействат. Да не я вижда чак е много крайна мярка. И осъзнай, че тези хора така действат тихи и кроткиэса и си постигат целта в крайна сметка.

4.   Ами ти защо през цялото време се бъркаш в живота на сестра си? Защо си я убедил да даде детето на баща си ?Ако го бяха екстрадирали нямаше сега тя да има тези проблеми. Най-доброто, което може да направиш ,е да спреш да се бъркаш в нейния живот. Имай си своя живот, свое дете и си гледай него. Направил си големи бели на сестра си, сега ако набиеш бащата ще стане още по-зле. Изобщо спри да съсипваш живота на сестра си. Тя е голям човек и може да взима решения за себе си и детето си.

6.   Те се разделиха, защото сестрами забременя и той не искаше детето.Преди това всичко вървеше добре между тях, макър ,че на мен този човек не ми харесва от ден първи.Бях твърдо против.Беше пребил човек, който беше в болница с опасност за живота и му плащаше обезщетение, женкар, почти нелегален, лешпер, мързелив.Освен което е от съвсем друга култура, която няма нищо общо с християнската.А сестра ми беше наивна и глупува.Лесно се омайва от сладки приказки и красива фасада.Предишните и връзки бяха с хора от същия типаж и пострада жестоко.Тогава не съм и се месил, но тук реших да се намешам вече и да спра нещата навреме.Едно време подбора са го правели родителите, точно защото са искали децата им да са добре, а не зле.И е имало много по-малко разводи, и деца по пътищата.В края на бременоста и, майка почина и сестра ми го прие изключително тежко и много се промени.Стана друг човек.В същия момент бащата стана нелегален и изведнъж започна да проевява интерес към детето.Сестра ми му даде втори шанс.Но го хвана , че си пише с други жени в сайт за запознаства и всичко приключи между тях.Обаче не можеше да се справи с грижите покрай детето.Беше разсипана от смърта на майка.Дори майка да не беше починала, аз я виждах, тя не беше подготвена да се грижи за дете.Както и се случи.Нещата са стигнаха до там, че малката трябваше да отиде при приемно семейство, при двама живи родители грехота е.Сестра ми тогава не беше адекватна да взима решение.Бащата дойде със сълзи на очи да ме моли да не го допускам.Той беше по стабилен от сестрами.Въпреки всичките му негативни качества, имаше и позитивни.Не пие, не се дрогирва.Умее да си прави сметката на парите, можеше да готви.Реших, че по-добре да е при него от колкото при чужди хора в държава където са толерира педерастията и педофилията.Малко по-малко си разделиха грижите, но тя отказваше да му помогне за документи.Което беше егоистично от нейна страна.На него доста неща му се спъваха и покрай грижите с детето без тези документи, и мисля, че той в този момент озлобя към сестрами.И започна да води дела за бащинство.Принудиха сестрами за ДНК тест.Тя в същото време не се справяше с отглеждането на малката в дните, които беше при нея.Бащата искаше постоянно да се налага, сестрами и тя искаше постоянно да се налага и стана война.Тя психически взе да става все по лабилна и това и изигра много лоша шега.Условията в къщи също бяха лоши за отглеждане дете.Аз и казах да ги подобри и да се стегне и да се докаже като родител.Не се вслушваше, накрая се скарахме жестоко и нямахме контакт няколко години.Един ден случайно срещнах общ познат и разбрах, че е напуснала държавата.Беше ми много мъчно за нея.След два дена от друго място разбрах, че е изпаднала в жестоки проблеми, и че е сътворила големи глупости.Не можеше да се върне вече тук.Започнах да я търся и я открих.Успях да я измъкна от проблемите,и да и помогна да се върне тук, но тя вече беше изгубила сто процента от правата на детето и беше изгубила всякакво доверие пред инстациите.От тогава започна наново борбата за детето, но без резултат.Дори контакт през социалните мрежи не могат да имат без знанието на бащата и инстациите.Чуствам се виновен , заради мен е на тоя хал.Единственото, което искам е тя да си намери стабилен човек до себе си,зрял нормален, който да е уважава и да виждаме детето.

7.   И като го пребиеш, какво ще постигнеш? Той ще изчезне ли? За да й вземат правата, явно сестра ти не е росна китка. Далеч съм от мисълта да защитавам арабина, но мислиш ли, че тя наистина е в състояние да гледа дъщеря си?
А и е много важно какво мисли самото дете, то не е малко, дори съдът ще се съобрази с мнението й. Ти говорил ли си с нея?
Като цяло мисля, че за теб в пълна сила важи приказката за непоисканото добро. Разбирам, че ти е болно за сестра ти, но това е нейният живот и нейният избор, т.е. последствия от нейните решения и не виждам как можеш да й помогнеш.

8.   Май и двамата със сестра ти сте един дол дренки. Не разбирам какво искаш? Сестра ти оплескала всичко, още като се е захванака с арабин - сега си тръгнал да мътиш водата. А това, че е пропаднала не е само защото детето й не е при нея. Това е само оправдание.

9.   Разбирам те напълно, обичаш сестра си и търсиш решение. То е ясно, че ще искаш да го натупаш, на твое място и аз щях да искам. Но ще стане още по-сложно ако го направиш, ще заведе дело и сестра ти съвсем ще изгуби доверието пред съда. За мен решението е да се намерят отнякъде пари за много добър адвокат, само това. Малката може баща й да я настройва, но е добре да намерите начин за връзка с нея и тя да е наясно, че много я обичате и се борите за нея, кой знае този какви й ги говори, а това вече може много да повлияе и тя да не иска да се върне при майка си. На 13 мисля, че имат право децата на мнение в съда, зависи какъв е закона там, където се намирате.

10.   Дете съм на разведени родители и мога да кажа,че най-голяма глупост е да използва детето като някакъв меч на възмездието срещу другия родител.Децата си имат нужда от баща и от майка.Просто е трябвало в началото да се разберат на споделени родителски права и толкова.В случая,каквото повикало,такова се обадило,на запад е прието да се дават права само на бащите.

11.   На същото мнение съм като номер 4... от много акъл до никъде не се стига. От една възраст нагоре човек не е редно да се меси в отношенията на близките си, независимо колко са му близки. С намесата си си направил живота на тази жена ад. Ако не беше налагал своето мнение и не беше обикалял да убеждаваш нея и бащата на детето в разни неща, детето щеше да е при майка си, а този в Диарбекир и всичко да върви добре. Само заради твои въображаеми притеснения от педофилия си направил реалният живот на тази жена кошмар. Сега след съветите ти до къде стигна? Не виждам и да поемаш някаква отговорност или поне да признаваш, че имаш вина. Не се меси в чуждият живот - никога! Дори и да обичаш сестра си ти си ѝ навредил най-много от всички в тази история.

П.С. Единият ми родител е адвокат. Родителски права се присъждат на бащата ако майката е алкохоличка, невменяема, наркоманка или рецидивистка. Трябва да е нещо много сериозно или да е неспособна да се грижи за детето, за да дадат пълни права на арабин от пустинята.

12.   Авторе в живота се случва какво ли не, но има неща които зависят от всеки, като например да си изчистиш къщата, да сте стегнеш и в дните, които детето е при теб да направиш най-доброто за него. Пишеш добре, очевидно си интелигентен. Искал си да помогнеш, виждаш проблемите, но какво от това.
Бащата има досие и пак са му дали 100 % правата на него. Явно толерастията и там е надделяла. В крайна сметка родителите умират един ден, но българите като цяло са с такива изкривини и абсурдни възприятия и представи, че не могат да приемат, че това е нещо нормално и че трябва да се стегнеш и поемеш отговорност в случая за тва дете, а не да се криеш зад емоции и неприемане, не чистене и някакъв абсурден безсмислен инат. Да това е живота. Жалко за детето, дано му остави избор и да не го омъжи според техните традиции, нищо, че сте нормална държава.

13.   Да налучкам ли, че сестра ти е дебела и се омайва от всеки мъж, който й обърне внимание?