Споделена история от Други

Губя само пари.
Случват ми де различни историй, в тях съм абсолютно сам. Например отивам да мия колата отскачам за житон... Изчезва ми портофейла, отивам за части парите са ми в ръцете и едната банкота изпада а аз дори и не забелязвам в случая разбрах 5 мин след това дори и ги видях от този който беше преди мен в кейсчето на тела. Бях на църква попа ми каза, че имам турска магия за да губя в всичко, показа ми къде и ме боли, каза ми, супер истини. Не каза нищо обаче за лек освен някаква молитва и освещение. Искам някой да ме посъветва какво да правя първо се чувствам тъпо, второ, супер гадно и трето имам нужда поне от съвет за да не се чувствам толкова, гадно.

Коментари

1.   Човек живота е отговорност. Къде си оставяш портфейла, ясно е, ще го вземат. Ако си чантичка през работа, как ще стане. Ако вадиш парите точно както плащаш няма как да се загубят. Мисли трезво. Моя позната е същата, но вината си е нейна. Взеха и портфейла, чантата и отворена и с две деца. Моята е затворена и я стискам под мишница. Айде мисли малко и ще видиш, ме е така. Седа отиди при някоя врачка по обява и доброволно си дай парите. Живота е отговорност!!!!

2.   Вместо да вадиш пари от портфейла, да го оставяш и да отиваш тогава да плащаш с взетите, просто взимай целия портфейл и никога не го оставяй без надзор.

В случая, в който са ти паднали пари и човека зад теб не ти е казал, а си ги е прибрал, е грешка на самия човек - аз винаги в такава ситуация връщам парите. На мен също ми се е случвало, едно много мило момче ме беше гонило около 3-4 мин, за да ми върне изпадналите от джоба ми 5лв. Тук в до човечност, а не го някакви си магии.

Но в крайна сметка никой не ни е длъжен и е наше задължение да пазим вещите и парите си.

3.   Знаеш ли, авторе, аз имам едно радикално мнение. Смятам, че ти нарочно губиш парите си. Замисли се какво означават парите за теб. Да ги загубиш, значи да се спасиш от отговорност, от идеята да правиш нещо, от възможности за действия и да се озовеш в позицията просто да не можеш нищо да вършиш. Струва ми се, че имаш прекалено много ангажименти и се чувстваш претоварен. Това поведение го виждам много често. Моя приятелка живее с инвалид, за когото просто не успява да се грижи. Беше й предложено той да отиде у родителите си, за да бъде тя разтоварена. Отказа. Мотивите й са ми ясни: в момента всички нейни приятели й помагаме и каквито и грешки да направи, са оправдани, защото е затрупана от ангажименти, прощават й всичко и в работата, защото има у дома си парализиран човек. Тя всеки ден реве по телефона, но практически положението й изнася.
Затова съвсем сериозно мисля, че ти нарочно губиш парите си, за да имаш повод да вдигнеш ръце и да се чувстваш онеправдан. Човек никога не губи нещата, от които има нужда. Губи онези, чиято загуба покрива някоя друга, по-голяма нужда. Подреди живота си по приоритети и проблемът ти ще изчезне. Това за магиите са глупости.

4.   До 3
Пич, в сравнение с това, което ти каза, магиите са много по-малка глупост според мен хахахахаха. Съветвам те да не говориш такива глупости, срамота е.

5.   Какъв е тоя фалшив поп дето ти говори за магии и то турски? Не знаеш ли, че църквата е твърдо против врачки, гадатели и тем подобни. А тук поп ще ти говори за турски магии. Намери главният свещеник за града или владиката и му кажи какво ти е приказвал попа - да му проведат един инструктаж.

6.   4, ти си в грешка.. Поведението на жертва (да избягаш от отговорност) е изключително разпространено и много хора го реализират несъзнателно (а някои и съзнателно, това са най-големите "drama queens" обикновено). Повечето хора го правим даже - аз самият се хващам (пост-фактум) как понякога си нагласям нещата така, че аз да съм онеправдания и другите да са виновни за това, че на мен нещо не ми е наред.

Не казвам, че на автора това му е проблема (със сигурност не са турски магии, де), но това съществува като поведение и е изключително разпространено също така.