Споделена история от Други

Защо протестирате?
Нима не сте благодарни на Борисов, че даде на работещите родители с деца до 14 години над 600 лева?! Нима не сте благодарни, че увеличиха заплатите на администрацията с 30%?

Коментари

1.   Ей такива неблагодарни сме.

2.   Аз не съм получил и стотинка от този идиот. 2009 аз гласувах за тях, а те ме доведоха до работа в кол център сдва езика и две висши от чужбина! Малко им е, дано да го свалят тоя банкянски дебил!

3.   Ей тъй за спорта протестирам.
На мене нищо не ми е дал, ни като родител, ни като работещ, ни като пенсионер, ни като болен, ни като здрав.
И не само той, и Сергей нищо не ми е дал, и Доган, и Виденов, и царя, и Ренета Инджова нищо не ми е дала, и Пирински, нито пък Сик и Вис2.
Клюна нищо не ми е дал , Крушата, Очите, баретата, Тим, мултаците на годината.
Още ли да ги изреждам, нищо те не да ми дали, само са ми взели, взели, та взели.
Само ме е яд че съм още жив та да имат още да вземат.

4.   Пропусна и 150-те лева за пенсионерите!

Но иначе - нито имам деца, нито съм администратор, а парите не са на Бойко Борисов, че ТОЙ да ги дава.

5.   Време е тиквения вирус да си ходи , така поне ще има един бацил по-малко

6.   О, благодарни сме му и още как. За това, че:
- стигнахме дъното по свобода на словото
- ни източи язовирите
- прецака свиневъдството
- изтегли милиарди евро кредити, които така и не видяхме, но пък ще ги връщаме 3 поколения
- открадна всички евро средства
- мафията възкръсна
- корупцията се издигна на нови висоти
- животът поскъпна двойно, откакто е на власт, но пък заплатите почти не помръднаха
- излъга няколко пъти сестрите, че ще им вдигне заплатите
- използва прокуратурата да си разчисти личните сметки и да прилапа чужди бизнеси
- назначи лична охрана на Доган с наши пари и му позволи просто да си загради обществено място и да си строи там на воля
- дишаме най-отровния въздух, понеже предприятията му се отчитат
- съпартийците му убиха журналистката Виктория Маринова за разкрия за злоупотреби с еврофондове

Благодарим ти, Бойко! Да 'илядиш!

7.   Авторе, ама от личните си средства ли им е дал? От шкафчето с кюлчетата и евраците ли бяха?

Защо да сме благодарни на Бойко, че е разпределил наши пари в някаква посока? Премиерът е длъжен да го прави - затова е там, тиквеника с тиквеник! Това, миличък, е част от управлението на държавата - с данъците ни и прочее финансови средства се прави бюджет и средствата на държавата отиват в различни посоки според нуждите в държавата. И пътищата е длъжен да ги строи /функция на държавата е да осигурява инфраструктура на гражданите/, и всяка друга държавническа дейност му е задължение, пичове! Утре ще кажете, че трябва да сме му благодарни, че спазва Конституцията на България, човек! За Наказателният кодекс да му благодарим ли, ако се навие да го спазва? Че при политиците май това е доброволно, ама повечето го отсвирват.

Честно, не разбирам някои хора! Утре ще се очаква да благодарим на продавачът, защото ни продава стоки, на фризьорът, защото ни подстригва, на лелката в банката, защото ни обслужва. Това им е работата и те са решили да я вършат! Докато я вършат, каква благодарност искат? И те като Тиквун получават пари за тая дейност - това им е благодарността, каква друга искаш?

А когато я вършат калпаво, не благодарност, а хубаво "хранене" ще получат. Защото никой не е благодарен за зле свършена работа. Кажи ми ти колко си благодарен на майстора, който е санирал дома ти и си е оставил ръцете, така да се каже! Кажи ми колко си благодарен на дюнерджията, когато намериш, без извинение, сопол в дюнера си! Кажи ми колко си благодарен на таксиджията, когато хем е сложил помпа и ти надува сметката, хем те е возил на отворен прозорец /за да пуши, човека/ и от течението си настинал! Кажи ми и за благодарността си към онзи, бил той лекар или чиновник, който не е на работното си място в 13:30 да речем при работно време в събота до 14:00, заради което си го чакал още ден и нещо!!!

Благодарността му на Бойко върви всеки месец - нарича се заплата! Друго не му се полага - на него, както и на всеки друг политик, който е решил да си играе на управник. Да ви стане ясно, защото с това мислене до никъде няма да я докарате! Вие сигурно сте благодарни и на кучето, когато ви ухапе по крака или ви се изпикае върху главата!

Осъзнайте се, разберете какво ви се полага и какво не, както и какво им се полага и какво не на онези, които си играят на управници! Това или стойте и благодарете на Интернет-доставчика си, че щом сте си платили таксата, ви е осигурил Интернет вместо да го спре след като ви е взел парите за месеца! Знам ли, може и да го правите...

10.   Аз пък се чувствам прецакан, че родителите ми не получиха парите само защото съм на 15.

11.   Ти, на 15 можеш и сам да се гледаш, а родителите ти да работят.

12.   Не, не сме благодарни.

13.   Да не би да ги е дал от чекмеджето си бе? Това са нашите пари! Долу герберастите! В Северна Корея Великият лидер дава всичко, България не е Северна Корея. Престъпниците в затвора, мутрите - вън !

14.   Аз мисля, че е по-удачно човек да се занимава с философия. Протестите само губят времето на човека, измъчват го, манипулират го разни хора(например Васил Божков), уморява се и т.н.

Човек трябва да се погледне в огледалото и да си зададе въпросите: "Какво аз постигнах в този живот?", "Къде греша?", "Само политиците ли грешат или аз?", "Отдадох ли достатъчно внимание на моите роднини, приятели и близки?", "Какво се стремя да постигна?" и куп други въпроси, които може да се изброят.

Българино! Мисли първо с главата си и после действай!

15.   Виж сега авторе. Учил съм, както и много години съм работил в чужбина. Бил съм и в няколко европейски държави, както и в две арабски.
Казвам го, не за да се фукам, а да заявя, че имам база са сравнение и известен поглед над нещата- тук и зад граница.
Като граждани на България, които все пак имат за идеал Левски, трябва всекидневно да се борим за правата си.
Не ми харесва, че сме една от най-корумпираните страни.
Не ми харесва, че сме една от държавите с най-малко свобода на словото.
Не ми харесва, че разни евросубсидии и пари, просто изчезват в нечий джоб.
Не ми харесва, че инвалидите в България дори не могат да излязат от къщите си, защото тротоари и пътища са негодни за тях.
Не ми харесва, че сме последни по почти всичко.
Не ми харесва тромавата администрация с 1000 клона и непотребни лелки, които по цял ден не вършат нищо. За разлика, в чужбина, почти всичко си го правя онлайн, без да се занимавам с тулуп-лелки на хранилка.
Не ми харесва, че определени кръгове разделят народа, държат го беден и невеж, за да могат да смучат от него.
Не ми харесват вчерашни дрисльовци да карат коли за по 100 бона дрогирани.
Статистически, заплатите са по-високи от преди 20г. Но можехме да сме много по-добре, ако управлението имаше страх от народа.
Това с 50лв. за пенсионерите и прочие е пунта-мара, това е по 1 лев и нещо на ден. Това е подигравка. А колко милиарда са откраднати... Ако бяхме европейска държава, нашите пенсионери нямаше да са с кофичка кисело мляко на ден, а щяха да ходят по екакурзии като немските пенсионери.
Тея които се кефят на управляващите и си мислят, че сме цъфнали и вързали, да отидат малко в чужбина и да видят голямата картинка. Да осъзнаят всъщност колко сме бедни и ограбени.

16.   Не съм автора, но тезата на №15 ми се стори много смислена и ми се прииска да му отговоря.
Много си прав, че човек трябва да се бори за правата си, но това се онася за всички държави по света, нима мислиш, че обществата, които са постигнали повече от нас са го постигнали без борба и не се борят всеки ден за правата си?
Имаш обаче малък проблем в оценката на държавата ни, в сравненията. Защо сравняваш държавата ни само с държавите от ЕС, признавам, че в ЕС сме последни, но коя от европейските държави мислиш, че е с по малко заслуги а ни е изпреварила? Все пак трябва да има и последни в всяка една класяция. А и обществото ни какво е, има ли то заслуги да изпревари, което и да е общество в ЕС? Имаме ли човек в държавата, който е безгрешен, никога не е прикрил данъци, никога не е нарушил закон или наредба? Аз не познавам такъв, който да плаща данък на всичките си реални доходи, не познавам такъв, който да си е купил жилище или автомобил на старо с вписана реална цена в договора, всичко с цел плащане на по малко данък, макар да сме държавата с едни от най ниските данъци в ЕС. Ако се замислиш народа ни получава много повече за това, което дава в срвнение пак с хората от ЕС. В Германия примерно хората на минимална заплата плащат най малко 120 евро месечно здравна осигуровка, в България плащат най малко 19,52 лв, е ли в Германия здравното обслужване 12 пъти по добро? Не разбира се, нашето население получава много повече стока и услуга за парите, които е дало за здраве. За 10 евро месечно получаваме лечение на над 80 процента от болестите, които могат да ни се случат, за останалите 20 % бутаме под масата за по добро обслужване. Като се огледам почти всичко в държавата ни е така.
Когато прочетох поста ти се почувствах дори горд, че си можал да изброиш само 7 неща от които си недоволен. Реално ако запитаме анонимно, който и да е европеец най вероятно ще изброи повече неща от които е недоволен в държавата си.
И аз като теб виждам, че заплатите през последните години са все по добри, обаче не разбирам, каква връзка правиш с управлението и страха му от народа? Нима управлението вдига заплатите? Нима то продава труда на всеки работещ? Не сме ли пазарна икономика? Не продава ли сам труда си всеки работещ? Не се ли съгласява сам да подпише трудовия си договор да работи месечно дадена длъжност за вписаната в договора сума?
Нашите пенсионери получават толкова за колкото са се борили. Немското общество не е научило децата си да ходят да работят по чужбина и да плащат данъците си там, както са направили българите. Немските пенсионери има от къде да се вземе за да им се даде, защото имат достатъчно работещо население, което да плаща реалните си данъци в държавата им, привлекли са и чужденци, като нашенци, които да работят в държавата им и да плащат данъци. В България кой и по колко данъци плаща, че да има много за пенсионерите?
Примерно съседа ми е пенсионер, работил е 32 години на договор и още 10г без договор, отгледал е един син, който работи в чужбина и плаща данъците си там и една дъщеря, която се осигурява на минимална заплата в България, а другите взема под масата, колко пенсия да имат съседа и жена му? От къде да дойдат пари за да им се дадът високи пенсии? Не ме разбирай погрешно и аз искам съседа и жена му да имат най малко по 1000 лева пенсии, обаче за да стане това дъщеря им трябва да се осигурява на най малко 6000 лева, има ли тя капацитета за такова заплащане на труда й?
Ако разгледаме същия казус в Германия примерно. Чичо Гюнтер и леля Хейди докато са работили са плащали освен задължителното осигуряване и втори пенсионен фонд, през целия си живот нямат едно евро изкарано на черно, за всяко евро са платили данък, имат син и дъщеря, и двете им деца работят в Германия, и двете НЕ са на минимална заплата и се борят ежемесечно за по добро заплащане, като за всичките си доходи плащат данък. Отделно държавата им е привлякла наш Иван и румънеца Стево да работят и да плащат данъци и ДДС при тях. Това е причината Гюнтер и Хейди да ходят по екакурзии, като пенсионери. Държавата им събира достатъчно данъци за да им даде добри пенсии.
Че народът ни е беден вярно е, но всеки човек в Европа продава труда си сам за колкото сам прецени, той е в правото си да се съгласи ли да подпише договор или да продължи да търси.
Ако днес всички боклукчии вдигнат стачка за увеличение на заплащането на труда им, както често се случва в Европа /видях такова нещо в Франция, държавата се вмириса за 4-5 дни/ бързо ще им увеличат заплатите.

17.   Сития на гладния не вярва. 600 до 14 г., а на 15-17-годишните нямат нужда или какво? Интересно на циганиге под 14 г. и родили деца двойно ли ще плащат?

18.   От 15 до 16.
Всъщност аз съм напълно съгласен с теб.
Можех да напиша още много неща. Този твой анализ съвпада изцяло и с моето мнение, но явно не ми се е пишело и съм гледал да бъда кратък, а на места не съм се и доизказал.
За мен един от най-големите проблеми е, че има всеобща корупция и далавера по всички етажи. От чистачката в училище, която краде по някое и друго шише белина, до министри и политици, които крадат милиони и назначават свои хора.
Правилно го каза за даването под масата, за "абе да намерим друг начин" и тн. Според мен сме доста недисциплинирана нация и живеем ден за ден.
Спомням си когато бях ученик, имаше големи учителски стачки.
В един от поредните дни в които не учехме, с един приятел отидохме в една закусвалня за банички. Мазната продавачка се провикна "Не сте ли на училище, тея тъпи учители кога ще спрат да протестират"...
Ами с такова общество, какво друго да очакваме. Сами сме си виновни за всичко. Човек не озрее ли сам до някакви ценности, няма как някой друг да му ги влее в главата.