Споделена история от Други

ПОМОЩ!! Навъртени пратки на ЕГН!!! Търсят ме от НАП!!!
Здравейте! Вчера ми звъннаха от НАП (или ДАНС) и ми съобщиха, че поради неплатени данъци течал мораториум!! Оказва се, че от пощенската фирма (през която съм пращала) са използвали моите данни, за да прехвърлят чужди за мен пратки на моето ЕГН!! Имам буквално 3 пратки до роднини и приятели от преди години още като бях студентка! Казах на мъжа си и родителите, но те си нямат и на представа какво да правя!
Всъщност става дума за около 500 навъртени пратки, няколко от които на стойност над сто лева! Знам че трябва да ги съдя, но на кого да подавам в съда!? Как ще намеря доказателства и адвокати! Това са огромни разноски! Ами че ако имат връзки в полицията?! Като нищо ще ме натопят! Плаче ми се!!!

Искам да ви кажа, че имам справка от фирмата (няма да им правя реклама) и това не е телефонна измама. Съвсем сериозно е!

Коментари

1.   Не е трудно да се докаже. Необходим е подпис, за да изпратиш пратка, а ти нищо не си разписвала - някой е фалшифицирал подписа ти и това се доказва с графоложка експертиза. За да се получи сума, също е необходим подпис. Лесно може да се проследи и получателите, кога, колко и за каква точно доставка са плащали и така да се стигне до действителния изпращач. Като начало иди подай жалба в полицията за злоупотреба с личните ти данни. Няма да мине и без адвокат - обърни се към специалист по наказателно право, който в идеалния случай има опит с документни измами. Адвокатския хонорар далеч не е толкова висок, колкото се опасяваш, а и при развитие на делото в твоя полза, ще бъдат покрити от виновника.

2.   Мафията не спи.

3.   Ами разбира се че трябва да се ескалира случая до полицията и съда. Тук става въпрос за кражба на идентичност. В случая те трябва да направят разследване. Ако не можеш да си наемеш адвокат би трябвало да могат да ти назначат служебен. Трябва да проследят дати, евентуално записи от камери ако има от локациите кога/кой/как е пращал пратки.

4.   Изобщо не се притеснявай. Всичко може да се докаже. И виновните да бъдат осъдени. Явно си много коректен човек и са се възползвали от теб. Гадове!

5.   Отиди и вземи справка за пратките от фирмата. Жалба в полицията прокурата. Уточни, кои пратки са твой. Свържете с ръководството на фирмата и обясни какъв е случая. Злоупотребата е ясно от служител на ниско ниво.

6.   Това се доказва. Има подпис, ясно е, че това не е твоя подпис. Нямаш основание за притеснение. За какъв период назад става въпрос?

7.   Фалшива тема. И аз имам навъртени над 500 пратки, някои дори над 150 лв за година и половина. Абсолютно никой не ме е потърсил нито мен, нито приятеля ми, той има повече навъртени пратки и от мен. Имахме онлайн магазин, но нямахме фирма. Спряхме, защото повече не ни се занимаваше.

9.   До 7

Не са глупости. Изкарал си 150 лева на година и половина. Това прави 30 стотинки на пратка. Нима оакваш НАП, да задейства 10 човека, за да съберат 30-40 лева неплатени данъци? Пробвай, да изкараш 15000 лева за месец, без фирма, като ги надъниш в личната си сметка, и нека си поговорим пак

10.   7 това е много сериозно, за което съобщава автора.

Представи си, че те задължат да платищ данъци за пратки на стойност над 100 хиляди лева. Върви го доказвай, върви се оправдавай на инстанциите.
Фалшификациите са възможни и с електронен подпис. А това, че някой щял да гледа камери за видео наблюдение са пълни глупости, това да не ти е шпионски филм. Плюс това записите се съхраняват месец. На всичкото отгоре OLX, от които се осъществяваха много голяма част от пратките, в края на август ще изтрият окончателно архивите си.
Надявам се, че щом тече мориторинг НАП да разследват и установят истината.

11.   Номер 9, явно мисленето не ти се отдава, мисля че съвсем ясно съм го написала. Най-евтината ми пратка е била на стойност 10 лв. Обикновено бяха по 15-20 лв. Хайде сега ги пресметни за година и половина колко са. Но аз ще ти го напиша, понеже виждам, че е извън възможностите ти. 15*500=7500 лв. Като седмица преди последната Коледа с моя приятел направихме 900 лв, уточнявам отново за една седмица!

13.   9, защо си въобразяваш, че НАП ще задейства 10 човека за такова нещо? Не 10 човека, а 1 човек ще свърши работата и то не само с теб, а ще оправи 10 като теб. Да не мислиш, че 3 месеца по цял ден има да се занимава с "работа"? Пуска справка, пише акт и всичко е занимавка за 2 дни. Останалите 12 месеца какво работи според теб.