Споделена история от Други

Какво Ви дразни в българката, мили мъже?
Здравейте приятели
От доста време насам се опитвам да намеря отговор на този въпрос, но това се оказва трудна задача. В повечето случай моите приятели мъже отказват да говорят за емоции и винаги сменят темата. Затова се обръщам към мъжете в сайта за да споделят своите откровени и дръзки виждания, скрити зад анонимността.

Кажете какво Ви дразни в българката? Като можете да ги и преоритизирате нещата.

Чакам Вашите коментари!

Коментари

1-50 от 90

1.   Е това ме дразни в българката. Че постоянно иска да се изкара по-добра от другите. Това ме дразни в жената по-скоро.

2.   Няма ги мъжете,спотайват се щото и те не знаят кво да отговорят.После ние жените не знаем кво искаме-да бее.Четох някъде че по-голям процент от мъжете предпочитали жена им да е мила,нежна,умна,добра,да не им изневерява.,а когато са с такава не я оценяват и продължават да си линеят по-бившото гадже,което е бело кучка и се е ръгала с всеки срещнат.А бе мъже,кво да ги правиш и те не знаят кво искат

3.   Дразни ме, че е материална, но не я виня, защото живота е тежък.
Не харесвам това, че поставят външния си вид на първо място и отделят твърде много време за поддръжка. Може и с по-малко. А и ако жената ме вълнува и успява да ме разтупти, ще ми е все едно какво е облякла и дали е последна мода и как точно си е направила косата.

4.   Дразни ме че са курви!

5.   Предимно това че е станала много продажна и лесна, също и празнотата между ушите! Е разбира се има изключения, но в наши рядко се срещат!

6.   Материализма, чалготията, простотията и неграмотността, както и манталитета на "хубавицата", която освен с*ирки не може нищо друго да прави, и прекарва живота си в търсене на богати чичаци.

Говоря за масата, за щастие има и изключения.

bile

7.   Меркантилноста, очакването някой да се грижи за нея и често начина на обличане. (живях в Германия и мога да кажа, че там така се обличат само проститутките, което не е странно защото над 60% от тях са българки). Все пак трябва да пизная, че като цяло българките са много хубави!

8.   Дразни ме това, че много говорят. Онзи ден се запознах с една и тя не се спря да ми пише в Скайп - всевъзможни въпроси от типа на "кое е най-важното нещо в живота според теб? ". Жени, мъжете искат само секс от жените. Всичко друго са празни приказки. Какъв бил смисълът на живота, пита... В живота има само един смисъл: да създадеш деца и да ги отгледаш. И ги остави те да се мъчат с този въпрос. Да му отговорят, както могат. На това се крепи светът.

9.   Абе няма такова нещо като "българката" :))... всъшност "българките" в никакъв случай не дразнят повече от "рускините" или "американките". Всеки мъж може да се оплаче от своята си гледна точка какво го дразни в "жените" (и обратното - жените да се олакват какво ги дразни в мъжете). А такива дискусии нямат край :))) Щото хората са си различни, и за добро или лошо в България има голямо разнообразие поради социално-културната освободеност (т. е предразсъдъците не са много и не догматични). Изкушавам се да отворя дума за това какво мене ме дразни, ама няма. Смисъл няма.

10.   Да, аз подкрепян номер 2. За мъжете които "линеят" по бивши гаджета или по ония, които са харесвали и не са получили внимание от тях - моля Ви, не ни причинявайте това! Това наранява, когато мъжете неса изцяло отдадени на нас. Но по темата, много зависи от двамата какви ценности имат и към какво се стремят!

11.   Дразни ме ча са курви изневеряват материалистки абе пълна скръб номер 6 каза всичко нема кво да говорим Хектор

12.   Съгласна съм със 7. Брат ми отдавна не беше се прибирал в Бг и като се прибра ходихме на дискотека, на връщаме ме пита: "Защо жените през деня и вечерта за парти се обличат по един и същи начин? " Така ме стъписа, че не знаех как да му отговря. За съжаление обаче е прав... (Има и изключения разбира се, но са малко... )
Лола

13.   Мразя българки, които правят секс с турци и изобщо дупедавщината на българките много ме дразни!

14.   Не мога да се сдържа просто.... наистина това, което дотук прочетох...? !? ! Това за к**вите няма да го коментирам изобщо, но как така решихте, че всички жени са меркантилни? Да, има такива, но то просто им личи.. повечето са изкуствени от глава до пети, нямат цел (или по-скоро само една имат- да си намерят някой да ги издържа ). Но как смеете да говорите, че едва ли не всички жени (по-младите де ) излизали с чичковци и тем подобни? За любовта граници няма първо на първо! Мога само да ви кажа, че всички жени търсят сигурност! Не само материална! А едни пикльовци(18 до към 22-23 годишни) не могат да го осигурят това! Тяхните представи за живота са съвсем различни. Жената иска истински мъж до себе си! Естествено, че един такъв зрял мъж е доста по-привлекателен от някое мамино детенце, което го мързи да работи (не говоря тук за барман, сервитьор и т. н. -а за сериозна работа с някакво бъдеще!!! ) и да постигне нещо в живота! Чуди се как да кръшне от задълженията ( училище, университет.. ).. интересува се само да си пропилее деня в някое кафе с компанията, а вечерта в дискотеката... нямам думи!

15.   Дотолкова вече се комерсиализираха и меркантилизираха българките, защо бе да му е... м... , защо не се съсредоточите в това да се развивате, да работите, да печелите, да сте независими... а се оглеждате за келеши на мама и тати или богати чичаци.... това е търговия, не е любов.
Е това стана модела на подръжание, даже вече е похвално, коя с кого се вижда с все по нова каручка и тн....
Е това сте Българките, казват че има изключения, но поне аз такива не познавам:)
И опазил ме бог да имам Дъщеря...

16.   Номер 3, дразни те, че поставят външния вид на първо място, а замисляш ли се, че вие мъжете точно това гледате и твърде рядко ви пука дали жената има мозък. И само не ми казвайте, че, виждаш ли, не било така, защото познавам достатъчно мъже и почти всички се кефят на засукани мадами, а не на обикновени момичета със скромна външност. Така че.... за какво говорим въобще...

17.   А с какво ви дразнят българите!? Е тук темата ще е по-богата... дерзайте...

18.   "Мога само да ви кажа, че всички жени търсят сигурност! Не само материална! "
---Ама иначе не си меркантилна, хич, как :)))))

"А едни пикльовци(18 до към 22-23 годишни) не могат да го осигурят това! Тяхните представи за живота са съвсем различни. Жената иска истински мъж до себе си!"
--Бях се зарекъл да не се оплаквам .. ама уви :)) . .ето това е едно от нещата които ме дразни - абе някои пикли на по 20 за какви се мислят, за много съзряли, за "истински" жени ли бе? А вие кво можете да осигурите а? Даже и деца не можете да отгледате нормално, да не говориме за нещо повече. А има и едни подобни жени към 25-30 дето се имат за мноооого напреднали, много умни, интелигентни и въобще най-най ... и съответно мислят че им подхождат мъже с по 10 години отгоре :))) смешно и жалко. А се оказва, че по акъл са запецнали на ниво 14 годишна ученичка с елементарни и несериозни схващания за живота и купища претенции.

19.   намер 14 типичното мислене на една МЕРКАНТИЛНА жена номер 18 ти се исказа великоооо евала Хектор

20.   Аз мисля, че мъжете ни си заслужават жените и обратното. Предложението на 17 е много добро. :Д
18, съгласна съм с теб, но в крайна сметка и вие мъжете имате вина, защото си харесвате по-млади. ;)

21.   Олеее ужас тия мъже са оказоха женомразци-по повод коментиращ номер1 това със серовнованието и при вас го има не само при жените.На номер 18 шъ кажа относно "А има и едни подобни жени към 25-30 дето се имат за мноооого напреднали, много умни, интелигентни и въобще най-най ... и съответно мислят че им подхождат мъже с по 10 години отгоре :))) смешно и жалко. А се оказва, че по акъл са запецнали на ниво 14 годишна ученичка с елементарни и несериозни схващания за живота и купища претенции."те са с тях защото са улегнали и вече им е писнало да ходят да си вадят оная работа наляво и дясно,за разлика от лигочите на 25 до 30 години,които нямат грам човещинка и съвест.И не знам защо ни обиждате че сме материалистки?като гледам в бг богаташи няма сред обикновените хора.Едва ли жената до вас ви е казвала дай ми пари или купи ми кола,апартамент и т.н-вие сами ни засипвате с разни подаръци,а после го натяквате.И колко грозно е при раздяла да бълвате гнусотии за жената на която до скоро сте и говорили милите си сладки приказки заучени от един и същ роман.И понеже ваша виша цел е да имате пари и това ви става като комплекс и просто не можете да приемете,че една жена прекратява връзката ви не заради това че еди кой си има повече пари от вас или по-хубава кола от вашата,а само заради факта че не се сещате за елементарни неща.понякога не е достатъчно да подариш скъп подарък,но и от време на време да "храниш"и душата на жената:рТъпанари

22.   "18, съгласна съм с теб, но в крайна сметка и вие мъжете имате вина, защото си харесвате по-млади. ;) "
-- А какво значи "харесвам"? Първо далеч не всички мъже държат жената до тях да е по-млада. Като сме били на по 15 г. сме харесвали 15г. съученички :)), после 20г. състудентки :).. и така нататъка, следователно аз като мъж на 31 мога да оценя сексапила на някоя 16 годишна (демек да я харесам) но определено с такива не се занимавам. Нито с 20 годишни. И даже не и с 25.
Сега факт е че в повечето връзки мъжете са и по-възрастни; най-вероятно заради неизбежната меркантилност - явна или скрита; а и други причини. Ама се отдалечихме от темата.
Аз не се оплаквам от "българските жени" :))), те са най-различни.

23.   Юнаци, редно е да обясните на госпожицата оставила коментар с номер 14, какво всъщност означава прилагателното - меркантилост. Според мен бърка понятията.

И за да последвам реда и на мисли, както на нея, така и на голяма част от г-жите/ците... Мъжът трябва да е опора, да издържа семейството да осигурява жената, да бъде нейна финансова и морална подкрепа и т. н. и т. н.

Е имам новина за вас уважаеми, има едно нещо, за което вие доста години се борихте и най-накрая го постигнахте. Женската еманципация! Искахте равни права... имате ги, само че, леко и небрежно пропускате факта, че с правата идват и задълженията. Никой с нищо не ви е длъжен и това, че сте с някого (отваряте краката за някого), не означава автоматично, че той трябва да ви отглежда и издържа. Пазарна икономика е, свободен пазар на труда, хващайте се на работа и заработвайте, никой не ви пречи с нищо. А това, че повече нямате акъл за 5 ст. в главата е друг въпрос...

24.   Не вярвах, че меркантилността е основният недостатък на българката, но явно е така! Аз сега се хващам, че погледнато от страни, през мъжките очи и аз спадам отчасти към тази категория. А принципно съм независима жена и не разчитам на мъжка издръжка, но явно може би пръскам меркантилни сигнали, като коментирам скъпи коли, екскурзии, каква къща искам да имам, къде искам да отида - тези коментари смятат ли се въобще за меркантилност - та това са само коментари и нищо не значат? Все повече ще гледам да изкореня този недостатък за в бъдеще! Но не обещавам!
От Авторката

25.   А относно това с какво ме дразни българина...

Днес например един българин ме издразни с това, че докато беше с мен и моята приятелка направи коментари по други по млади момичета колко готини били. Ние го приехме това като един вид емоционално фризби, което ни подхвърля за да разбере колко високо ще скочим. Явно като не се вързахме на номера - преминахме теста. Но цялото това фиаско не е ли "смешно" и "тъпо" - накарай ги да ревнуват за да ги видиш колко са лабилни. Кой Ви е възпитавал на такива маниери? Абе въобще май на българина кавалерското отношение му липсва!

От Авторката

26.   Еми авторке, нищо лошо няма в това, все пак мъжете се интересуват не само от жени а и от коли и понеже не е красиво дама да коментира друга дама, нормално е да коментираш колите. Все пак трябва да се говори за нещо

27.   Авторке грешиш за това което си написала под №24 не се променяй ти, те, мъжете трябва да променят мисленето си. Ако искат красива, млада барби жена трябва да работят повече за да я осигурят. Който иска да кара луксозна кола плаща скъпа подръжка. Аз съм жена на 40 от опит ти го казвам само един пример: аз лишавам миналата седмица себе си децата от сандвичи и сладолед в парка за да пестя, а той милия вечерта се връща в къщи щастлив от новата си придобивка за колата на стойност 50лв става въпрос за някъква пластмаса която е само за красота. Така, че ако ти пестиш, той ще си казва тя ще изкара с по малко аз ще си купя нови джанти за колата напр.

28.   Дамм, много е меркантилна българската жена.... в повечето случаи работи наравно с мъжа, като освен това върти къщата и гледа децата + мъжа си.

29.   28, според мен си супер прав(а).
Добавям само, че българката е една смачкана женица. Гледам млади жени на по 30-40 г. са тръгнали да правят зимнина в междублоковото пространство едва ли не (кварталът ми от дни мирише на чушкопек), докато мъжленцата си пият биричката.
Не случайно са толкова популярни турските сериали у нас, още сме ориенталци.
Българката трябва да се научи да има повече изисквания към мъжете. Никакви мамини синченца, хрантутници, тутманици, с които сте само от съжаление, момичета!

30.   номер 14 меркантилен означава да търсиш чисто материална изгода в една връзка пари коли парцалки бижута а в замяна да си даваш катерицата Хектор

31.   А материалистка кво означава ве Хекторе?

32.   Страшно тъпо е да слагате всички под един знаменател. Българската жена била меркантилна. Ами хубаво, и аз мога да кажа, че българският мъж е ИДИОТ, но няма да съм съвсем права, нали? Поне не на 100% :) Така че, що за глупост е това? А и нали сте наясно, че много от мъжките представители в нашата страна друго освен "парцалки и бижута" не могат да предложат? Май тази подробност ви се изплъзва...
Ако въпросът на авторката беше : "Какво ви дразни в българина? " аз бих отговорила - нищо. Просто защото всеки един от вас има различни недостатъци и в един ме дразни едно, в друг - друго. Не е ли така? !

33.   Дразни ме това, че почти никога не прави първата крачка. (Че иначе как ще я забележа, аз съм повлиян от други неща). Дразни ме това, че рядко е изкренна (може би съм попадал на неподходящи), че не умее да казва и да показва чувствата си. Че може би не знае какво иска, от себе си, от човека до себе си, от живота... Въобще, ако обичаш някого ти няма да искаш да коригираш нищо в него, а ще го обичаш заради самия него/нея, въпреки всички + и -... Но най-много ме дразни у ЖЕНАТА това, че не знае колко много струва! ...

Цеко*

34.   Не знам с какви жени общува по-голямата част от мъжката аудитория тук. Очевидно - туркулнало се гърненцето, намерило си похлупачето. :D Демек, вие си търсите леки и продажни мадами и си попадате на такива.
Аз от години работя предимно с жени. Някои от тях печелят повече от мъжете си и поддържат семействата си, без това да ги освобождава от куп домакински ангажимОнти. Мъжете на част от тях печелят достатъчно, за да не работят жените/ приятелките им. Но те не си остават у дома да си лежат на мъжкия портфейл.
Повечето са добре образовани, работещи момичета, които намират време и за фитнес, и да напълнят торбите за вечеря на път за дома.
И редовно стоят прави в градския транспорт, щото НВ мъжът няма си разваля рахатЯ да прай място на нек'ва еманципирана женска. Ама това не му пречи да я огледа критично/ одобрително от циците до ноктите на краката, предвкусвайки топлата вечеря, дето другото женско (мама или жената) му прай у дома.
Да, със сигурност има и меркантилни жени. Те са две категории - или идват от много бедни семейства в които и образованието НЕ е бил приоритет и просто търсят шаран за "златната си", както си мислят, кукичка. Ама трудно намират, щот отдалеч си личи, че кукичката е пиринчена. Или излизат от много заможни семейства, в които татко и мама са носили и месили, ама в големи количества, и си живеят с нагласата, че нЕкой трябва да продължи процеса на обслужването. Тая категория обикновено си намира :)). Но и в двете групи има много изключения.
Повечето жени работят. Печелят. Гледат си децата и домакинството с останалите сили. Щото Бг мъжът не е от най-помагащите у дома. :)) И при един развод са ужасно ощетени за разлика от жените в другите държави. Имам предвид 'детските', които са си направо виц. И понякога се налага си ги търсиш по съдебен път!
Освен това повечето държат на външния си вид.
Бг жената се справя с финансовите сътресения наравно с мъжа, че и повече от него. Тя е до мъжа/ приятеля си, дори когато той остане без работа. А често - дори когато и изневерява.
С две думи - Бг жената е яка мадама, достойна за уважение.
Който ми разправя, че жените в България са меркантилни и се обличат като курви, начи теренът му за търсене се ограничава до магистралата. :D
Или па просто някои мъже (оо, не всички! ) си мислят, че жените ги гледат само у портфейла. Щото си знаят, завалийките, че нямат какво друго да предложат :D:D:D
Ел :))

35.   Отново станахме свидетели дами и господа на митове и легенди изсипани от женската част :))) те сами си вярват на небивалиците :)) ама това си е характерно по принцип за "жените".
Обективно погледнато "българската жена" си е добре на фона на някои други чуждоземки. Всичко е в умерени количества.

36.   Българката е прекрасна! Само меркантилността да ми е кусура! От всички коментари се оказа, че ние българките сме красиви, умни, работливи, поддържани, отговорни, грижим се за къщата, за децата, за мъжете, работим наравно с тях. Даже се подценяваме. Щом един ми е кусура ще си драпам за него до край :)

А открих още един кусур - много сме "глупави" щом търпим такива мъже! Значи трябва да захитрея! Е аз по принцип съм си хитра, ама малко е явно :)

Кажете още някой недостатък, който Ви дразни! Искам да се усъвършенствам.

37.   В българските жени най-много ме дразни начинът, по който възпитават синовете си.

38.   Зщо винаги търсите недостатъците на жените, а вие мъжете ви е срам да говорите за вашите недостатъци... Еми големи ''мъже'' сте всеки си има кусури ама чак пък толкова... разбирате ли значението на думата курв аи колко е обидна... замислете се малко де

39.   Както и начина по които възпитават дъщерите си намер 37 същата работа
Хектор

40.   Хекторе, аз обикновено винаги слагам на равно мъжете и жените, дори когато на вас това би ви било неприятно, но в случая издребняваш и не си прав.
Вярно е, че и момичетата не се възпитават много добре, но, според мен, тук 37 има друго предвид. Българската майка превръща синовете си в мамини синчета. За съжаление това го правят точно майките, като същата грижа я няма за дъщерите. То е пране на гащи, то е готвене, сигурно на по 25 и леглата им оправят да не се измори на мама синчето. Оправдания може да има от сорта на това, че синчето нямало време и трябвало да се занимава с по-важни неща. Отделен е въпросът колко време прекарва във занимания с не толкова важни неща, които, обаче, са му интересни.
Извинявай, но аз не мога да си представя някой да ми пере бельо и т.н..

Имала съм такива познати синченца, нищо не можеш да направиш за да му покажеш колко е зле. Той си е свикнал така, удобно му е и ще намери всякакви оправдания. Единственото нещо, което може да се направи е от страна на майката, но тя сигурно ще си го гледка до край.
Ако си намери жена такъв мъж, то майка му най-вероятно ще следи дали детето е нахранено и дрехите му изпрани, ако пък жена му не е такава, или ще я направи на нищо, или ще пере синчето от разстояние. Като разстоянието често е един апартамент, тъй както жената в повечето случаи отива да живее при мъжа. И така дондуркането си продължава много време.

41.   И аз съм на мнение, че майките прекаляват в това отношение. Но това са и жени друга генерация - те са възпитани в подчинение и угаждане на мъжа, та дори това да са им синовете. тези жени не са се научили да изказват и собствено мнение, ил ако го изказват, то то бива неглежирано... но времената се промениха, жените все по свободно изказват мнението си.

Но мисълта ми е друга, кое в новата, модерната българка дрезни мъжете. Например аз не одобрявам жени, които пушат по време на бременност и въобще жени - пушачки. Много млади момичета злоупотребяват с това или го правят за да покажат колко са модерни. Този маниер впечатлява ли някой въобще?

От Авторката

42.   от № 10: Добре де, „жените били меркантилни", а какво ще кажете ако тези българки живеят в чужбина. Наща държава дава ли достатъчно приоритети за тях?

43.   Не знам кой е меркантилен, обаче ме дразни факта, че всеки път като се прибера вкъщи се намира поне един мъж (прибирам се максимум за 2 седмици), който да се опитва да мевпечатли с колата си, дрехите си и някви такива неща. Та не знамдали българската жена е меркантилна или българският мъж няма какво друго да предложи...
Лола

44.   Амо тва знаете само тва били сме мамини синчета апък виематериалистки исползвачки вие утре като имате деца нямали да ги обичате кои ви научи да ни казвате мамини синчета ужас
Хектор

45.   Мили ми Хектор, има разлика между обич и да наптавиш едно дете напълно зависимо от теб и за българската майка е крайно време да разграничи понятията.
Лола

46.   "Не знам кой е меркантилен, обаче ме дразни факта, че всеки път като се прибера вкъщи се намира поне един мъж (прибирам се максимум за 2 седмици), който да се опитва да мевпечатли с колата си, дрехите си и някви такива неща"
--- Етооо. Каквото почукало такова се обадило - тия мъже не случайно се опитват да впечатляват така, нали :)))) Щото иначе нямаше да са толкова типично разпространени.

"Та не знамдали българската жена е меркантилна или българският мъж няма какво друго да предложи... "
-- Я тогава да отговори която иска - какво ДРУГО, РАЗЛИЧНО (или по принцип) искате мъжа да ви предложи? Или май същите тия неща + още нещо? :)))

Но няма смисъл да го премълчаваме - общо погледнато жените се впечатляват от пари, власт, 'интересност'... а мъжете от 'готин външен вид'. Всички го знаеме.

47.   Ооооо усещам, че ударихме ахилесовата пета :)))))
Ми може ли на 30 и кусур години още да живеят при майките си и да се умилкват около горката женица за порция мусака, вместо да я заведат на концерт на лили иванова, примерно!
Моите родители ме изритаха на 18 години, пратиха ме да уча и ми казаха "Оправяй се в живота! ". И сам им благодарна за това - и сега ги оценям десеторно повече!
А моите приятели мъже седят при мама да им готви, щото видиш ли те не могат да запретне ръкави и да забърка 2 яйца и салата :)
И женицата трепери над синчето, а хока приятелката му, че не искала и не можела да готви!
Смях!

Ама да върна темата кажете какво Ви дразни у нас -освен "меркантилни, материалистки и използвачки" - какво още - не ми казвайте, че няма още!
Направо ще ми потвърдите теорията, че българката е перфектна.
Давайте, действайте - теренът е Ваш!

От Авторката

48.   Хекторе, да забеляза, че аз обвинявам и българската майка? Т. е. не говоря само за мъжете? Или за теб спорът представлява това задължително да отбележиш точка с/у жените? Освен това, ако ти не спадаш към категорията мъже, която описах, защо се пениш? :Д

49.   Здравейте, разгорещи се темата май.
Аз като българка се дразня от много неща у българката, у мен включително.
1. Дразни ме начинът на обличане на българките, както и това, че прекалено много време отделят на грим, прически и парцали от битака, но нямали пари за един фитнес и за нещо качествено и прилично.
2 Дразни ме вечното оплакване от фигурата и вечното гладуване. Повечето жени пушат като комини, дори бременни!!! (тук сме номер 1 в Европа), защото да „не напълнея“. Сякаш това е по-важно от здравето и развитието на плода, които расте в тях. Дразни ме, че другите българки толерират това, може и чаша винце да им предложат.
3. Дразни ме у българката, че тя също толкова често като българите стои на хранилката на родителите, живее у дома поне до 25 и дори да отиде да учи в друг град, всяка събота и неделя е при мама и татко, ако не за друго, поне за да получи още една фин. инджекция.
3 Дразни ме непрекъснатото мърморене, какъв бил приятеля, мъжа, а в същото време да търпи и да не прави нищо.
4. Дразни ме, че повечето българки (не всички) не възпитават децата си, оставят ги на улиците по цял ден, на баби и дядовци. Сега лятото има фрапиращи случаи на хора, оставили дори бебетата си при родителите и отишли на море!!! Това никъде другъде го няма. Като майка българката не е много в час, много ще се обидят, но е така.
Няма да отварям темата за това, че взимат децата си по заведения, където се пие и пуши. Фрапантен случай наскоро - БЕБЕ новородено с нафръцканата му майка и баба в ЗАВЕДЕНИЕ в 2 ч. вечерта. Не знам как ги пуснаха, беше елитен клуб, може да е любовницата или жената на някои от „бизнесмените“, но просто не само признак на лош вкус, но и АСОЦИАЛНО и вредно за здравето на детето. Аз ако бях този „бизнесмен“ бих ударил на такава „майка“ една истинска плесница и да си знае мястото! Изобщо доста български богаташи избраха за жени такива боклуци (аз друго име за горната майка не мога да дам), че не ми се мисли, какво ще е второто поколение.
5. Да не говорим за мита, че българката била най-красивата и хубавата на света!!! Смешно. Нямаме нито един супер модел, мис Свят, изобщо....
Има много хубавки момичета, но истинки красивите са рядкост (и си знаят цената в евро). Не, че това е важно, но този мит така променя представите ни, че дори на леко грозните жени им се казва „хубави“ - „какво хубаво момиче“.
Какво се лъжим - и у нас има и такива и онакива. Не е важно, колко са ти красиви женита, а дали са качествени хора - какво е образованието им, как се справят с домакинство и деца.
И да - време е да си го кажем направо - на Балканския полуостров, а и в повечето страни в света (западни включително) домакинството и децата са си женска работа и НЕ, няма баби и свекърви да ти помагат.
6. НАЙ-МНОГО ме дразни стремежът на българката на всяка цена да има на 16 сериозен приятел, за да се омъжи на 20. Под 25 трябва да е родила дете, НА ВСЯКА ЦЕНА. Иначе ставала стара, стара мома. Разбира се, българинът не отговаря на изискванията ? - едва ли не да я прави партньорът ? щастлива, да е принцеса, защото е родила детенце. Ой, всички й се радват. Записва висше в провинциалния университет и готово.
7. На 30 горната българка има едно-две дечица, разведена, надебеляла, но с китни дрешки и прическа. Няма работа, а била „виСшИстка“. Шибана държава, шибани мъже. Българите са такива прасета.... бла-бла-бла.

Тогава решава да остави дечицата при майка си и да се пробва я в Испания, я в Италия, я в друга „нормална“ държава.

Това е българката. Поне лошото у нея.

(следва продължение)

51.   Добре де, авторката настоява да продължим дискусията - да се включа и аз.
Не съм много съгласен, че българките непременно и винаги са "меркантилни, материалистки и използвачки". Ако и да има такива създания /ясно, че ги има/, то е защото има и такава категория мъже. Много правилно някой по-горе каза, че мъжете си заслужават жените и обратно. Инак - никой не е перфектен, спор няма.
Какво ме дразни в българката? "Дразни" е силна дума, дразнят ме само невъзпитаните простаци с неподплатеното им самочувствие и поразяващата им гръмогласност. Признавам, че повечето са ми "колеги" по пол. Нищо специално не ме дразни в българката като цяло, по-скоро ме учудват някои неща в мисленето и в преценките й. Дълга тема, ако трябва да се уточнява. Но какво пък, жената трябва да се обича, не да се разбира.

1-50 от 90