Споделена история от Други

Осъден съм
Здравейте аз съм момче на 20 години и направих нещо ужасно откраднах лаптоп и точно на другия ден бях посетен от криминална полиция на работното ми място вече ме уволнява но се води освободен 6 месеца съм изкарал след посещението ме закара а до нас и взех лаптопа бях задържан за 24 часа и освободен след което съд на пробация съм и няма да мога да работя вече сигурно с условна съм. По принцип това ми е първото престъпление и последно понеже ми е първо престъпление няма да вляза в затвора но ако направя още нещо влизам но това ми е последното амм може ли някой който е наясно с тези неща да ми каже дали мога да си намеря нормална работа с добро заплащане след две години свидетелството за съдимост ще пише неосъждан 2 години са оки много трябва да работя нещо нямам връзки не познавам много хора и не знам изобщо какво ще става за напред.
Много се дразня защото има убийци на свобода има изнасилвачи на свобода а те точно мен хванаха все едно съм някакъв опасен.
Има мутри също има много хора който наистина са опасни но тях полицията не ги закача, то ясно че в България всичко е мафия но както и да е.
Моля някои които разбира да ми даде съвет и да изкаже мнение
Благодаря ви предварително

Коментари

1.   Човече човече,
много е глупава цялата ситуация, но излизане от нея няма. Няма как да си намериш хубава работа камо ли пък добре платена след като си осъждан. Бих те посъветвал да учиш някакъв занаят - шпакловки, мазилки, зидарии, в строителството винаги има работа и е сравнително добре платена. Пробвай и шофьор на ТИР да станеш ако искаш, в транспорта много търсим шофьори. Някоя малка фирма може да те вземе на по-малко пари, но внимавай, че някои и не плащат. Това е от мен.

2.   Не пипай, за кокошка няма прошка!

3.   Ех, а само ако беше откраднал и някой буквар...

5.   Е, не винаги работодателят иска свидетелство за съдимост. Намери си работа, за която не се изисква такова. Аз от всичките 4 работи, които съм сменил, само на една ми искаха.

6.   Отговарям, понеже част от работата ми е точно да оформям документите на новопостъпилите. До преди 2-3 г. изисквахме свидетелство за съдимост, после излезе закон, според който това е лична информация и ние спряхем да изискваме. Аз също съм съгласен, защото аз макар да не съм осъждан, не бих искал да давам подобни обяснения и смятам, че това е мое право. Там примерно пише дори името на майка ти и баща ти. Не че нещо, ама това е пълно безумие. Аз примерно не искам да знаят кои са родителите ми, защото те не са най-големия пример за подражание, ако мога да се изразя по-меко. А и в крайна сметка каква е логиката да пише кои са ти родителите и това с какво ще помогне на работодателия ти.

Така че поне ние в нашата фирма не изискваме таква информация вече. Предполагам, че и повечето фирми не я изискват вече. Разбира се, ако работата е по-специфична и има такива изисквания, вече е друго. НО за по-обикновена работа, най-вероятно няма да ти го изискват, освен ако не касае нещо по-отговорно като работа с пари и т.н.

7.   Навсякъде са ми искали свидетелство за съдимост, и роднините ми казаха същото, а работят най разнообразни дейности. На леля ми за работа късане на билетчета в театъра й искаха. На чичо който работи в склад искаха. На племенницата в производство на салати искаха свидетелство.
Колкото до убежденията на автора, че не би трябвало да бъде наказван, защото имало по големи престъпници, ако е от другата страна на ограбен съвсем няма да мисли така.

8.   От автора: Благодаря на номер 5, и 6 много благодаря

9.   Ето такива като този автор са плодовете на родителите, за които авторката на темата „Само в България ли всичко е позволено на децата?“ говори.

Представете си само какви ще ги върши един ден синът на още първия коментирал там..

10.   В 95% от фирмите не искат свидетелство за съдимост, така че едва ли ти е проблем. По-важно е обаче да внимаваш да не се сбиеш с някого. Мислиш, че няма да крадеш, но има и други поводи да се заядат и като си с условна присъда може да загазиш. Особено ако другият заядливец знае, че си с присъда и иска да те прецака - оплаче ли се в полицията, иди разправяй, че той те е бил.