Споделена история от Други

Комунизмът ще се завърне, независимо дали ни харесва или не.
Здравейте. Аз съм момче на 18 години. Като за начало ше кажа, че аз не съм комунист, а съм анти-комунист. Знам, че сега ше се намерят някои, които ше ми кажат, че не съм бил жив по време на комунизма и не снам какво е било, така че да не говора. Аз пък ше им кажа, че те пък не са били живи когато комунизма е бил въвеждан в България и те не знаят. Такава приказка може да каже човек, чиито поснания по история обхващат само неговия живот. А комунизма в България е въведен насила. Били са избити над 100 000 души, включително и цялата българска интелигенция, над 100 000 са били арестувани и в цялата държава са били построени над 50 трудови лагера. Явно е излишно да казвам и че с един подпис Георги Димитров дава една значителна част от България на югославския маршал Тито и там по подобен начин е създадена изкуствената македонска нация, програмирана да мрази брятат си и да бъде послушна на Сърбия. Като цяло комунизма навсякъде е бил въведен със сила и с война. Граждански войни в Русия, Китай, Гърция и Испания, а за Корея да не говорим. В Китай културната революция на Мао е довела до масов глае, който е избил около 50 милиона души. На Виетнам само е помогнал да се обедини, опа, извинявам се, комунистите разделиха Виетнам. Е имало е и хубави неща, разбира се. Овчия народ е можел да си оставя вратите отворени. Дори е овчи не става, защото овцете не си оставят кошарата отворена. Децата са излизали на вънка да си играят, вместо да се затварят вкъщи пред технологиите. Преди това децата са стояли в домовете си постоянно и никога не са играли. А сега пък в комунистически Китай децата точно излизат да играят навън и не се строят лагери против замисимост към интернета. Храната е била качествена. А преди 1944-та е имало огромни заводи с комини колкото небостъргачи, които произвеждали милиони тонове полуфабрикати, с които да помпят храната и от тия заводи излизали влакове с по 30 вагона пълни с химически коктейли. А сега храната в бивша комунистическа Източна Европа е дори по-некачествена от тази в Западна Европа. :) Честито! Чувал съм за испанско шоколадово бонбонче, което се топяло между пръстите веднага щом го хванеш, което значи, че е истинско. В България такова нещо няма. Това са все комунистически измислици, които не издържат на никаква критика. Народа напоследък много се настрои против комунизма, което е добре. Непрекъснато виждам в интернета да мрънкат че още има комунистически паметници в България. Но за жалост народа е прост. Народа е много, много прост. Реве за някакви стари антики, а не вижда какво се случва със собствените му деца в училище. Когато бях в шести клас учителката по история ни говореше “колко по-хубаво” било през комунизма. Пропусна да ни каже как е било въведено тва “по-хубавото”. Гореспоменатите неща каза, каза, че нямало бездомници и други работи. То по-добре да има бездомници, отколкото да се случват такива неща. Да, тв говореше за комунизма с топли думи десетина минути и какво стана? Аз влезнах в стаята нормален и излезнах комунист. На 12 години станах комунист заради сладките приказки на една учителка. После няколко години слушах по телевизията и четох по интернет как бил въвеждан комунизма в България и си казвах “Какво пък? Било е по-добре. ” Накрая разбрах как е било постигнато тва “по-добрето” и от историите на баба ми даже разбрах, че не е било по-добре. Това беше моята история, но приказките на тази учителка не бяха изолиран случай. Такива неща се случват постоянно. Докато някакви псевдо патриоти мрънкат във Фейсбук, че кмета на Пловдив Зико не махнал Альоша в училище някакви смешни даскали по история промиват мозъците на собствените им деца със сладки приказки и носталгия към комунизма и ги възпитават в комунизъм. Достатъчно е за по-малко от 20 минути приказки така да подкокоросат младите ученици, че после оправянето да е много трудно, дори и невъзможно. И аз вече виждам как по-малките, говоря за децата под 15 години стават комунисти. В Инстаграма един пише, че бил комунист. Много малки комунисти видях в Инстаграма и наричат себе си “патриоти”. Някои от тях дори и не подозират на каква идеология симпатизират. Под клипчетата на Клашъра едни лапета цитират думи на Сталин. Никакъв контрол няма. В много от бившите комунистически държави, дори и в Украйна комунистически символи от типа на сърпа и чука отдавна са забранени, а тука в училищата даскалите възпитават младото поколение в комунизъм без абсолютно никакъв контрол. И какво ще стане когсто тези млади “патриоти” комунисти порастнат? Народна република България версия 2. 0 въведена със същите зверства както през 1944-та. Баба Ванга някога е казала, че комунизма ще се върне в нова форма. Знам, че тука ше има хейт, но той реално не си е заминавал. Гледам наскоро 75 години по-късно награждаваме бивши партизани с военни отличия и ги наричаме “достойни българи”. А в Парламента повечето от днешните башибозуци са бивши комунисти от БКП. Бойко е бил член на БКП. Наскоро изтриха тази информация за него от Уикипедия. Румен Радев и той е бил член на БКП. Каракачанов не е бил в БКП, но баща му е бил член на една комунистическа организация. Управляват ни бивши комунисти и деца на комунисти, които ограбват държавата ни ежечасово. След “демократичните” промени членовете на БКП от комунисти стават демократи. Същото се случва и в Румъния и изненада! Двете най-пропаднали държави в Европа. А насрастващото руско влияние също ще е един от факторите, които ще върнат комунисма в Източна Европа. В Преднествори е Молдова комунизма не си е тръгвал никога и са го запазили с война. А в Донбас руснаците наложиха комунизъм в двете изкуствени народни републики, които се пръкнаха там и сега крият какво се случва там. Източна Европа се умори от псевдо демокрацията и сега е на път да се върне към комунизма. И не за друго, това се вижда от младите и от руското влияние. България тихомълком се пълни с руснаци. Някога руски шпионин на СССР, който е бил роден преди комунисма изпбщо да е съществувал е станал кмет на София. Като ги гледам почват да се връщат към комунизма, даже президента им Путин е бивш комунист и шпионин, а влиянието им се увеличава. Всичко сочи натам. Комунисмът ще се завърне в Европа. После старите проблеми ще се повторят. Ревем за стари паметници, а че възпитават младите българи в комунизъм не ни интересува. Явно ни чака поне още дин век светъл комунизъм. Това беше моето мнение и моите виждания.

Коментари

1.   Личи си, че си чел, но и си личи, че имаш още много да четеш. Комунизмът няма как да се върне, поне не във видът, който е бил. Той е утопично учение, осъществява се по стечение на обстоятелствата, минал е и заминал. Отговарям ти на най-важните точки.

Кога се осъществява комунизмът ? Когато историята го позволява. Когато комунизмът е като контраучение на имперализма и капитализма - онзи империализъм, когато Великобритания, Франция имат колонии по целия свят и онзи капитализъм, когато хората са бачкали по 12 часов работен ден във фабрики и заводи за минимални пари. В момента самият живот няма нищо общо.

Защо се проваля комунизмът ? Защото е кух отвътре. Дори самите руснаци го разбират и виждат, че няма как всички хора да са равни, защото всеки се стреми да е нещо повече. Защото сталин прави чистките, но въпреки това се появява номенклантура - привилегирован елит, както винаги е имало, има и ще има елити! Така е устроено обществото! Винаги има по-заможни, по-известни и т.н. които изпъкват и са елит. Тук говорим само за идеологическите грешки. Отделно плановата икономика не става, колективизацията е пълен провал, хората просто не искат цялото им имущество да принадлежи на държавата.

Отделно за руснаците към днешна дата оценката ти е грешна напълно. В момента Русия е много по-близо до Царска Русия, отколкото до СССР, бъди сигурен в това. Путин си гласува мандат до 2036, тоест се превърна в пожизнен цар, пълно е с милионери-милиардери, които са олигарси и са еквивалент на болярите от едновремешна Царска Русия.

А тия нашите "комунистчета" изобщо не ги брой, нито старите, нито новите. Аз дълбоко се съмняват, че дори по времето на комунизма нашите лидери са вярвали в това учение, просто са си били най-обикновени шмекери и са въртяли накъдето духа вятъра, както винаги сме го правили. И след 89та от "червени" ставаме "сини", просто сменяме цвета на партията... А тия малките дето пишели под разни клипове не са прочели и 1 книга през живота си и просто го използват това като начин да се идентифицират и да влязат в някакви субкултура, подобно на другите - ултрасчета, метълчета, чалгарчета, може да имаме и "комунистчета". Спокойно, ще пораснат и ще им мине.

2.   Аз съм на 17. За фрапиращите правописни грешки мълча, знаейки че аз сигурно ще направя подобни, но другите коментиращи ще те разкатаят за тях.

В училище момчетата пускаме съветският химн, радваме му се. Това се случва и в другите паралелки.

Аз също съм анти-комунист, но пък считам Сталин за велик ръководител. Той взема Русия в гражданска война, а я оставя с атомна бомба. А това, че след него ком-партията осра нещата, не значи, че той е бил лош лидер.

Ти свързваш комунизма с Русия? Нали уж си бил много начетен?
Е, грешиш. Това е немска теория, на Карл Маркс и Фридрих Енгелс.
В България е имало не 45 години комунизъм, не социализъм, а марксизъм! Нашите родители са учили "наизуст" трудовете на Маркс, не на Сталин. Омразата към него води началото си от Хрушчов, който е бил върл анти-сталинист. Той изнася неговият труп от мавзолея.

Честно казано, ме мързи да пиша. Ще коментирам последно това:

"Явно е излишно да казвам и че с един подпис Георги Димитров дава една значителна част от България на югославския маршал Тито и там по подобен начин е създадена изкуствената македонска нация, програмирана да мрази брятат си и да бъде послушна на Сърбия."

Веднъж в интернет един сърбин ми каза, че "хърватинът" Тито понеже много е мразил сърбите решил да създаде изкуствено от "южните сърби" македонска нация, така че един ден да се присъединят към България. Това да ви е за урок - една история може да има най-различни трактовки. (Ние разбирасе знаем каква е истината за Македония, но върви им обяснявай...)

3.   Няма да се завърне комунизма моето момче, а ще настъпи ислямизма а той е по страшен и от него. Прочети по темата и ще се увериш, неизбежно е ако не се вземат мерки Европа да се ислямизира а това изобщо няма да е добре.

4.   Пусни им 2-3 клипа за Ким Чен Ун, и как реват корейците на площада когато умря баща му- предния светъл ръководител на уникалната държава номер едно по всичко и по всички галактики -Северна корея!

5.   На теория, комунизма е би трябвало на се случи в развити индустриални държави като САЩ или Великобритания. Самият комунизъм е пряко свързан с индустриалната революция.
Но комунизма се осъществява в една недоразвита Русия, в която виреят само картофи.
Сталин и компания, буквално изнасилват държавата и народа, за да има индустриализация. Същото се случва и в България след 44та година.
Та, не можеш едни крепостни селяни и аграрни хора, внезапно- на сила да ги превърнеш в индустриалци. Не и без милиони жертви и в крайна сметка пагобен разпад.
Заради това СССР се разпадна (той се разпадна по много причини) а Бай Тошо имаше 3 фалита.
През този режим беше въведена "Плановата икономика" която също по гореизброените неща се разпадна. Оказа се, че капитализма е по-устойчивото нещо.
Можеш да видиш разликите в Запада и Изтока. Сравни бившите соц държави със западните. Сравни Източна и Западна Германия. Сравни Северна и Южна Корея. Ще забележиш, че държавите от източният блок са къде-къде по-бедни.
Така че комунизма няма да се върне. Всички са наясно, че е провалена работа.

6.   Трудно може да се върне. Комунизмът е утопия и нестабилен във времето. Лесно се разпада, защото няма стимул. Не може да отнемеш на хората частната им собственост и да им даваш по равно. Ами нали мързеливите ще станат още по-мързеливи, защото има кой да ги носи на гръб, а работливите също ще станат мързеливи, защото нямат стимул да работят, за да хрантутят мързеливите. В един момент вече няма кой да работи. От там нататък вече трябва или да се разпадне по естествен път, или ако управляващите се запънат да задържат властта - да се изроди в диктатура (С. Корея) или да се симулира някакъв уж преход към демокрация и капитализъм (България).

Някакво подобие на комунизъм може да има самов страни като Германия - със силна икономика и с добра социална политика. Но това трябва да стане по естествен път, а не изкуствено и зорлям, както го направиха в СССР.

7.   Че комунизма няма как да се върне в днешните условия е ясно.
Но автора не му е ясно как и защо е дошъл. Нека се пренесем в 1940г-44г. Втора световна война, много жени вдовици, селски български семейства с по средно 6-8 деца, убийствена бедност, на 70-80% от населението храната е била комат хляб и глава лук, ако има, занимавали са се с примитивно земеделие.
Изказване на депутат, министър на 12 март 1940г гласи:
Нямат кладенци 57 % от домакинствата; нямат клозети 17, 4 % от тях. Нямат кревати 20 % от домакинствата, а останалите 80 % от тях имат средно по два кревата за шест души. Нямат маса 28, 5 % от домакинствата, а 36 % нямат стол. Нямат печка 28 % от домакинствата. Нямат юрган 36 % от тях. Нямат дюшеци 46, 5 %, а 34 % нямат никаква постеля. Домашните съдове и прибори са със съмнителна чистота и се държат на открито понеже 53 % от домакинствата нямат нито един шкаф. Измиването на тялото през зимата е непознато. Долните дрехи обикновено са така замърсени, че са хванали кожа от кир. Ето това са покъртителните условия за закъснелоста на българския живот”
Имаш ли си на представа какво значи 57% да нямат кладенец? Това значи че перът на най близката река и си носят вода за пиене и готвене от най близкия извор, който често е на 2-3 километра от керпичената им къща.
И логично в същото време има хора притежаващи заводи или големи ниви, тогава наричани чорбаджии, днес автора нарича тези хора тогавашна интелигенция, а съвременните чорбаджии наричаме олигарси.
Възстанали бедните младежи срещу липсата на право да се развият, да се образоват, искали да работят за по достойни доходи. Те вдигнали революция срещу тогавашните олигарси.

8.   Млади хора!
Дискутирате актуални теми от преди 30 години.
Много събития и история премина от тогава, за съжаление тези съмития и тази история не достига до мозъчните клетки на българина.
Нещо някъде се губи по веригата, освен ако просто мозъчни клетки не съществуват в главата на българина.

9.   Всички приказвате с клишета. 18 годишния автор наговори куп глупости, по точно нахвърли някакви факти за да изпъкне детското му его, но поне за едно е прав, че "комунизма" ще се върне.

Нито преди имаше комунизъм обаче, нито някога ще има такова нещо, затова съм сложил думата в кавички по горе. Просто тази дума се използва вече близо 80 години за да нарече чисто и просто различна форма на подтисничество. Да, подтисничеството което по-приличаше на предното ще се смени с това което е сега. Дали ще е капитализъм, комунизъм или нов световен ред, все една и съща помия. Само тия на върха се онаследяват от други и продължават да ни мъчат.

За протокола Маркс и Енгелс са били немци но са живели в Лондон. Всички съвременни идеологии произлизат от Лондон. С изключение може би на фашизма. Живея в Лондон и напоследък думата "нео-марксисъзм" доста често се произнася тук

10.   Комунизмът не си е отивал, моето момче, така, че няма как да се върне...Това е Новият световен ред, Източна Европа паднахме жертви преди 75г., сега е ред на Западна Европа...Похвално е, че четеш и търсиш Истината!

На сталиниста в коментар 2 ще кажа- синко, почни да четеш, като за начало „Децата на Арбат“ от Анатолий Рибаков, „Архипелагът Гулаг“ и книгите на Виктор Суворов и т.н. и т.н., и веднага ще запееш друга песен! Та това е най-жестокото същество в цялата човешка история! Много си млад, простено ти е!

11.   Появиха се философите. Само дето всеки който е бил в Германия, знае много добре че марксизма ще се върне. Популярността му там набира нова сила. Надявам се българските граждани няма да се повлекат по тази утопична идея, отново.

12.   Какво не ви хареса в моят коментар?! Казах истината. Не като вас да разправям общи приказки. Дървени философи. Ако не бяхте вие и вашата празна тиква на раменете, сега щяхме да живеем в една много по-хубава страна.

13.   До 12

Ами самото му начало е много префърцунено ... Нали не очакваш, че щесе правиш на важен, а някой ще продължи да те чете?

14.   "И логично в същото време има хора притежаващи заводи или големи ниви, тогава наричани чорбаджии, днес автора нарича тези хора тогавашна интелигенция, а съвременните чорбаджии наричаме олигарси. "

Ахх-хххъ--хъъъм ... Ох, приседна ми, защото ми замириса на "криворазбран социализъм" и други купчини с говежда тор.
Логично? Защо да е логично. Преди 500 години, да не би да са притежавали заовди и големи ниви? Селяните без кладенец ги е имало винаги. Просто с технологичният напредък се поевяват и хора, които започват да се развиват. Сега ще ми кажеш, как са били "ограбени" селяните. Какво са им взели, кажи?

"Възстанали бедните младежи срещу липсата на право да се развият, да се образоват, искали да работят за по достойни доходи. Те вдигнали революция срещу тогавашните олигарси."

ХБУАУХХУАУАХУАУХАХУА!

Абре, момкоууу! Ти историята от някой комнистически памфлет ли я учиш? Изкара, че "народът" се бил вдигнал. 450 души, са превзели София, ама как и защо? Без съпротива, защото половианта страна е била окупираната от съветската армия и никой, не е смеел да направи нищо. И какво постигнаха младежите, спрямо други некомунистически европейски страни, които може да са били, а може и да не са били с БВП подобно на Българското? Защото едва 2019-а, учителите почнаха да взимат над 1000 лева заплата.

15.   Комунизъм никога не е имало и няма да има. Идеите не са прилагани. Процесът е преходен от социализъм към комунизъм. Сред всички е имало комунисти и " комунисти" и това е ясно. Трябва да има истински идеалисти и чисто следващо идеите общество. Хората са измамници и леви, и десни. Човекът е алчен, не идеята му :)

16.   До 14
Логично е, че щом 70-80% били много бедни, няколко процента да живеят добре, другите по малко от 20% да са богати!!! Преди 1944г е имало собственици на заводи, имало е богати земевладелци.
Какво са им взели на селяните ли? Взели са им нивите, животните, дори храната от мазетата /сушено месо, брашно, сушени зеленчуци и гъби, сушени билки и подправки/
За разлика от теб през живота си имах разговори с родени 1918-22г , както богати, така и бедни, които са ми разказвали всеки от своята гледна точка.
Богатия селянин имал 400 декара земя и 350 животни отглеждал, както и мандра за сирене, което пращал с камили в града за продажба, като наемал бедни да му работят за дребни пари, всяка година успявал да купува ново имущество. Имал три деца. На жена му не се налагало да работи имала даже жена, която да й помага в домакинството. С волски каруци е извозвал житото си от старозагорско село до пристанището Бургас. Наесен имало кервани да извозват житото до Бургас. 1942-3г се страхувал от шумкарите "партизаните", да не дойдат да го оберът и имал назначени пазачи и обучени кучета, имало чести набези от партизани. След 9 септември лежал в затвора, защото скочил на бой, на онези които му взели нивите и животните, добре че жена му успяла да скрие създърмата, че и храната от килера вземали комунистите.
Жена му на същия разказва как се родила в бедно семейство, като дете на 16г работила една пролет, три месеца за едно агне, тъкмо завела агнето в дома си, същия ден мъжа й я откраднал за съпруга от селската чешма насила /за тогава било нормално краденето на мома/ благодарение на агнето имало какво да сложат и бедните й родители на сватбената трапеза.
Това семейство от богаташко станало работници в града, на квартира в мазе с двете си малки деца. Както преди 1944 имали създърма за закуска, през 1950г ядът филия с мерудия, ако има мас по филията били щастливи. Родителите им останали на село без нищо, само градината в двора си, гладували, често ядяли просто чай от коприва с дробен хляб, всяка седмица синът им ходил пеш до селото да им занесе раница с хляб. Въпреки това младото семейство 1963г успели да си купят двор и да построят голяма 150кв къща в града близо до центъра и взели родителите си в града.
Беден преди комунизма дядо разказва, нямали нищо, имали само 10 декара ниви, работели каменари/зидари, според него той нямал шанс преди 1944г, нито да се образова, нито семейство да създаде, всичко това струвало много пари. Според него добре било че дошъл социализма, бивало го с техниката, влечало го такава професия, комунистите го образовали за две години в поправката на двигатели, станал поддръжка на техниката в селското ТКЗС. После станал отговорник за цялото ТКЗС, докарали трактор в селото, той обучавал хора да шофират новия трактор, отремонтирал при нужда. Успял да се ожени и 4 деца да отгледа, 2 етажа къща да си построи. Разказваше че за целия си живот, през соца е живял най добре.

И ДА НАРОДА, бедния народ през 1939-44г се вдигнал на революция, според постановления на министерски съвет началото на 1944г са мобилизирани и назначени над 200 000 души полицаи, жандармерия, военни и „Обществена сила“ от цивилни граждани, за борба с шумкари и партизани. Тази организация повярвай не е заради малкия брой партизани.
А причината в София да има малък брой партизани, е че НЕ те са я превзели, а комунистите с якички!
"Деветосептемврийският преврат в София е извършен от малочислени военни части със съдействието на военния министър Иван Маринов и с фактическия неутралитет на полицията и армията." Така пише в книгите и в укипедия!
Партизани не са им били нужни, обявили са по радиото, че военните превзели София, и всички партизани са завзели другите населени места.
ТАКА ЧЕ СМЕЙ СЕ НА СВОЯТА НЕУСВЕДОМЕНОСТ.
Руснаците в случая имат много малка вина и то по скоро манипулация и пропаганда от колкото военна сила. Били окупирали държавата, ти окупацация знаеш ли какво е? Трябва да се разграничава военната окупация от „следвоенния окупационен режим“. Точно на 9 септември нямаме война с Русия. Правителството на Константин Муравиев обявява война на Нацистка Германия, считано от 8 септември 1944 година . Да на 8 септември руски войски за навлезли в България, но нямало отговор, нямало борба срещу тях, населението и военните били обработени. На 7 септември от съветски самолети с флаери е разпространено обръщение, до българския народ и българската армия. В съответствие със съветската пропагандна теза е заявено, че „Червената армия няма намерение да воюва с българския народ и неговата армия, тъй като счита българския народ за братски народ“ и на следващия ден навлизат в България.

18.   Момче на 18 си ама друг път. Няма никое което и да било 18 годишно момче с ТАКИВА дърташки разсъждения за комунизма и за всичко като цяло,че и да си вярва,че щял да се върне. Ами НЕ,старче,няма да се върне. Комунизма няма да се върне никога,колкото и да таиш надежди някой ден за това да се случи всичките ще са напразни,примири се с този факт и се научи да живееш в реалността,а не в инфантилните ти,дърташки мечти.

19.   Лапе,защо не играеш футбол пред блока,ами си седнал да обсъждаш теми,които мозъчето ти никога няма да разбере.
Като станеш на 58-68 ела пак в сайта и дискутирай "комунизма".
И ти си като македонците,дето учат децата в училищата,че българите сме им окрали азбуката,избивали сме и сме им окрали териториите.
Чичо ти Бойко е по-зле от комунизъм,след някоя друга година ще ревеш,че не може да си намериш работа и бачкаш за жълти стотинки,сега си траеш,защото "тати носи,мама меси" и живота ти е песен.

21.   До 15

Изчетох ти пародията, до моемнта с "норамланото крадене на жени". Виж какво, комуне загубено - Ти пак се провали, да ми кажеш, как "богатият ограбил бедният". Ако не им е харесвала работата, да не са работили. Ако не са имали кладенци, да са си изкопали!
А "народът" изобщо нямаше да се надигне, ако нямаше 20 000 танка и съпътстващата ги пехота. Тея стотици хиляди, дето ти се привиждат, 99% бяха роднини и приятели, които после бяха писани и описвани, като герои на социализма, само и само да взимат парички, а партията да си подсигури армия от доносници и хора, които живеят на издръжка, която никога няма да пуснат. После обраха и малкото частен бизнес, който не разсипаха в първите 2-3 години.

....

Върнах се, да дочета и простотията ти не разочарова очакванията ми, за мисловната ти диария.

"Да на 8 септември руски войски за навлезли в България, но нямало отговор, нямало борба срещу тях, населението и военните били обработени. "

Защо според теб, не сме решили, да се сбием най-голямата военна сила? Какво щеше да постигне България, ако беше продължила, да подкрепя нацистите и да се бие с чарвената армия? Щяха да избият стотици хиляди за няколко седмици, да анексират държавата и да я разпокъсат между съседките.
А самите управници, се надявали, че нямало да ги избият, ако се предадът доброволно, което е било.

Накратко - комунизма идва на сила в България, а малка група от симпатизанти яхва вълната, повлича след себе си валина от хора, които се кълнат в комунизма, а преди това някой дори са били в мнгоо добри и печеливши ваимоотношения със същите лоши олигарси, за които говореше, но интересът според вятъра. И аз съм си говорил със стари хора, не си само ти.

22.   21 Богатия дето откраднал мома от чешмата е моят личен прадядо, лично наследих 90 декара от неговите ниви. А бедния беше рода на жена ми.
Въпроса ти беше "как са били "ограбени" селяните. Какво са им взели, кажи?" Отговорих точно на него!

Ако въпроса ти е "как богатият ограбил бедният", то отговора е че бедните били ограбвани преди комунизма, по царско време, чрез ниско заплащане, точно както днес над 800 000 българи работят за под 700 лева нетен доход и повечето работят над 250часа на месец, не забравяй че имаме още 2 милона пенсионери с нисък доход. Точно тогавашните бедни са станали комунисти и партизани. Те са вдигнали революция. Въобще не са били малко на брой.
Не съм комуне, а ти си загубения, загубен поради неинформираност. Аз по скоро не искам днешните бедни да направят комунизъм и подобно изземване, защото имоти си имам, които не желая да им дам, добре си живея. Аз съм просто реалист и разбирам и едната и другата страна, приемам го като история. Не съдя никого за миналото, обстоятелствата са били такива и толкова!
Къде са били тези 20 000 танка, и докажи че са били толкова, на коя дата са дошли??? Защото всъщност бг партизаните 2-3 години преди да дойдат руснаците, в периода 1941-1944г са били по планините и са правили нападения над богатите, обикновенно нощем в села и градове. Буквално всяка околия е имало партизански отряд. Тези отряди са правили нападения и терористични актове, искали са комунизъм.