Споделена история от Други

Без да искам откараднах месо от голяма верига магазин.
Бях с детето в триколката. Слагам продуктите в багажника на триколката защото нямам място в рацете. Утивам на касата да плащам и вадя всички продукти. Излизам и виждам, че един плик с месо не сън платила. Като излязох ит магазина не пищя нищо. Не се върнах да платя защото бях далеч вече. Възможно ли е да ме осъдят.
Ж 26

Коментари

1.   В края на месеца счетоводителите сигурно ще си отчетат липсите (има и доста хора, които крадат съзнателно, че и редовно, от една и съща верига), но никой не може нито да те намери, нито пък голям супермаркет ще се занимава да те съди за един плик месо, направо си звучи несериозно. Това са им дребни битови разходи, така че спи спокойно и си обичай детенцето.

2.   Можеше да се върнеш на следващия ден да го платиш, явно не е било точно “без да искаш”.

3.   Както се казва в един виц - това не е грях, чадо, това е чудо.

Голям праз! Няма да фалират с 1 кило месо. Те достатъчно са ни лъгали, че да правят проблем за кило месо. Никой няма да те намери, спокойно.

4.   Единственото, за което могат да те осъдят - е правопис.

Братан.

5.   Можеше да Утидеш на другия ден.

6.   Че няма да те съдят, няма. Обаче стана интересно как така без да искаш? Нямала си място в ръцете слагала си в багажника, разтоварила си на лента, а на самата каса къде товари? Колко много стока взе в тоя детски багажник, че за месото забрави? явно не е било точно “без да искаш”
Сега след ревизия охраната на магазина ще плати твоето месо заедно с всички липси.

7.   Не се притеснявай и на мен ми се е случвало със инстантни супа. Иначе веднъж ми падна сладоледа и казах на тоя на касата и той пак ми го маркира, явно не ме разбра. Иначе ми се случвало касиерка дами маркира пакет 3в 1 вместо кутията дето я взех, беше объркала та се върнах. И без тва са некачествени не е загуба за тях. Всеки ден бракуват храни, хвърлят не купени питки. Падат продукти и така.

8.   За кокошка няма прошка, не ги слушай, тука е булгавистан.
Даже и по новините ще те дават- вижте я, с количка с бебе и пак краде.

9.   Към Братан.
Точно в твои коментари съм засичала много грешки. Наистина имам грешки защото бързах. А към номер 2- ако мислех наистина да крада щях да открадна млякото което е 30 лв а не месо за 4 лв.

10.   Наистина е смешно точно Братан да прави забележка за правопис. Все едно циганин да те обижда на мангал.

11.   Точно така 6. Но авторката и особено тези, които я подкрепят, едва ли се замислят, че тези които ще платят липсите може също да имат дечица, които чакат вкъщи месо и мляко.

12.   9, какво е това мляко за 30лв?

13.   12 най-вероятно адаптирано мляко за бебета. Има такива по 30лж кутията.

14.   Адаптираните млека са по 30 лв големите.
Еидн бонбон не бих откраднала за 2 стотинки камоли тарелка с месо. Наистина стана без да искам. В количката имаше много неща не само продуктите. Тарелката с месо е била някъде до някаква чанта и съм я пропуснала , съвсем несъзнателно. За да пиша тема тука значи наистина се притесних.
Авторката.

15.   Едва ли някой ще го забележи. Трай си там и толкова. Търговците праскат такива надценки, че свят ще ти се завие. Такива честни и дребнави като теб не стават за бизнесмени.

16.   Жена ми преди години работеше като касиерка в CBA- средно голям магазин.
Често ми е разказвала за случаи като твоя. След час или на следващият ден, разсеяните клиенти се връщат да си доплатят стоката, обяснявайки ситуацията. Така че съветът ми е да отидеш до магазина, да обясниш нелепата случка и да си платиш.

17.   На твое място щях да се върна. И да - имам деца и знам какво е да излизаш с тях. Това, че си била далеч, не е оправдание!
ж

18.   11 не се притеснявай за големите вериги толкова. Едва ли касиерка та ще вади от джоба после.

21.   Да се върнеш и да си платиш, а хората да ти плащат липсите, а ти да си купуваш млека по 30 лв. Забравила била - ми бъди човек, върни се и си плати. Ама не ти стиска и се интересуваш самоми единствено дали ще има последствия за теб, а не от това, че вероятно ще бръкнат в нечий джоб за тая липса.

22.   Номер 11, много добре се замисляме, но за разлика от вас, ние знаем, понеже сме работили, че в големите вериги не се удържат пари, заради липсваща стока. :)))) В такива огромни магазини е абсолютно невъзможно да излезе ревизията никога.

24.   Не си го слагай на сърце, веригите така ни лъжат, колко пъти се е случвало да маркират нещо в повече, веднъж един салам ни беше изляза толкова скъпо, просто някаква грешка в измерването, ако не гледаш бележката, няма и да разбереш. Случва се...

25.   Ако аз трябваше да ги съдя за всеки боклук, който са ми продали, ехе..... До сега милионер да бях станал.

26.   Няма нищо да стане.

27.   Даже и да не те осъдят, ти съвест имаш ли? Това месо са го платили всички продавачи в магазина. Когато правят ревизия в магазина, ще се получи разлика между стока и пари, и тази разлика се компенсира от колектива солидарно. Ако имаш съвест, отиди в магазина и си признай грешката, плати си месото и спи спокойно, иначе влизаш в списъка на крадците!

28.   Авторке върни и го плати за да ти е чиста съвестта пред теб, магазина няма да обиднее, светът няма да свърши. Направиг о заради теб, ако ти е кофти.

29.   Номер 27, ти влизаш директно в списъка на най- нелеп и глупав киментар. Честито!

30.   Авторке пусни плячката и не опитвай почвата тук за това дали може отново и какви последствия крие ако те хванат. Ще ти стане навик, а такива управителят на хипермаркета като ги хване ги продава самите тях на мястото на месото което са задигнали. Доста ги транжираха и продадоха като свинско. Оная стаичка с куките и ножовете в хипермаркета не е офис.

Sicke Man

31.   И на мен ми се е случвало често и всеки път се радвам на подаръка :)
Никой не може да те осъди, а пък и големите вериги не биха се занимавали с такива глупости. Печалбите им са огромни и те отдавна са си калкулирали в надценката подобни случаи, както и дребни кражби.
Никой никога не може да ме накара да се почувствам неловко, защото съм ощетил някаква корпорация. Корпорациите ни ощетяват всеки ден и крадат най-безобразно средствата ни. Да не говорим, че благата на планетата Земя са за общо ползване и само защото някой по-силен си е решил да ги присвои и после да ги продава срещу напечатани хартийки, не променя факта, че той е истинския престъпник. Така че споко.

32.   Някои дето казват че не е било без да иска преди малко щях да си тръгна от китайски магазин без да платя и онова нещо се разпищя и ми стана страшно неудобно платих естествено

33.   На мен ми се случи нещо подобно преди няколко години. Бяхме с един приятел и той си купи две гуми за колата, а аз два пакета бадеми и не помня още какво. Сложихме всичко в една количка и понеже гумите не трябваше да ги вадим, като излязохме видях, че съм забравил да извадя двата пакета бадеми на лентата. Върнах се и си ги платих, без да вдигам много шум, понеже моят приятел беше работил в магазин и ме предупреди, че е възможно да глобят касиерката заради това, че не е внимавала.

34.   Ако е в малко магазинче, бих се върнала да платя. Но в голяма верига - не, те такива печалби правят, че "нищо им няма" на олигарсите. И в случая пропуска е на касиерката, че не го е маркирала. Кражба е да си пъхнеш нещо от рафта в дамската чанта, така че да не се види на касата.