Споделена история от Други

Русе или Сливен?
Здравейте, от София съм, но се разбирам повече с хора от Сливен и Русе и нали знаете - на едно място дори да няма много работа, приятелите помагат. В София работа на хартия много, но тук не мога да създам трайни приятелства, а там е толкова лесно. Дори в чужбина по-лесно създавам приятелства от колкото в София, е зависи си от града, явно София не е моето място. Та, в кой от двата града положението е по-добро? А като климат? Чух, че Сливен има мека зима и не особено топло лято, пък в Русе лятото било адска жега, а зимата кучи студ. Аз не понасям много жега, но и твърде много студ не обичам. От друга страна Русе е на голяма река, а аз вече живях в Будапеща, друго си е град с голяма река. В София си нямаме море, нито големи реки, само някакви малки бари. И каква работа има - ако не си ИТ си обслужващ персонал или телефонист. Е не искам да бъда телефонист, а за ИТ не ставам.

Коментари

1.   Заповядай в Русе.

2.   Въобще напускай тая дупка наречена България. Като човек живял в тая помия Русе, мога да ти кажа че е отвратително място. Хората са проклети, градския транспорт е смотан, всичко е много скъпо, работа трудно ще си намериш, жена също. Почти няма млади хора. Русенския е смотан и ужасно скъп. Улиците са разбити. Наркомани има навсякъде. Селата са изключително смотани (без тия който са посока Силистра. ) Всеки ден ще виждаш едни и същи курви и мутри. И някакви уредени с джипове. Въобще няма бъдеще тоя град. Всички гледат да напуснат това Русе, ти точно пък за там си се запътил..

3.   Абсолютно подкрепям коментар номер 2, аз избягах от Русе в София и там създадох трайни приятелства. Ти как не можеш не те знам. После и като цяло напуснах дупката България и не съжалявам, но и до ден днешен приятелите ми от София ми пишат и ми звънят да ме чуят как съм.

4.   2 за кога говориш? Няма място за сравнение. Работа зависи какво можеш големите фирми не дават пари.

5.   Абе какъв ви е проблема с Русе, бре? Много си ни е хубав града. Това, че някакви темерути само се оплакват не значи, че града е лош. Аз съм усмихнат и общителен човек попринцип и проблем с хората тук не съм имала. В крайна сметка е всеки както си го направи. И да, наистина тук лятото е много горещо, зимата също е бая студено, но не е нетърпимо. Зима, като зима е.

6.   Русе. Не знам дали ще си решиш проблема с приятелите. Аз съм от Русе сега не съм в България но ми липсва всеки ден реката кея, текето, улиците, парка, гледката прехвърляща дунава и стигаща до Румъния абе всичко. Имам дадени квартири на българи от по малки градове и са доволни и работят. Бил съм на много места имам възможност да не се връщам в Русе и България но не ми е минавало през акъла да го направя.

7.   Сливен. 20 години съм там. От всички градове тук си ми харесва най-много. Аз преди не харесвах толкова много града си, но като отидох да живея в друг град (Велико Търново) осъзнах, че Сливен е най-доброто място и с кеф се върнах. В другите градове е ужас и трагедия.

М22

8.   3 ами така, в Будапеща за година направих дузина приятели и близки познати, повече от колкото в София правя за 10 години...

9.   Аз съм сливналия и на 19 годишна възраст избягах от града, хаха.
А от няколко години и в страната не съм.
За първи път да чуя някой да иска да ходи в Сливен.... НЕДЕЙ!!!
Русе не знам как е, но мисля, че ще е по-добра опция.
Прибрах се това лято в Сливен за седмица, за да си оправям едни документи... Като ме хванаха депресията и нервите... Абе много е зле града, както и хората (не всички).
Някои приятели си останаха в града и хич не прокопсаха. Град в който мечти и желания се изпаряват. Град в който всички са намръщени и разгневени. Дори и в магазин да влезеш, на кръв те гледат, все едно си им изял закуската.
Проституция, наркотици и роми. Градът на 100-те сутеньора.
Единственото хубаво нещо е планината. Постоянно ходих на Карандила или Халката, че да съм далеч от пумията в града.
Сега не знам как е зимно време, но града се слави със силните ветрове и поледиците. Имало е дни в които едвам съм ходил до училище, заради вятъра или заледяванията. Иначе няма сняг, отново заради вятъра.

10.   Ти да не си оня дето мечтае да живее в Полша, Латвия и всякакви други държави, защото му харесвали от снимки и филми. За Сливен има поговорка: Наведеш се - камък, изправиш се - вятър, обърнеш се - циганин.

11.   5, поредния уреден мишкар с много пари.

12.   Шах и мат! От трън та на глог! Ок, София не ти харесва, ама замисли се за Пловдив, Варна,Бургас.... Млад човек, къде се буташ в дълбоката провинция да живееш като пенсионер и да те подритват мутри и мутреси??

13.   Значи аз да се похваля от моя град живея във Враца, бачкам в София и всеки ден пътувам до работа. Имам възможноста да се преместя в София, но не бих го направил за нищо на света! Защото градът ми много се разви, чист въздух, уникална природа, добра инфраструктура, не е пренаселено, приятни хора "пустинаци" :D, В града ми няма работа, но е близо до София, също няма много роми в (Сливен е пълно )!!!

14.   До 3-ти. Това и мислех да пиша. Нито София, Русе или Сливен, а втори терминал на летище София. Ти в коя държава избяга, какво бачкаш там, доволен ли си, имаш ли чужда диплома или с българска си?

15.   Като русенец, живял тук от както съм се родил, само чакам да завърша и да се махна от тази дупка наречена България.

Гледам родителите с малки деца по улиците и не проумявам, какъв родител трябва да си, за да ги закотвиш в този абсолютно затънал град. Най-много да пораснат с психически отклонения, породени от отровният въздух, с който ни тровят от заводите.
Какво хубаво имаме? Даже на пенсионер не му препоръчвам да стъпва тук. Та така, имаме си кей, празен от към на магазини мол, прехвален център и парк в който нощем излизат дилърите. Това е то!
Този град е откъснат от страната, като единствено имаме някаква бегла връзка с Варна. До София се пътува 4 часа, по едни ПРЕТОВАРЕНИ и СМЪРТОНОСНИ соц пътища, по които пияни румънци изпреварват като луди.
За работа не коментирам. За протокола, аз макдоналдс или друга голяма компания (за добро или зло) виждам един път в годината, когато напускам Русия, опс пардом Русе.

Не те знам какви приятелства ще правиш тук. Всички интелигентни хора напускат, ако ли не страната то поне града. Сам си преценяваш.

16.   Ох харесаха ми градовете, но гледам, че са по-топли и от София лятото. В момента в София е вече 23 градуса, а е още 10:30, в Русе е също 23, но ще се вдигне повече, а в Сливен вече е цели 26 градуса!

За сравнение в Гданск например, само час назад е 14 градуса, а в Стокхолм - 13. Чакам от юни да се махнат жегите и въпреки, че сме септември още ми е много топло. Над 25 ми е вече много топло и нося дълъг ръкав като индийците и арабите, защото по къс като ме напече слънцето директно по кожата и направо прегарям от жега, вярно имам хипер функция на щитовидната жлеза и жегите са противопоказни. Има ли някъде в България по планините наистина хладни лета и сега в началото на септември вече да не надвишава 24-25 градуса в най-топлото време от деня?

17.   13, ъъъ точно пък във Враца да са приятни хората, айде няма нужда, от София съм и съм пътувал много из България, хората от Централно-Източна България са по-свестни обикновено.

18.   Мразя и много студ и много жеги, но като гледам нашия климат тук в София си мисля, че съм по-склонен да преглътна студена зима от колкото горещо лято. Но имам нужда от слънце, та Англия, Холандия не стават за мен.

Има ли градове у нас или страни в Европа с хладно лято, където температури над 25 градуса да са редки, които все пак да имат слънце през лятото, а не да вали постоянно като в Англия и Холандия? Някъде прочетох, че Стокхолм реално бил по-слънчев от Лондон и Амстердам, а още по на юг в Швеция на едно място имат годишно над 1900, понякога дори 2000 часа слънце, което си е много за тази ширина, София например има годишно 2100 часа слънце.

19.   Въобще не мога да понасям родния климат от някъде средата на юни до средата на сепметври (всяка година този период като че ли расте, преди години на 15-ти септември винаги или валеше или беше вече по-поносимо, сега няма да се очудя ако на 15-ти е още 28 градуса в София).

20.   За Швеция конкретно ще ти кажа, че е толкова "слънчево и приятно", че парното не се изключва през лятото. Ти си направи изводите.

21.   20 знам че всички южни народи са мързеливи. От жегата е.

22.   Абсолютно съгласен съм с коментари 2,12 и 15-даже №2 като го изчетох, останах с впечатление че все едно аз съм го писал, а не помня кога...направо почти еднакво мислим с него, ше каже човек, че аз съм го писал това-така е,никакво бъдеще няма тук! То за цяла България важи това малко или много де, ама за тука е с особена сила!...И №15 също е прав-да се чудиш тука у България ли си, или някъде другаде, много верни коментарчета, поздрави и за 3-те!...Най-пропадналият град за таз част на България е именно Русе, след него са вече Силистра, Добрич и т.н.

23.   Да, може би сте прави за Русе. Прочетох един русенски форум и... не са добре нещата. А и много от останалите са от типа роми, чалгари или Бобокови и разни други такива мутри.