Споделена история от Други

Помощ за автомобил
Здравейте на 20 години съм момче, и спешно се нуждая от автомобил, всеки ден изминавам около 10км на отиване пеша до университета и 10км на връщане, също ходя и на работа която въобще не е близо, всичките ми познати колеги имат автомобили и често виждам как ми се подиграват че съм пешаходец. Много пъти се случвало аз да вървя на тротоара и някой от тях да мине и да ми подсвирква и присмива :(. Доста често се случва да се товаря като магаре като пазарувам! Живея сам, родителите ми са разделени, баща ми има автомобил но не ми го дава, майка ми също не я е грижа за мен! И така издържам се сам! Имам книжка преди година и половина някак успях да събера пари и взех изпита. Сега съм събрал 1500лв и моля някой да ми даде съвет към какъв автомобил да се насоча в тези 1500лв включвам и разходи като прехвърляне и други. Знам че са много малко, но не мога да си позволя да събера повече, защото плащам сметки университет и е просто невъзможно от доста неща се лиших докато ги събера и то все неща като (храна, дрехи, излизания)!!! П. с Няма как да пътувам с градския транспорт! Защото работата ми е извън града в който живея и ходя отстрани по пътя докато стигна! Извинявам се ако съм допуснал правописни грешки :)

Коментари

1.   Моята първа кола беше голф 3 на газ, но беше преди 10 г., сега са точно около 1000 лв., наскоро гледах коли за 1000-2000 лв за баща ми да ходи на риба, има не лоши мазда 323, хонда акорд и опел корси, но са доста стари и гнили. Гледай по-скъпи и се пазари, коли за под 2000 лв на тия години са непродаваеми, така че ще ти ги дадат за 1200-1300, успех :)

2.   Здравей авторе, парите който имаш не са много наистина но може да се намери нещо здраво да те вози с този бюджет, който си дал имаш точно 1. 5, махаш 500 лв за прехвърляне и обслужване и ти оставят 1000 лв. До тези пари ако изкараш късмет, може да намериш нещо читаво, аз също съм на 20 и преди 2 месеца си купих ауди 80 б3 89 година много запазено за 750 лв. До сега не е мръднало, разбира се всичко е до късмет при евтините коли, моделите който ти предлагам нямат никакъв лукс но са здрави от към механика. Важното е да те возят:Fiat Seicento, daewoo tico, daewoo matiz, fiat punto при него гледай да е бензин, 1. 2 е най здравия двигател ако са малолитражки няма да имаш нужда да слагаш, газ за дизел до тия пари забрави иначе се набутваш с двата крака. Ако имаш познат дето разбир, а викаш него и карате колата на сервиз, и я дигате и обстойно я гледате за ръжди, спирачна система, задължително дали пипа масло и тн пова е от мен ще дам линк към станицата на мобиле в какво да се оглеждаш късмет от мен https://www. mobile. bg/pcgi/mobile. cgi? act=3&slink=gw58a1&f1=4

3.   От Автора, благодаря много за отговорите! Не съм си и помослял за кола с екстри просто ми трябва автомобил, който да ме закара от точка А до точка Б! За сега съм се насочи към
vw голф 3 и vw поло намерих няколко обяви до около 1200 лв, но проблема е че не съм от най-големите разбирачи, само имам някаква представа какво трябва да гледам от клиповете на бричка :D, но в Бг всеки гледа да те преметне. Нямам приятел който да е разбирач, най -добре да взема някой майстор и да му платя... :/

4.   Мислил ли си за велосипед или ел. тротинетка? Дано си намериш читава кола, но за тия пари има много голяма вероятност да случиш на боклук, който после ще ти гълта половината заплата за поддръжка. Велосипедът не е пригоден за товарене с пазарски торби, но поне за ходене до работа ще е добре. Може и някакво скутерче или ел.тротинетка.

5.   аз ги разгледах и ми допаднаха за тия пари има хубави голфове,опел астра или корса,и са евтини на части и за обслужване!А също така има и ауфа ромео хубави с климатик!Успех вярвам в теб и искам да споделиш каква кола си купил и дали си доволен!Успех

6.   Вземай Хонда Сивик, няма да имаш никакви ядове.

7.   До 3 от 2, внимавай много с майсторите, ако гледаш кола в малък град, или квартала в който е колата, голям е шанса собственика на колата да се е оговорил с майсторите в сервиз, и да те преметнат това лично съм го виждал, ако си от софия или друг голям град, отиваш задължително в друг квартал от който е собсвтеника, с предварително оговорен майстор да я види пак ти казвам успех.

8.   Купи си скутер.

10.   Номер 4 , аз имам велосипед ,но както казах за да стигна до работа трябва да минавам през доста оживен път през който минават тирове има и кучета , веднъж са ме гонили и не бих минал отново с колело ! А и ми омръзна да се изгърбвам от носене ! Даже и на москвич и лада съм навит но те станаха колкото един голф 3 ! Моля да ме насочите към нискобюджетен автомобил с по-малко проблемен мотор ! Ако някой има познат който да продава моля оставете линк към обявата му много ще съм благодарен ! Също някой компетентен да каже кой мотор за тези пари става ... на този етап външния вид не ме интересува ! :)

11.   Имаме кола 2003 ван , дизел 2003 г.- гори 12 на сто в София и давам към 500 на година само за ремонти и поддръжка - . Купихме лекотоварна N1 - баничарка с преграда, 2007 с две места и климатик под 200 000 от фирма за 2 бона. Фар, два чифта гуми, акумулатор, масло, филтри - още 1000. Масло скоростна, задна чистачка и предстоят две ламбда сонди - ще станат 600. Под 4 хиляди хода на работа всеки ден за 7 на сто. ПРепоръка - вземи се малка масова кола бензин след 2010 под 120000 някой да ти я избере - нарочно не казвам моите марки, предвиди два бона отгоре - може да не е веднага и ако ти понася финансово давай. За двама човека ще те кара 10 години.

12.   Бих ти препоръчал някоя от старите корси за 1000лв би трябвало да ти стигнат за корса б. Много са издръжливи, малко харчат, много евтина поддръжка.

14.   От Автора,
Задължително ще пиша, тази неделя ще ходя да гледам едно голфче 1. 9 tdi 90 hp за 1300лв. Всичко било платено и колата е в отлично състояние (уж), номер 7 не се бях сетил, благодаря за съвета, бащата на мой приятел ще дйде с мен да я огледаме и ако се реша да я взема, преди да съм платил ще я закараме в сервиз! Тази седмица заработих малко повече пари и мисля, че ще ми стигнат за разходите.
Също да допълния имам познати на които родителите са им купили луксозни автомобили още в 12 клас, веднага след взетата книжка, даже някои са си я купили книжката и са неспособни да управляват автомобили с по 400 коня, после се качват надрусани, пияни и белята става....
Aз се радвам, че на мен няма кой да ми купи автомобил. Защото с много труд и лишения сега ще си купя първата кола и ще и се кефя на макс, дори и да е барака. Живот и здраве, също с много труд и учене ще си купя и нова! Благодаря за съветите и Лек ден! :)

15.   Здравей отново, за това голфче е много рисково, колата е стара и е дизел на който 90% му е взет живота. В българия, да ти кажа при голфовете, километража превърта на 500 000 километра, да не се очудиш че пише малко на него и си мислеш че е до 1 000 000. Знам щото на баща ми, има голф 2, не е ли по добре нещо такова бензин 1.6 мотора, е чук вече на втори превъртян километраж, демек клони към 700 000 и няма ни да чука ни да трака. На газ, ако намериш удряш от лотарията, и подръжката на бензина е по евтина, останах с впечатление че нямаш много пари и това е от значение.

16.   От Автора
Човека при който ще ходя си е вагаджия и има и vw polo 1.6 с газова за добри пари ! Ще прегледам и него ! Даже май везните наклоняват повече към полото защото е на газ ще ми е доста по -евтино... ! Дано да е в прилично техническо състояние .

17.   Здравей!
Прочетох внимателно какво си търсиш, но е трудно да си намериш читава кола за тия пари, но не е невъзможно! Моят съвет е да се насочиш към Хонда Сивик или Тойота Корола от тия два модела коли може да се намерят за около 1500лв, но не лесно. Аз имам Хонда Сивик произведена през 1998 години и вече я имам от една година и досега почти никакви ремонти не съм правил, само съм я обслужвал. Като отидеш да оглеждаш коли задължително си вземи човек, които разбира от коли ако самият ти не си достатъчно запознат. И още един съвет от мен не се занимавай с европейски марки коли от отдавна вече европейските коли не са надежни и непрекъснато създават проблеми, било то с механиката или електрониката.

18.   Авторе, надявам се да пишеш когато вземеш кола, и какви са ти впечатленията от модела, късмет ти пожелавам с гледането и дано се прибереш с кола!

19.   Купи си Трабант, евтино и лесно за обслужване!? Ходи си с гаража и си под покрив. С тези пари можеш да си купиш поне два Трабанта, единият за части и ти гарантирам поне 10 години ползване без проблеми. Щом германците навремето идваха с трабанти до България на почивка, защо ти да не ги ползваш?

20.   От Автора
До 18 , Благодаря ще пиша!
До 19, братле представи си 20 годишно младо момче да спре пред заведение с трабант примерно, яко ще отнеса подигравките... за 1300-1400 мисля че ще намеря приличен автомобил!

21.   Не бе, не трабант, а направо Москвич да си купи. Купи си и се подготви да му правиш сам ремонти от време на време. Примерно, един-два пъти седмично. Я жило се откачи, я нещо друго. В интерес на истината, като махнем майтапът, ако можеш да го поправяш, може да си го караш наистина бая време. Но като цяло го казах на бъзик това. Важното е колата да е запазена, а за тия пари - трудно. Още 1000 лева отгоре и си вземаш нещо, което да си заслужава, макар и по-старо. Трябва много да дебнеш обявите, защото има хора, които си поддържат колите, но просто искат да ги разкарат, защото си вземат нещо ново(опаричили са се, събрали са и там най-различни причини). Примерно, аз като гледах преди 4-5 години, голф 2 вървяха по 900-1400 лева, обаче страшни таралясници. Излеза обява на един за 1700. Боята му като нова, двигател, гуми, салон, каквото се сетиш. Еми, по-добре ли е с 300 лева да дадеш повече, но да си го караш и да не се троши едно след друго по него? По-добре е според мен. Та така, дебнеш и като изскочи нещо, задължително намираш сервиз или по-добре близък майстор, който обстойно да прегледа. Да я качи, да провери за ръжди, да види двигател и ходова част и т.н. Аз така си купих едно старо бмв е36 за семейна кола. Малко смешно звучи, ама си я карам все още. Вътре таванът се разпада, салонът е кофти, прозорецът на шофьора пада и не работи и още няколко такива дреболии. За сметка на това съм сменил неща за около 1000 лева максимум за 5 години. Много здрава кола и държи много, двигателят(с верига), ходовата част много здрава, ефтини части - нови, да не говорим, че ако искаш и втора ръка може да купуваш, но то просто няма нужда. Ако не си много млад шофьор и си отговорен, защото е малко по-особена такъв тип кола(не трябва да даваш газ като идиот), бих препоръчал. Обаче задължително през майстор преди това, защото доста такива коли са им взели живота, особено ако са минали през някой 18 годишен дрисльо - дрифтаджия и "състезател".

22.   От Автора
Днес ми се обадиха и ходих да гледам един opel astra 1. 6 i 16v G 1998г, петврата, черен цвят. Първо да започна с козметичните забележки, има малко петно от боя на задната седалка, волана и кожата на скоростния лост са износени, и тавана е увиснал малко. Няма ражда по купето и ходовата част, вдигахме я и всичко беше ок! Боята има драскотини което е напълно нормално за времето си , както и лакът на джантите на някои места е паднал. Технически колата беше супер, мотора е здрав, взех един колега от работа който си разбира огледа я добре и каза че колата е топ! Собственика е баща на един приятел и не мисля че ще ме излъже, той е земеделски производител и има бая парици, следователно и доста коли.... Астрата е карана от жена му само из селото , последният 1 месец си седи в гаража им. Цената надхвърля моя бюджет , човека от 1850 ми я дава за 1700лв , иначе всичко е платено и документите са изрядни. Мисля да взема малко пари назаем и да я купувам, човека е стабилен даже ще ме изчака ако не мога да платя цялата цена, но предпочитам да заема пари и да си платя всичко. Според колегата по -добра кола няма да намеря! Въобще май да не ходя да гледам голфа и полото. Вие какво мислите за колата, и по-скоро за мотора? П. с пропуснах да кажа че я дава с зимни гуми които нямат и година, напрактика са си нови.

23.   Моторите за здрави, но частите не са от най евтините, малко идва слаб като за седан, и от там ще ти дава по висок разход. Но, като цяло колегата може да се окаже прав за това твое състояние, предполагам ще е по добре от нищо!

24.   От автора
Ами аз мисля да я взимам за тия пари толкова, засега това ми е абсолютно достатъчно а и 101hp не са чак толкова малко за астрата! След няколко 6 месеца отивам на бригада в англия, и дано поне малко от малко да подобря финансите!
Благодаря на всички за коментарите. Живи и здрави и дано остатъка от годината да е успешен за всички ни!

25.   Ооо Голф 3 е перфектен избор. Преди да го вземеш обаче го закарай на сервиз за оглед. Няма да ти вземат повече от 20 лева. Вдигат я на стенд и ти казват какво й има

26.   Здравей, според мен астра-та е доста добър избор. Имал съм 4 астри от това поколение и съм бил изключително доволен и от четирите. Двигателите са здрави, ходовата част - също. Предните години имаха проблем с ръждата, но от 1997, са с поцинковани купета и нямат грижи. Моя позната си купи такава от 1998 преди около десетина години. Кара я зверски, все още и не би я заменила за нищо друго. Надявам се и ти да си я караш с удоволствие. А подробности от типа на волан, скоростен лост и таван, могат да се оправят лесно, в последствие.
Приятно каране :)

27.   26 голяма реклама правиш, за какъв период смени 4 Опела, и защо си ги сменял, щом са толкова добри и здрави? Същата реклама правиш като онази за содата за стомах, вече 30 години я ползва против язва, и все му помага!? Щом се налага често да сменяш колата си, не ми я хвали!

28.   От 26 до 27. Сменям си колите често. Обикновено имам по две - кола и джип. Досега съм имал над 20 коли. Защото мога да си го позволя и защото така ми харесва. Говоря от опит и не съм от хората, които биха тръгнали да дават съвети "ей така, да се намират на приказка". Няма да влизам в спорове и да те питам ти на базата на какъв опит говориш, или просто си хейтваш. Мисля, че тук общата цел е да се помогне на автора, а не да си говорим глупости. И да, сменял съм си астрите, защото всяка нова ми е харесвала повече от предходната...

29.   27, a ти звучиш като вица за онзи, който мислел, че Майбах не са добри коли, защото не ги карали много :)

30.   От автора
Вече колата е при мен ! И сега докато и се накефя почти по цял ден си въртя кръгчета из града (освен когато съм на работа) ! Седалката я изпрах с препарат за мокет Medix ! Тавана ме посъветваха да го залепя с лепило хелметекс , или с габърчета . Аз ще го залепя , ако се разлепи тогава с габъри ! Подготвихме колата технически в сервиз , обаче там ми казаха че този мотор "яде" масло . Но до колкото се информирах разбрах че това зависи от това как е карана колата ! Моята е карана от жена и то само из селото и я е карала до магазинчето си . Надявам се да нямам проблеми , доста пари заех за да я прехвърля и обслужа ! Ппц няма как да не се стигне до подмяна на някоя част , няма вечни неща , важното е че ми върши отлична работа . Поздрави !

31.   До автора, честито да ти е, да те вози много хиляди километри, обаче тва дето казваш за маслото не е добре, макар че може да я караш така, ще си доливаш. Щом е карана от жена, значи е държана в високите обороти яко, и може и съидинителя да ти се обади, но важното че си доволен, карай са така тва да ти е проблема, щом пали кат врътнеш ключа, на тоя етап от животата ти важното е да върви.