Споделена история от Други

Отчаяние, безсилие...
Здравейте, нов "член" съм и не знам дали съм на правилното място... От Стара Загора съм, на 26 съм, нямам работа, нито приятели, нито партньор с когото да създам семейство.... Завърших начално, основно, средно и висше образование, като висшето го завърших в Тракийски Университет като Икономист през 2017, но до ден днешен си стоя без работа. Имах тримесечен стаж в банка, получих сертификат УЖ щял да ми помогне при кандидатстване за работа в банка, но без успех... Майка ми не е добре здравословно, учител е по Физика за 8-12 клас, но е без работа, баща ми не се интересува изобщо от мен, дори не знам къде е, и сме изцяло на гърба на дядо ми, който е пенсионер и дава 400 лв на всяко 10-то число от месеца, благодарни сме му и за тези "жълти стотинки" според някои, но не в това е проблема, а в това, че искаме да работим, а не ни огравя? ! Защо? ! Коя е причината, кандидатстваме всеки ден във всички сайтове за работа, дори и за интервю не ни търсят... Искаме да сме независими, искаме сами да си изкарваме хляба, а не да сме бреме на дядо ми, но така и не знам защо става така!? !? Отчаяна съм, няма на кого да споделя какво ми е и как се чувствам, само човек който е минал по моя път би ме разбрал какво ми е... Искам да се развивам в сферата на банкирането, искам да обслужвам клиентите, но уви - ще си умра млада, девствена, без приятели, без партньор, без семейство - сама с майка ми... Дайте ми съвет как да постъпя? ! Какво да направя за да имам работа и пари? !

Коментари

1.   Млада си, здрава си, не се предавай, а следвай мечтите си. Започни на първо време някаква работа в друга сфера, докато си търсиш в твоята. Ако не знаеш чужд език, сега е времето да научиш. В малък град винаги е по-трудно, но все от някъде ще ти излезе късмета.
Партньор можеш да търсиш в интернет - в сайтове и апликации за запознанства или фейсбук групи по интереси. Потърси стари приятели и съученици в социалните мрежи. Със сигурност ще се зарадват, че си се сетила за тях. Бъди активна, късметът няма да падне от небето. Ти трябва да де бориш за това, което искаш да имаш.