Споделена история от Други

Не се разбирам с българи
Нещо не се разбирам с други българи. Какво да правя? Не ги чувствам хората тук близки, потискат ме. Вярно че много са ме наранявали, но само това ли е? Хората в София са дръпнати.

Коментари

2.   По същия начин съм! Затова и съм ограничил доста от контактите.

4.   Мислих че съм само аз.Има и свестни хора,но голям процент от нацията ни са злобни,груби и/или лицемери.Но както има такива българи,има и такива чужденци.

5.   И аз съм така !
Мразя българите, а аз самия съм българин !!!
Те са подмолно, егоистично, продажно, лицемерно племе !
Като видят някой успешен и веднага гледат да го разделят с приятели, приятелка, да му вгорчат живота, за да падне на тяхното ниво !
Мразя ги !!!!!

6.   Ами просто не си говори с тях. Гледай си твоят живот и твоите цели . И без това всеки гледа себе си и не всеки ще ти помогне в днешно време . Повечето от хората стават само за купон , но не и за сериозни работи . И не си мисли , че с чужденците много ще се разбираш .

7.   Автора: всъщност разбирам се с някои, но забелязах, че всички с които се разбирам са все от Източна България. Дали има неща като съдба и някои места просто да са по-добри за теб?

Тук в София не ми се получават приятелствата и съм сам като кукувица, от детската е така и преди мислех че в мен е вината докато не се преместих в един друг град и там се скъсах от излизания с приятели и купони. За 1 година направих цяла дузина приятелства... И в чужбина съм живял - в единия град и страна срещнах много приятели, в друг град и държава беше като в София.

Пуснах си някакъв астрологичен доклад за подходящи места за мен в Европа, да угодя на майка ми (тя вярва на такива неща) и... за София ми дава 96 точки от 1000 в категория приятелство, за градовете в Източна БГ е над 300, което е доста добре. В чужбинския град където имах приятели е над 400, а в другия където не успях само 6 точки за приятелства. Всичко над 250 т. било добре, над 500 - идеално. Май май този доклад е мн точен! ;)

8.   Проблемът на теб и ня коментарите над моя е следния:

Започанли сте леко да се посъбуждате за реалността, но си мислите, че това е български проблем. Не е.
Това е световно явление. Просто българите с по-малко лицемери от западняците и по-лесно се вижда при нас.

Омразата се получава, защото преди и вие сте били такива, но по една или друга причина сте успели да се промените (браво за което). Сега подсъзнателно наказвате мисловно себе си, като го прожектирате на останалите заспали души.

Едно лесно лекарство е дадено в соицизма. Всеки път когато видите някой да лицемерничи, завижда, нагрубява и т.н. - просто осъзнайте колко е заблуден този човек, колко неща му липсват откъм знания и сърце за да върши такива дела и следователно, най-много залужава вашето съжаление, а ако сте станали благородни - дори любов.

Успех.

9.   Виж авторе, да не проблема да не е само в околните, но и в теб.
Казвам ти го от личен опит.
Все си казвах "тук в България хората са еди какви си" заминах за чужбина преди доста години, и оказа се, че хората са си хора навсякъде.
Има и свестни, има и лоши, арогантни и прочие.
Оказа се, че аз всъщност бях много черноглед и не виждах добрите хора.
Ако с никой не се разбираш, можеби не всички са криви, а си крив самият ти. Не го казвам с цел да те обидя.
Замини за чужбина, виж как е, пътувай, запознавай се с нови хора и си прави изводите. Аз направих своите.

10.   Авторе, дай линк и ние да си пуснем такъв доклад :)
Не се заяждам.

11.   7, по принцип има леки разлики в манталитета между хората живеещи по планински райони (като София) и тези по равнините (като в източна България). Едва ли става въпрос за астрология. Все едно да кажеш "в източен Сибир ми дават 1000 точки съвместимост за приятелство", а то там да има всичко на всичко 5 човека на средна възраст 78 години.

12.   Хората са хора навсякъде, основният проблем е, че българите имат отвратителни отношения и разбирания трябва за знаят всичко за другия. Освен това много се оплакват и наговарват, няма нормална неангажираща комуникация, занимават с всякакви битовизми и проблеми и това е навкякъде. Завистта, липсата на обноски и възпитание също е видна. По света може да са лицемерни, да ясно не те обичат, но по-добре лицемерни отколкото групи и вулгарни. И българските също са лицемерни, отношението към учителката на детето примерно, шефа, като имат интерес можатхда са супер любезни.

13.   10 виж AstroFix 1000 Places в Гугъл. Ще ти излезе или сайта astrofix или Etsy линк. И от двете места можеш да го поръчаш. Все пак е по-хубаво от врачка. ;) И сподели дали е вярно при теб.

14.   11 е да но всички хубави места с по 700-1000 точки са все в страни които харесвам от преди, просто ме привличат културно. А Атина която не харесвам е едва 4 точки, много преди този доклад по една карта на астро.ком уж Атина ми беше хубава, но отказах предложение за работа, нещо в мен ми каза че не е моето място, интуиция. И после този доклад ми казва че в Атина ще имам проблеми и трудности в сферата на приятелствата. В България за съжаление няма град с повече от 370 но пак е по-добре от 96 в София. Дузина приятели за година, в София за 20 години не правя толкова! За доклада научих много след като се опарих с някои места. Ето го линка: https://astrofix.net/shop/my-best-places-astrology-report/

15.   Пак съм 11. Най-лесният аргумент против астрологията са близнаците - хора, родени на една дата, в еднакъв час, а някои и в еднаква минута. От една майка. Дори с едно ДНК. И въпреки това различни хора - с различни интереси, различни приятели, различни съдби.

Иначе аз се интересувам от астрология от доста време и съм забелязал, че действително има закономерности между небесата и случващото се на Земята. Но ефектът не е толкова драматичен и директен, колкото го изкарват. Ние имаме свободна воля (или поне потенциал за такава).

16.   15, да но на едно място на един му върви, на друг - не.

17.   Някой направи ли този доклад, има ли попадения или изненади?

18.   до 16 (автора) от 15/11: Дори и да е така това не е заради астрологията, защото примерът с близнаците е красноречив.

19.   Така като софиянец живял в София над 20 години (на 32 съм) и няколко в други БГ градове и в чужбина да кажа - повечето хора в София са студени, трудно се създават приятелства тук, обикновено са повърхностни. По-разговорливи са старците дори, младите си живеят в някакъв си балон, не са отворени за нови запознанства. В един друг град в чужбина за по-малко от година имах 2 много добри приятели и почти 12 общо. Тук в София за 20 години са толкова. Но в Прага беше още по-повърхностно и от тук.