Споделена история от Други

Дайте пример за обръснат мъж!
Здравейте,

Където и да погледна, почти всички мъже са необръснати, един не видях да е гладко обръснат, както би изглеждал ако се е обръснал сутринта...

Повечето публични личности също са... нечистоплътни и в тази вжега не знам как не им топли брадата в комбинация с ковид-маската. Изглежда малко като реклама на бельо от 70-те години - брадат мъж с маската...

Мода ли е, какво е, може да има връзка с изслямизацията на Европа или многото мигранти, които последните години се заселиха на стария континент - не знам. Колкото си по-обрасъл и занемарен - толкова си по-модерен може би..?

Трябва ли да си президент на държава, за да си подстриган, обръснат и спретнат? "Обикновените" хора са като клошари?!

Споделете публични или други известни ни личности, които ходят гладко обръснати, не като монаси от средновековието.

Нека започна първи:

- Румен Радев;
- Владимир Путин.

Дайте примери. ;)

Коментари

1.   Здравей,
споделям мнението ти. Не знам на колко години си и дали не си някоя лелка или чичка, но си много прав, съотв. права.

Брадясалите мъже чисто и просто излъчват мързел, крайна ленивост и нечистоплътност. Да, грозно е.
И не, не разбирам защо са толкова тъпи да го осъзнаят.
Може би защото има жени, които го приемат и не мрънкат, въпреки че го намират за крайна немарливост, мързел и нечистоплътност.

2.   Защо си мислиш, че хората с бради са нечистоплътни?
Все едно да кажеш, че хората с по-дълга коса са нечистоплътни.
Аз съм имал период с брада, и трябва да ти кажа, голяма грижа беше. Всеки ден измита, сресана с малко гребенче, оформена със специален гел за брада. По време на хранене вечно имах с мен салфетки, да не случайно да съм замацал мустака.
И както написах по-горе, доста грижи има една брада от към хигиена.
Глупаво е да слагаш всички по общ знаменател. Има и нечистоплътни гладко обръснати.
Примерите, които даде са доста нелепи. Като комсомолска секретарка с портрет на Ленин зад нея. Ако искаш ходи в Северна Корея, там има само няколко разрешени прически, тамън в строй, под калъп.
Който както иска да си ходи, брадите ли са най-големия проблем в тази държава?

3.   Мисленето на пръв поглед ти е ограничено. Първо, хората с брада (особено малко по-дълга) полагат ежедневно специални грижи за нея- има редица продукти специално за брада.
Отделно- мъжът изглежда по-мъжествен с брада (лично мнение).
Изобщо не мисля, че има връзка с Исляма, или с мигрантите...Въпрос на личен избор.

The Little Donut

4.   Авторе, едно ще ти кажа само: тука не вървиш. Ходи да си шляпаш по разните фейсбук групички.

5.   Мнението ти е малоумно. Да носиш брада не означава, че си нечистоплътен. Особено хора, които от години са с брада и си я подравняват и мият със специални козметични продукти сигурно отделят повече време на нея, отколкото ти на косата си.

6.   Анна Корнелия Нинова е с много добре гелосана и поддържана брада до коленете, сресана на път и сплетена на рибена кос.
Тръгнал Кос гол и бос, но с брада да покорява света....

8.   Ицо Хазарта. Беше го изпял даже в "Браво, г-не". А най-смешното е някакви педали, дето си бръснат краката и гърдите, а на лицето - храст. Лицевото окосмяване в градски условия е ташак. Донякъде се дължи и на кофти самобръсначките и останалите кофти продукти, наложени от "Жилет". Кожата се възпалява много. Мразех бръсненето преди да открия какъв кеф е със сапун за бръснене, а не с разни пяни или гелове.

9.   Не се бръснат от мързел, не е мода! Ислямистите да не гонят мода, или пророка им иска да са брадясали като маймуни!? Не никой не ге задължава, просто са по първични и затова се носят така, като първобитните. Жалко, че и българите започнаха да им подражават. Нали все към запада гледаме, защо не приемаме как там изглеждат мъжете им, а по ни е изгодно да гледаме Анадола? Гледаме Анадола, защото да ходиш като маймуна не изисква старание да се къпеш, бръснеш и обличаш като цивилизован човек. Брадясалите са просто мързели и изостанали хора. На такива и любовта е такава животинска, гледат да се разтоварят, чувства от такива не търси!

10.   Аз съм с брада от години и повярвай ми - последното нещо, което може да се каже за мен е "нечистоплътен"!
Брадата изисква грижи. Както и дългата коса - жените с дълга коса нечистоплътни ли са?! Или жените, които не се обезкосмяват?!Всеки сам преценява за себе си! Повечето мъже с бради посещават бръснарски салони за поддръжка на косите и брадите си. Аз предпочитам сам да се грижа за окосмяването си и съм си взел тримери (за брадата и отделно за тялото), бръснач, ножици за подстригване, гел, серум, различни видове олиа за подхранване и т.н. Моите приятели с бради правят същото като мен.

Природата ми е дала брада, мустаци, коса и телесно окосмяване - щом съм се родил с предпоставките за тях, ами ще ги нося както ми харесва! Има и достатъчно изследвания за нагласите на жените към мъжете с бради - жените намират мъжете с бради за по-мъжествени (навярно правят връзка с нивата на тестостерона) съответно и за по-привлекателни и дори - мъжете с цяла брада и мустаци се приемат за по-здрави!!! Източник: Dixon, B. J., and Brooks, R. C. (2013). The role of facial hair in women's perceptions of men's attractiveness, health, masculinity, and parenting abilities. Evolution and Human Behavior, 34, 236-241. Neave, N., and Shields, K. (2008). The effects of facial hair manipulation on female perceptions of attractiveness, masculinity, and dominance in male faces. Personality and Individual Differences, 45, 373-377.

Намерете си друго хоби от това да се държите като бабка от съседния вход, за която всяко момче с бръсната глава или брада е хулиган, а всяко момиче с по-пъстра коса или къса рокля е промискуитетна!

11.   Баба ми на 80 години е със същите разбирания като авторката.

12.   Krapulax ходи винаги избръснат, независимо дали е в шоуто си или в "Има такъв народ" или e в "Пиф и Еркил"!
Иначе е загуба на време да се церемониш да обясняваш на тоя народ, че брадата го прави да изглежда нечистоплътен, ако ще да се къпе и два пъти на ден, изглежда неподдържан и нечистоплътен. Казвам загуба на време, защото народът е още далеч от това и трябва да се започне от по-малкото, от азбуката. Първо да спре да си показва носът от маската и да обира ролката с найлоновите пликчета в хипермаркета !!!

Чорбаджията на курникът

13.   И аз се присъединявам към коментарите по-горе че брадясалите мъже са мързеливи и нечистоплътни.Такива са отврат,то да те е гнус.И аз избягвах контакти с такива индивиди защото са отврат.

14.   Искаш пример за обръснат мъж? Джо Лин Търнър от 80-те и 90-те години. Но има мъже, на които брадата им стои добре. Например Джаред Лето. По принцип не съм фенка на "дърварските" бради. Не знам защо, но ме кефят дългокоси мъже.

15.   Джузепе Сулфаро, италиански актьор, който игра във филма "Малена". Сладур е.

17.   С тези разсъждения, пък накрая и с давата Хубави примера ми прилича на прозаична порпаганда, която ме усмихна със съжалени към автора...

18.   Всъщност повечето мъже в последните години носят брада поради опасения, че не изглеждат с достатъчно едра квадратна челюст, каквато се харесва от повечето жени. Брадата е лесен начин да се придаде коренно различно, по-мъжествено излъчване на мъжкото лице, като наред с това тя скрива двойна гуша или прекомерно повдигната и недостатъчно издадена брадичка. Този похват за зрителна измама посредством брадата се нарича ПОДЛЪГВАНЕ С БРАДА, а на английски език е известен като "beardfishing". На прикаченото изображение се вижда сравнение между един и същи мъж, който е гладко избръснат и с нарисувана брада. Много жени биха били с този мъж с така оформената брада, въобразявайки си колко е мъжествен, непоколебим и властен, но почти никоя не би била с него, ако е гладко избръснат, защото няма да харесат формата на гушата и челюстта му и ще ги е срам да се покажат с него пред приятелките си. Жените са крайно взискателни към формата на мъжкото лице и биха пренебрегнали даден мъж дори и само заради това, че части от лицето му са само с половин-един сантиметър различни от общоприетите от тях разбирания за мъжка красота. Отнася се за нос, брада, скули, брадичка, чело, очи, дори и корените на косата му (ако например те не са водоравни, а под формата на латинската буква V).
https://i.imgur.com/osmyCbX.jpeg

Редица известни личности прибягват до подлъгването с брадата, тъй като това им носи повече успех и в кариерата, и сред жените. Нагледен пример за това е певецът Йонислав Йотов от дует "Скандау", познат с творческото си прозвище Тото. Той има провиснала гуша и къса челюст, поради което преди няколко години реши да замаскира тази своя отличителна черта посредством голяма брада, умело подстригана под такъв ъгъл, че да придава на челюстта му обемен вид, сякаш е издадена надолу, а не нагоре, и 2-3 пъти по-дълга от истинския ѝ размер. В повечето случаи му се получава добре и малцина биха успели да забележат хитрата зрителна измама. За сравнение, ето как изглеждаше той без брада:
https://i.imgur.com/ac3HPVj.jpeg
https://i.imgur.com/LJzZ6Ho.jpeg
https://i.imgur.com/YjG0ROK.jpeg
https://i.imgur.com/X3A51oH.jpeg
https://i.imgur.com/g8cwyVj.jpeg

И с брада:
https://i.imgur.com/LCpSisp.jpeg
https://i.imgur.com/18F69JH.jpeg
https://i.imgur.com/GdTMI0W.jpeg
https://i.imgur.com/fPGL1R0.jpeg
https://i.imgur.com/AQHlJSA.jpeg

По сходен начин и жените хитруват относно истинските черти на лицето си, чрез умело направените си прически, с които прикриват дебелите си бузи или набръчканото чело. Другите им похвати са: обилен грим по лицето, залепени изкуствени мигли, скубани вежди и нарисувани нови такива на различно място с различна форма, впръскан гел в устните, протези в гърдите, сутиен с подплънки, корсет под дрехите, обувки с високи токове, рокли с висока талия, скриващи стриите "йога" клинове и прочее.

- Кифлоприземител