Споделена история от Други

Аз и моята посредственост
Здравейте, читатели! От много време съм се замислила над този въпрос, бих желала да чуя вашите мнения, опит и съвети! Когато разговарям с някого имам чувството, че всеки път отговарям с банални неща, а понякога дори нямам какво да кажа като коментар, когато със съседката например си говорим за ежедневните неща. Бих искала да не бъда посредствена, да се изразявам и да се държа по различен начин. Понякога си мисля, че тази моя посредственост е породена от социалната ми тревожност и това какво хората биха си помислили, ако изръся някоя глупост. Какво бихте ме посъветвали, ако бяхте на мое място? Ако съветът ви е да чета книги, какви по-точно? Благодаря за отделеното време!

Коментари

1.   Мило прекрасно същество. Няма никой като теб. Ти си една от многото, да, но никой не е като теб! Затова си прекрасна! Виж книгите на Луиз Хей. Повтаряй си “А общувам лесно и свободно.”. Успех!

3.   Залагай на класически произведения, които са останали във времето като "задължителни" книги.
Напиши в търсачката нещо от сорта на "топ 100 книги" или "100 boocks must read".
Чети исторически и философски книги. Можеш да започнеш от античните философи.
Класики като "1984" на Оруел, Лолита, Братя Карамазови, Война и мир.
Аз много харесвам и криминални романи, например тези на Агата Кристи са много завладяващи.
Фантастика на Айзък Азимов, например поредицата "Фондацията", "Стоманените пещери" и още много други.
Аз лично съм много резервиран към книгите тип самопомощ и мотивация.

4.   Просто не трябва да ти пука толкова.

5.   E, kво лошо има да си посредствен. Значи си като повечето хора. Аман от звезди.

6.   Посредствените разговори водят до по-сериозните такива. Нормално е със съседката често да си говорите за дреболиите от блока. Дори най-интелигентният човек говори за битовизми.
Първо се отпусни, няма по-важно от спокойствието. Не бива да си сриваш самочувствието, само защото говориш за посредствени неща с познати. Със сигурност с близки приятели обсъждате личните си чувства/възгледи. Колкото по-малко ти пука, толкова по-свободно ще се изказваш и по-лесно ще навлизаш в една идея по-дълбоки разговори.

Понеже си попитала за книги, аз те съветвам да започнеш с класиките или с по-известните нови книги. Което ти е по-интересно и ти допада. Когато се говори за литература, почти винаги се споменават актуалните към момента автори, както и всепризнатите от 20 (примерно) век. Ако сега те вълнува мнението на обществото за личността ти, прочети Портретът на Дориан Грей. Тази книга ме научи да не се влияя толкова от околните, защото те не знаят какво става вътре в мен. Малко е цинична, може да те ядоса, но винаги е добър знак, ако една книга събужда чувства в теб. Отделно има и психологическа литература за по-добро представяне, за тревожност и успехи. Няма да ти давам заглавия и автори, защото тези книги не са точно "моята чаша чай" и няма да съм ти полезна. Може да четеш и автобиографии на известни личности, които те вдъхновяват. Повечето са започнали от дъното, били са неуверени и несигурни, така че гледните им точки биха ти вдъхнали кураж и ще ти дадат идеи за теми за разговор.

7.   Това е едно от онези неща които не се "учат". Или го имаш, или го нямаш. Или "узряваш за него". Но както е при всеки проблем , първата стъпка е осъзнаването му. Да речем, че си на добър път. Докъде ще стигнеш, зависи само от теб...

"Seek the truth because the truth will set you free".