Споделена история от Други

Защо на русите, светлокосите още от деца им върви в живота?!
Преди време забелязах тази стряскаща зависимост. С помощта на малко ретроспекция си спомних, че още от първи клас в училище момчетата с най-много приятели си бяха русокоси. Още в трети клас си имаха гаджета, получаваха най-много внимание. А по тъмничките, тях кучета ги яли. (Да, знам, че има и много тъмнокоси, които също са били доста популярни сред класа си) НО ако от един клас с 20 момчета 5 от тях са руси, то тези 5 ученика ще бъдат на върха на веригата, докато в същото време само една част от тъмнокосите ще успеят да се издигнат. Какво се получава? Тоест пропорционално, в процентно съотношение едните определено са над другите.
Защо започнах с училището ли? Чисто и просто там това най-силно си личи. Социалните умения на всички са еднакви.

Истината е, че заглавието е подвеждащо по две причини:
Първо, става въпрос само за мъжкият пол. Жените по някаква причина, не получават това особено внимание в такава доза.
А втората причина е, че на светлокосите не им върви никъде другаде така както на училище. Сега се замислям за съдбата на тези свои съученици. Ами една част от тях си бяха побойници, друга и до ден днешен кръстосва дискотеките, трети влязоха в силовите структури като МВР. Даже ако погледнете кадровият състав на полицията, ще забележите колко голям процент от тях са сравнително светлички.

Тази зависимост получава потвърждение и в историята. Ръководителите на държавните образования в миналото винаги са били преобладаващо светли.

П. С. Повтарям, винаги има изключения, даже вие може да сте едно от тях.

Коментари

1.   Защо е "стряскаща зависимост"? Просто са им по интересни на хората. И е естествено. Ако си пуснеш расти на 12, до 17-18 ще си хита на даскалото. Ама след това, защото не е естествено и не е от местната култура, ще има негативи.
Отиди в Швеция - там е по-вървежно, да си с тъмно черна коса, поради факта, че 60% са много светли и руси.

2.   Няма такова нещо, аз пък съм забелязал точно обратното - в България се харесва мургавото.

4.   Човешката тъпотия все пак трябва да се излива някъде

5.   Бях чел в някаква книга за същото нещо. Хубава заметка авторе.

6.   Малко ми идва повърхностно на база един единствен клас в училище да бъде съден целия свят, или на база шепа хора.

В моят клас имахме 5 момчета с името Кристиян и петимата бяха от тъп по-тъп, та до там, че по география в 6-ти клас госпожата се отчая и ги накара да й покажат България на картата и не се справиха. И петимата!

Е какво сега, освен да започна да смятам, че всички хора на света, които се казват Кристиян са идиоти? Това е абсурдно...

7.   Не е вярно, точно обратното е.

8.   Тъмнокоса съм и винаги ми е вървяло. Все така да е! :)

9.   Не е от цвета на очите, явно тези хора са били по-добре изглеждащи.
Има проучване, че по-красивите и високи хора се сдобиват с по-добри работни места или в гимназията са били "любимци".
Говориш специфично за руси-синеоки, но какво ще кажеш за държави като Индия, Китай или африканските държави, където руси синеоки просто няма.
До колкото знам, синият цвят на очите е мутация и рядко се среща (с изключение на северните страни). В България чисто процентово хората с тъмни очи са повече. В тоя ред на мисли, когато нещо рядко се вижда, то става по-търсено и интересно.
Можеби в скандинавските страни (преди миграцията) хората с тъмни очи са били по-интересни.
Общо взето авторе, просто в твоят балон (среда) са се случили така нещата, но това не значи, че синеоките хора са по-успешни или нещо подобно.

10.   Русият ген е рядко срещан в България, затова е интересен. Както примерно хората с по-рядък цвят на очите са по-интересни, или пък с естествно къдрава коса и тн.

Та, като към едно русо дете проявяват интерес просто защото е русо е нормално да му се качи самочувствието, да се самоизявява повече. Затова и им "върви" в социализацията в ранното училище, но това не значи, че им върви където и да е другаде. Всъщност това даже може да им направи мечешка услуга - да се помислят за голяма работа (имам такъв пример) и да не се развият в друга област.

11.   6 го каза.100% съм съгласен

Авторе от тъпата ти генерализация , си личи какъв си комплексар само. Съжалявам че не си бил вървежен в училище или в живота , ама да отдаваш неуспехите на косата си , верно е тъпо.

12.   Естествен отбор. Биологията отдавна го е казала.

13.   Защото Бог ги е видял колко са простички и ги е съжалил и затова им е взел ума пък им е дал внимание, нали да имат и те нещичко..

14.   По-тъпа тема в сайта не съм чела от години.
Дори бих казала, че е обратното, поне при нас момичетата от България, повечето НЕ харесваме руси мъже. На мен ми приличат на меки китки.

15.   Тва ако беше истина, аз щях да имам доста по- различен живот. Ама истината е, че приятели може би не съм имал от детската градина. От 3 до 7 клас бях системно тормозен, особено в 7 клас( този боклук дето ме тормозеше беше бая черен), искаха да ме скапят психически точно преди изпитите в 7 клас, щото аз заради това, че бях единственият отличник в тоя скапан клас страдах 5 години. В гимназията пък не може да се каже, че съм бил тормозен почти от всички както в стария клас, но пак имах проблеми и то пак с една чернилка. Логично никога съм нямал приятелка и вероятно няма и да имам. Така че не виждам с какво ми е провървяло в живота- дете на разведени родители, тормозено в училище, с малко социални контакти и все още девствен. Обаче аз наблюдавам една закономерност в моя живот- само лоши неща съм видял от мургави хора- освен двата споменати дотук индивиди има и още, за които не ми се разправя. Тва че съм рус и бял не ми е помогнало да имам по- хубав живот, даже съм по- нещастен.

16.   Стига глупости. Има красиви жени и с тъмна и със светла коса, повечето пъти съм харесвал тъмнокоси. Понякога изкуствено изрусеното не стои добре на жени. За мъжете пък стои изнежено твърде светлата коса, но като цяло няма никакво значение. Ако в нещо не ти върви е абсолютна глупост да си търсиш оправдания като това.

17.   Какво разбираш под "да ти върви"? Да печелиш всяка седмица от тотототото ли?

18.   Макар да е твърде обобщаващо, разбирам защо авторът мисли така. Както е казано по-нагоре, схващането, че русите и светлооките са по-красиви, е много разпространено. Разбира се, че това невинаги е вярно, но и в много случаи е, затова е и толкова популярно схващане.
Светлите деца често са сравнявани с ангели, голям процент от най-красивите и желани актриси, модели и изобщо известни личности са светли и т.н. Имаме си общоприет стандарт за красота в Европа и Америка - бяла кожа, светли коса и очи. Може би помните случая с родното циганче в Гърция, което беше бяло като сняг и какви крупни прехласвания имаше по него, с какво умиление го гледаха и колко много се писа. За мургаво дете такива неща няма да се спишат никога, а възторзи не очаквай хич. Колкото си по-светъл, толкова си по-човек, това е положението.
Убийте ме, но и аз мисля, че в повечето случаи, светлите хора изглеждат по-добре. А колкото по-добре изглеждаш, толкова повече внимание получаваш, това е доказано. Важи и за децата, дори бебетата - грозноватите бебета получават по-малко любов и внимание от сладките. Дори чисто несъзнателно.

19.   На съседа тревата винаги е по-залена. Няма такава зависимост,освен в нечия фантазия.

20.   9 каква мутация е синият цвят на очите? Ти наред ли си с главата?

21.   Наблюденията са ти правилни, това е стереотип. Той гласи, че такива мъже са по-чаровни и интересни, а реално не са. Просто и най-тъпото парче да си, ако си синеок и русоляв мацките веднага лепват. Това показва, че жените са твъъърде кухи парчета. Но да, тенденцията съществува и до днес. :)
Сините очи се търсят масово, търсят се заради тъпи моди.

22.   Това е вярно което казваш авторе и важи за навсякъде и всичко. Колкото по-бял е човек, толкова повече превилегии получава. Това е в отношение.

Афектира обаче не само училище. Дори дребни услуги може да бъдат включени. Може да се включи към расизъм това което казваш.

https://m.youtube.com/watch?v=WjmDwWUhEpg&t=583s

Ето ти документален филм дори що се отнася до наемане на жилища.

Работата е там че в България хората са предимно миксирани. Ние нямаме такъв голям проблем с расизма поради миксиряният ни етнос, култура, език и като цяло идентичност.

Бялото от много хорапо някаква причина е виждано като по-красиво. Все пак обаче това не е критерий нито за бистър ум, нито за здраве.

Разбира се, маркетинга налага и виждане и комплекси на хората дори не само за цвета на кожата. Продажбата на продукти по реклами кара хората да се чувстват несъвършенни и за това купуват и различни продукти. Ето дори моделите са на фотошоп. Слаби. Нереални тела.

Относно до бялото отново, всъщност, миксираните гени са по-добри. Цвета на кожата, очите, косата са въз основа на миланин. Повечето каукасоиди / европеиди са руси като малки. С течение на времето, цвета на космите и косата потъмнява. Не само това. Човек ако има тъмен родител и светъл родител, може да се роди тъмен да речем. Ако си направи дете със тъмен човек - пак е възможно да излезе светло дете. Може и бял и тъмен пак да са микс и пак да е светло. Комбинации много. Миксираните хора са по-здрави. Кралските особи и горната класа го правят най-много. Другите от долната класа си остават да се делят на каквито си искат характеристики и вражди.

23.   Не съм съгласна с нищо, освен с това, че светлите хора са по-харесвани. Даже Исус Христос е изобразен светъл, а то исторически и географски погледнато няма как да бъде така. Ангелите са изобразени светли, Венера и изобщо масово жените изобразени в най-известните шедьоври на изобразителното изкуство са светли.
Скоро пък четох някъде, че най-популярният женски образ в света е Барби. След нея бяха Дева Мария, Мадона, Принцеса Даяна, пак като цяло светли образи.
Възможно е част от причината да е просто фактът, че този генотип е рядък и става все по-рядък. Четох за това по време на втората бременност, в Интернет има калкулатори, в които можеш да вкараш своите цвят на очи, коса и кожа, тези на бащата, на бабите и дядовците и да получиш резултат в проценти какви ще бъдат децата ви. Аз и моите родители сме с направо черни очи, а мъжа ми и техните са руси и синеоки. Вероятността детето ни да бъде със сини очи беше под 10%, със зелени около 25%. Реално първото ни дете е с черни очи, а второто с пъстри. Част от хода на еволюцията е отпадането на този генотип, тъй като светлите хора страдат от много повече проблеми с очите и кожата и изобщо всякакви състояния свързани със слънцето, там озоновия слой, глобалното затопляне и подобни.

24.   "До колкото знам, синият цвят на очите е мутация"

Ето нещо ново, да дознаеш - всяка черта в човека е някакъв вид мутация.

25.   Пълни глупости. В България се харесват хора с бели лица, тъмни очи и черна коса.

26.   Човек, не искам да те обиждам, но си много филмиран.

27.   "9 каква мутация е синият цвят на очите? Ти наред ли си с главата? "

Просотмомчето не разбира смисъла на тази дума, но се вярва, че сините очи са сравнително ново нещо във човешкият вид и може би сме настроени, да реагираме по различен начин, когато видим хора с не толкова типични за вида ни белези.

29.   Просто светлите хора в бг израстват с по голямо самочувствие, защото родителите и роднините им, докато ги възпитават, им повтарят че са красиви.

30.   Ей, 22, ти не се научи, че "афектират" не е "рефлектират"! Сума народ ти го казаха в темата ти за имената, ама ти не, та не, егати и ината.

31.   глупости, измисляш причинно-следствени връзки между явления, които се появяват паралелно, но нямат нищо общо помежду си

32.   Какви ли не глупости изчетох в коментарите. Всичко е толкова просто, че няма на къде.
Има една зависимост и тя е: по-красивите са по-харесвани
Все едно да се чудиш, защо болшинството затлъстели деца имат по-малко приятели.
Обаче не съм напълно съгласен с Автора за това, че всички светли едва ли не били любимците на класа. Според мен това важи за русокосите. Това е идеала за външен вид още в разказите на Йовков и други български писатели. Не толкова бели като снега, колкото златисти като слънцето.

Но е важна самата теза на Автора, която въпреки че е неточна, си е самата истина.

33.   По принцип русите, белите и синеоките хора са по-привлекателни за очите, няма какво да се лъжем. Като малка и аз много харесвах руси, още ги харесвам де, ама вече предпочитам тъмнокоси, синеоки и белички, другото ще го спестя, че да не се комплексира някой. Генетично "програмирани" сме да харесваме противоположното на нас. Е, не за всичко сработва това де, ама... Иначе аз съм руса, бяла и за съжаление с тъмно кафяви очи.

34.   "Защо им върви в училище?" изглежда е въпросът по-точно. Като цяло е нелепо да се обобщава така - има и много руси със сини очи, на които не им върви.
Може би в първите класове изглеждат сладки на госпожите със сините си очи, обаче в гимназията имах такъв съученик и беше голям кретен, та си получаваше ниските оценки и забележките непрекъснато. Никак не му вървеше. Добре че баща му беше някакъв бизнесмен, та сега му е уредил някаква работа.

35.   Не мисля, че им върви. Аз харесвам хора с тъмна коса и тъмни очи. А така не харесвам зелени и сини очи, както и руси хора... никак!

36.   До 24. Съвсем правилно е, че синият цвят на очите е мутация. Как е възможно да се роди дете със сини очи при положение, че всичките му близки са с кафяви и черни, а само съседът е със сини. Много ясно е, че е мутация.

38.   Защото статистиката показва, че са духовно напреднали личности.
Т.е. разбират живота в неговата същност и с минимални действия могат да постигнат максимален успех/резултат.

39.   25, в кои части на Бъгария?
В ма'алата ли? :)

43.   Защото имат определена генетика. Има достатъчно материали в интернет, ако се интересуваш от темата.

44.   Както Фройд казва - всичко накрая се обяснява със секс. Принципно индивиди с по-редки белези се смятат за по-интересни защото дават нови гени на вида. Естествено трябва тези белези да не са негативни. Но особено като нещо е просто до цвят... дет се вика - луд на шарено се радва. Мисля че конректно за русите е изследвано, че са били много малко, и в последствие са се разпространили доста. Което значи че наистина доста им е провървяло. А то русото е просто липса на пигмент, т. е. може да се разглежда като дефект.

45.   Хаха какви светлокоси мъже в България бе? Ние сме древен еврейски народ и тук светлокосите са в много по малка пропорция отколкото си написал, най-много 1 към 30-40 към тъмнокосите, и са предимно остатъци от руски гени. Русите жени също са предимно изрусени, но реално са чернокоси. Миглена Кунева, Мария Габриел, Кристалина Георгиева и други са типичен пример как изглежда истинският български ген(тъмна коса, средно светла кожа и специфичната структура на лицето характерна само за евреите) и са поставени на постове да управляват света. Баце също е типичен българин. Ако си го виждал по тошово време когато не е бръснат, също е с черна коса. И преди да направи глупостите с Реджебът и да ни изложи пред света правейки му услуги, беше една от най-уважаваните личности в ЕС. Всички в ЕС се вслушваха в него. Русокосите мъже не са истински българи по ген и често са игнорирани тук почти колкото турците. И добре че са толкова малко защото, ако съставляваха повече, малка България никога нямаше да изяде отвътре като рак всяка империя която я е завладявала.

52.   Отново 45-ти

Някой яко ме е псувал. I can feel your anger! Каква е тази злоба от толкова много хора, чак я усетих не само в съзнанието ми, но и като стягане в диафрагмата. Леле какви същества имало тука. Знам и как ме нарекохте в мислите си, а също и, че опитахте да ме коментирате с обидни думи, но ви отрязаха. Знам също, че бяхте мъже които си носихте маските с подаден на вън нос. Няколко такива и един турчин. Не бъдете толкова прибързани в емоциите, а приемете очевидната истина. Истинските чисти по ген българи са от супер расата на евреите, за което и знам всички тези неща за вас. Не сте ли гледали "Списъкът на Шиндлер" за да знаете как изглежда визуално еврейската раса. Еми вижте само еврейката в лагерът която с детето донесе торта на рожденият ден на Шиндлер и която той я целуна по устата пред всички(за което лежа в затвора после). Та тази девойка не може да бъде объркана и от 100 метра, че е българка, тъй като никоя друга народност по света, освен те няма този тип външност. Би и отивало име като Росица или Елена и е топ подходяща за мис България. Някои народности леко се доближават, но винаги се разбира, че са друг ген. Няма народ освен евреите който да изглежда на сто процента по същият начин като истинските чистокръвни българи. Защо се нервите толкова? Тоя ген е най-интелигетният на цялата планета(доказано и от българската нация), като единственното му лошо нещо е библийската му история с разпъването на Спасителят. Но аз не виждам българите какъв пръст имаме в това бъдейки християни и вероятно нямайки никаква роднинска връзка с тълпата извършила най-гнусният акт в човешката история. Изброените от мен примери на хора в предишният коментар имат същата структура като еврейката, което значи че са истински българки по ген. Пак казвам няма нация на Земята при това колкото един град население, при която всяка империя която я е завладяла някога да не се е разпаднала в агония след това. Къде е османската империя? Къде е съветската империя? За тия които не знаят корена на всичко това-заради нас е! Който също не знае, химна ни е еврейска песен. Който също не знае, бяхме най-уважаваната нация от Хитлер, както и единствената такава спасила евреите си от него. Дали ЕС ще го бъде или не от както влязохме в него, зависи от това как се отнасят с нас. Като цяло съм доволен от отношението, все пак поставиха българи на ключови места в управлението, дадоха ни доста пари, а и Меркел демонстрира голямо уважение. Обаче британците яко се простреляха в кракът с лошото си отношение към нас. САЩ ще ги носи на носилка скоро ми се струва, понеже на никой друг няма да му пука за тях. Кадафито поне го отнесе предимно само той, задето с режимът си опита да екзекутира сестрите ни, а тук става въпрос за цяла нация имаща надменно, лошо и враждебно отношение към нас. Затова и стана такъв обрат там, че и самите британци не разбраха как стана. Колкото и да рипат всичките до един, втори референдум няма да има. Икономика и търговия също. Бандитите и черните с които е залята отвсякъде в момента тъй като беше най-силният магнит в ЕС не могат да емигрират от там, защото границите са затворени. Като озверели плъхове в подгрята тенджера са вътре. Чемтрейлс крайно интензивен, синьото не се вижда. Скоро ще си палят лулите с паундът. Така, че русокосите мъже които за наша радост почти липсват тук са много по-слаба работа от истинските по ген българи. Ако русокосите мъже и жени тук бяха мнозинство, България отдавна да я няма. Но все пак русокосите мъже са много по-силна работа от повечето други народности по света. Но ако тръгнат с предимство пред чистите по ген българи, много ще патят от тях. Все пак съветвам българите с външност и интелект като евреите(който тип от доста време не е мнозинството в България) да пазят генът си несмесен с друг ген. Арийската раса не е по-висша и силна от еврейската, макар и да превъзхожда всичките останали.