Споделена история от Други

Изнудва ме чрез интернет
Здравейте, получих това съобщение в пощата. Наистина ли има такива случаи. Някой патил ли е по такъв начин или е спам. Моля модераторите да допуснат темата, за да знаем всички как се реагира.

"Аз съм хакер, който има достъп до вашата операционна система.
Това означава, че имам пълен достъп до вашия акаунт.
Гледам те вече няколко месеца.

Факт е, че сте били заразени със злонамерен софтуер чрез сайт за възрастни, който сте посетили.

Ако не сте запознати с това, ще ви обясня.
Троянски кон ми предоставя пълен достъп и контрол над компютър или друго устройство.
Това означава, че мога да видя всичко на екрана ви, да включа камерата и микрофона, но вие не знаете за това.

Имам достъп и до всичките ви контакти и цялата ви кореспонденция.

Направих видео, което показва как се задоволявате в лявата половина на екрана, а в дясната половина виждате видеото, което сте гледали.
С едно щракване на мишката мога да изпратя това видео до всички ваши имейли и контакти в социалните мрежи. Мога също да публикувам достъп до цялата ви електронна поща и съобщения, които използвате.

Ако искате да предотвратите това, прехвърлете сумата от (1000 лв. ) На моя биткойн адрес (ако не знаете как да направите това, пишете на google: Как да купя биткойни (BTC).

Моите биткойн адреси (BTC портфейли) са: 1AsS8ZbiyMmirznfxy WfrF85KMtAd8bxCH

Забележка: Адресът на портфейла трябва да се копира, като се премахне интервала между буквата y и буквата W.

След получаване на плащането, ще изтрия видеоклипа и никога повече няма да ме чуете.
Давам ви 72 часа да платите.
Имам известие за четене на това писмо и таймерът ще работи, когато видите това писмо.

Подаването на жалба някъде няма смисъл, тъй като този имейл не може да бъде проследяван като моя биткойн адрес.
Не правя грешки.

Ако открия, че сте споделили това съобщение с някой друг, видеоклипът ще бъде незабавно разпространен.

Коментари

1.   Това са пълни глупости. И аз съм получавала същите имейли дори на английски. Не бъди наивен/а като бабите дето си хвърлят спестяванията през прозореца. Маркирай го като спам и не се връзвай на очевидни простотии.

2.   Само като видиш "аз съм хакер ...." И вече спокойно можеш да го изтриеш.
Напоследък спама с порно изнудването стана модерен . Има тренд в тая работа. То не бяха Ганийски принцове , то не бяха виагри , болни деца от рак, не беше лотария и споделяне на пари ...
Вече на никой не му е забавно да трие 10пъти повече спам , отколкото реална кореспонденция.

3.   Преведено е с гугъл. Само това е достатъчно да ти стане ясно, че е менте. Който е върже, върже.

5.   Майка ми получи такова съобщение. А тя е на 70 години и май изобщо не знае, че има порносайтове. Едва я научих да работи с компютър, колкото да си чете прогнозата за времето и разни здравни сайтове.