Споделена история от Други

Дали ще се справя? Вие как успявате?
Ето и моята история аз и моят приятел сме на 20 години, заедно сме от 1 година и 2 месеца, много го обичам, мисля че и той мен, но през този период съм се съобразявала само с неговия график (той работи) и се виждаме само когато на него му е удобно, тоест когато не е зает с работата си, хобитата и приятелите си аз съм на последно място. Понякога прави компромиси, но като цяло аз съм тази, която прави повече. Нямаше проблем, защото аз учих 13 клас и имах мнооого свободно време, сега нещата стоят по друг начин.

Приеха ме да уча висше, и ще трябва всеки ден да пътувам, да ходя на лекции и вечер ще се прибирам в родния си град, страх ме как ще се справя дали ще смогвам с лекциите, ще ставам рано, дали ще се справям, също така дали ще имам време за спорт и за гаджето ми? Дали няма да се разпадне връзката ми? Той ми казва, че ще се виждаме да си гледам учението. Ще следвам редовно и финансови притеснения имам, родителите ми не знам как ще смогват да ме издържат.

Моля споделете Вие учащите остава ли ви свободно време за приятеля/ката, за спорт, за самите вас или учението ви поглъща цялото време? Как протича при вас висшете или как е протекло, моля споделете мнения, съвети!

Коментари

1.   Разбира се, че ще се справиш ти ако наистина искаш да учиш ще го направиш независимо какви пречки има пред теб. Разбира се живота ти ще се промени но вече си по-голяма така става при всички има промени... и за гаджето ще остане време. И щом те обича ще те постави на второ място след работата. Така става. Бъди по-организирана.

2.   Определено ще се справиш. Явно приятелят ти е мъж със самочувствие, здраво стъпил на краката и не прави драми от развитието ти. Ти трябва да се изучиш и това е важно. Много държи на теб, защото го приема.
Времето ви заедно може да стане по-малко, но затова пък ти ще си номер 1, ще видиш! Ще се научи да цени кратките мигове, ще имате винаги какво да си кажете като се видите, ще се справите.
Концентрирай се върху ученето, остави вашите да се справят с финансите и твоят човек да си подреди графика. Ти имаш само една задача - да се учиш, да ставаш рано и да се развиваш.
Успех!
П. П. Аз самата се справих, а учих редовно и работих. Е, не съм пътувала до родното си градче, но пък накрая се случи така, че приятелят ми отиде да работи в друг град и съм пътувала всяка седмица 6-7ч. с влак в едната посока, за да се видим. Справих се! И ти ще успееш!