Споделена история от Други

Какво да си правя парите
Здравейте, млад съм под 30г. женен съм, преди 5години си купих биткойни чрез един роднина, той търгуваше с виртуални валути. Купих доста на 400$ след това му казах да ги продаде чак на 15000$. Спечелих малко над 800000$. И до ден днешен не съм изхарчил и стотинка от тях. Жена ми не знае, нито пък някой мой близък. Много ми е интересно какво ще стане като разбере.. досега винаги съм изкарвал достатъчно пари. Сега покрай коронакризата сме на път да "закъсаме" финансово и е време да и кажа. Проблема е че нямам произход на парите. Как да ги узаконя?

Коментари

1.   Къде се намират тези пари ?

2.   Е то незаконно ли е човек да има пари от биткойни?

3.   Раздай ги на хора, които да ти ги преведат на някакви вноски

4.   От автора: имам ги кеш в сак. Просто ако почна да харча ме е страх да не ме погнат...

5.   Не знаех, че да правиш пари от биткойни е незаконно.

6.   Ако е историята е вярна, в което се съмнявам, просто купи един имот, като го декларираш на данъчна оценка. После го продай и го декларирай на пазарна цена и готово.

7.   Спри да мечтаеш, това са пълни измислици, не знам ккаво целиш. Хората, които се занимаваме с криптовалути сме доста отракани.

8.   Знаеш ли дали още ги имаш? Може вече да са изчезнали, Това е най несигурният доход!

9.   задължително изнеси парите по офшорни сметки и купи земя на данъчна оценка и се договори с някой златар препоръчително близък познат да ти продаде злато, защото те така или иначе купуват на черно повечето и действай бързо в момента който пишеш вече цяла България знае за парите ти.

10.   Ако историята е истина - честито... 800 000 долара са си 800 000 долара... Кажи на жена ти, че имаш някакви спестявания, за които си мълчал до момента...какво пък толкова може да стане. Особено в такъв труден момент.

11.   Чи дай ми на мен малко - имам нужда за изследователска работа, не да си виря малкия и да гоня курвите.
Примерно ми трябват пари за закупуване на намотъчен проводник меден ПЕТ-2Ф-200-1, 8 мм (една макара), меден проводник ПЕТ-2Ф-200-1, 0 мм (1 макара) и меден проводник ПЕТ-2Ф-200-1, 5х3, 5мм ( или ми го купи и да ми го доставят на адрес)
Поне това ще даде възможност да довърша изследванията си и да посоча среден пръст на енерго-то.
Според мен това ще бъдат най-смислено ползваните пари - за излизане от матрицата!

12.   За да си продал биткойни на цена 15000 долара за 800 000, значи това са били около 53 биткойна. Купил си ги за 400долара, демек по 7,50. Да, ама толкова бяха преди 9 г., а не преди 5 г.

А и не ми се вярва 3 г. някой да притежава близо 1,5 млн в сак у тях си и жена му да не разбере и никога да не погледне какво има там, нито пък той да не и каже, нито пък да не му се иска ей така веднъж поне на една свястна почивка в чужбина да отиде или да си купи нещо малко по-скъпо. Да не говорим, че няма нормален човек, който да държи толкова пари кеш вкъщи. Един пожар, обир или наводнение да стане и всичко отива по дяволите. Нито пък има и нормален такъв, който да ги има излишни и да не ги инвестира в поне пасивен доход, защото от тях може да се изкарват още две заплати само от пасивни доходи.

Иначе пари могат да се изперат много лесно. И дори не ти трябва фирма. Единият вариант с имот, както описах горе. Другият вариант е с Еврофутбол. Просто залагаш на един мач и трите възможни комбинации в различни пунктове. Залагаш в такова съотношение, че да при всеки изход да печелиш еднаква сума. Има си формула. И като спечелиш, двата губещи фиша ги унищожаваш и излиза, че си спечелил определна сума, която вече ти е изпрана. И така заложиш на няколко мача и във времето ще ги изпереш всичките. Просто ще си запазиш само печелившите фишове. Ще загубиш 3-4% заради маржа на букмейкъра, но това е твърде нищожна цена за изпиране. Дори данък няма да дължиш върху тези печалби.

Става и с фирма, но е доста по-скъпо. Става най-лесно с консултантски услуги. Отваряш си едно офисче, уж че предлагаш някакви консултантски услуги и по цял ден чукаш касови бончета, докато не достигнеш сумата. После затваряш всичко и си готов. Само че трябва да плащаш 20% ДДС и 10% данък печалба разходи за офис, счетоводство и т.н., демек 1/3 от сумата я отпиши.

Със строителство също става. Просто си построяваш някакъв имот, като плащаш на работниците под масата, без да ги осигуряваш или осигуряваш на минимална и купуваш материали без фактура и воала - имаш построен имот за много малко пари. После го продаваш на пазарна цена и готово. Ама пак си трябва фирма.

13.   Това е поредната глупост на някой много природно надарен тип.
Ами ако жена ти е читва и държи на теб, то не би трябвало да и прави проблем.
Ако не я познаваш - лошо - де си блял, когато е требвало да гледаш?
Ако искаш да се покажеш пред другите само с цел да избиваш комплекси, мога да кажа единствено, че деянието ти е равносилно на ситуацията: размахване на петало суджук пред носа на гладе невкусвал храна човечец от поне една седмица...
А ако наистина искаш да помогнеш, купи няколко макари с меден проводник пет-2ф- 200-1,8 ; 1,2; 2,4 и ми ги донеси. Трябват ми за направата на тестове с генератори, изобретени и разсекретени вече, но отричани от системата...

14.   Хаха, номер 11 ще изследва как да краде ток без да го хванат :D Гледай само да не те удари тока като почнеш да доближаваш намотката до далекопровода. По добре си купи слънчеви панели.
Иначе до автора: недей да излизаш изведнъж с цялата сума, до колкото знам печалбата от биткойни не е незаконна, но все пак за милион и половина лева може да решат да ти ги конфискуват. Бях чел за някакъв в друга държава където пак направил стабилна сума, но понеже не можел да докаже произход, заради това че при биткойн всичко е анонимно, му конфискували всичко, даже и на прокурор го пратили с обвинение за измама. Така че пробвай първо с 3000 долара да кажем, да ги декларираш, ако няма проблеми после пак с още малко и така. Или просто харчи по малко от сака без да привличаш внимание, колкото да си купуваш храна и да плащаш сметките, а официалните ти спестявания не ги пипай.

15.   До 14

А може просто, да започнеш да изкупуваш квитанции за печеливши фишове. Попрнцип върват 10% от цената на печалбата на дребно, но на едро ще са ти поне 15%, защото все пак, някой е вложил труд и усилия, да ходи и да обира. Като дойдат на проверка, просот показваш кочана с фишове и си ти човка. Само дето, т рбява да гледаш, да съответсва на сумата. В смисъл, ако се разминава с 5-10 000 лева, нема проблем, ама за повееч се правят.