Споделена история от Други

Недоволни родители.
Родителите ми ме обичат. Правят всичко за мен. В това няма съмнение.

Обаче са недоволни. Баща ми не спира да ми намеква, че е време да се оженя (на 24 съм) а аз изпитвам трудности в създаване на трайни взаимоотношения по разбираеми и видими причини (кривогледство). Майка ми от друга страна и тя е недоволна от мен и ме обвинява за неща, за които тя е виновна - обективен съм.

Само преди седмица беше погребението на един мой познат (не приятел не бяхме чак толкова много близки) на 29 г. без никой да очаква смъртта не беше болен, разболя се и за 1 месец се предаде. Не са благодарни на Бог, че сме живи и здрави, а пък са недоволни. Едно е да ме съветват, да ми показват къде греша, да ми помогнат и съвсем друго да ме обвиняват и да недоволстват. Понякога си мисля, че ако имаха друг син или дъщеря вместо мен щяха да бъдат много по-щастливи.

Споделете вашето мнение как изглежда отстрани.

Коментари

1.   Честно и аз имам недоволни родители и не знам какво да правя. Правя много неща и няма благодаря. Аз честно понякога смятам че няма смисъл да правя каквото и да е, защото пак ще са недоволни. Обичат ме, но.... има НО. Не знам какво да те посъветвам, ако някой отговори ще е добре дошло за двама ни.

2.   На 24г. Я си живей живота и остави вашите да си мрънкат.Това да не е като в магазина да си купиш 1 кило сирене.Кривогледството се оправя във"Вижън",отиди прегледай се и ще се оправиш.Успех.

3.   Изглежда ,че вероятно живееш с тях и винаги ще има някакъв конфликт . Ако си стоиш при мама и тате , още по трудно ще завъдиш гадже . Например , ако имаш такова , къде ще я водиш ?
Вече си достатъчно голям , за да бъдеш отделен ,самостоятелен човек ,а не малкото дете , дето трябва да бъде направлявано .
За кривогледството отиди на преглед в някоя очна клиника да ти кажат дали не може да се оперира .

4.   На 35 години съм, женен с две деца, живея отделно, даже бих казал доста далеч от родителите си, със защитена дисертация съм, мениджър съм в средна фирма и хоноруван преподател в университет, въпреки това постоянно ми мрънкат, като периметъра на коментарите е доста широк, от това, че у нас е мръсно, до начина, по който се обличам, че не се бръсна редовно, че спим 4мата в една стая, че едното дете е подсечено и тн. Цялото ми семейство искат от мен някакъв перфекционизъм, в който не можеш да се впишеш. Опитвам се да го игнорирам, не успявам винаги. Като начало бих ти препоръчал да не живееш с тях, ако имаш възможност и да не си го слагаш на сърце, родителите искат най доброто за децата, просто на някой от тях подходът им е погрешен.

5.   Съгласна съм с номер 4, че някои родители имат грешен подход и моите също искат да съм перфектна във всичко. Понякога откачам. Напълно знам как се чувстваш. Да се опиташ да го игнорираш е трудно, особено ако живееш с тях. Опитай да се премести далеч от тях. Успех! Стискам палци !!

Ж 16

6.   Може да им кажеш, че те са виновни за това на тези години да си кривоглед. Трябвало е като малко дете и дори като бебе да те заведат на очен лекар и да ти направят специални очила, които щяха да излекуват очите ти. Могло е да ти направят операция и всичко щеше да е наред. Изобщо до 7 годишна възраст е могло да се коригира кривогледството. Попитай ги защо не са те завели като бебе на лекарБ Те са виновни. Иначе примерно Джеф Безос собстеникът на Амазон също е кривоглед, което не му пречи да е милиардер и да има семейство. Така че отиди на о„чен лекар сам и попитай какво може да се напрарви.

7.   и моите бяха така, но като ги изгубих едва тогава осъзнах какво са били за мен...
просто когато за човек нещо е даденост, то вече не е интересно.
става интересно, когато изгуби тази даденост!