Споделена история от Други

Завиждат ли ми?
Здравейте. Пише жена на 26г. Имам усещането, че моите приятели ми завиждат, и сега ще обясня защо.
Излизам с едни приятелки още отпреди 12г, един вид, д приятелки от детинство. Уж всичко беше наред, ок, забавлявахме се, но от няколко години поведението им се промени рязко, без някаква причина. Спряха да ми звънят, да ме търсят, все аз ги търся, почнаха едни детски номера, да звънят и да се подиграват. Хванаха си едни гаджета с пари, и решиха, че съм умряла за кирливите им грозни мъже, дори ме подпитват. Звънят в 10 ч. вечерта за излизане, а предварително са се уговорили, и ще си тръгват в 11ч. Ходят по екскурзии, но мен не ме викат. Да уточня, аз не разчитам на мъж да ме издържа, сама си изкарвам парите, имам висше, за разлика от тях, хубава съм. Не го казвам, за да се изтъкна, а да разбера дали съм права в подозренията си. Те си мислят, че като са хванали глупаци с пари, са вече с уреден статус. Като ме видят с мъже, и полудяват. Защо, нали си имат гаджета? Когато ми стане зле, виждам подигравателните им усмивки, дори ме ме питат дали съм добре. Постоянно коментират хората - онзи бил дебел, този бил грозен. Мислят си, че ме дразнят, защото те са доста слаби, а аз съм леко пухкава. Лятото едната се изцепи: " Ама прекалено много изпъкваш". И аз какво да направя, да се свия и да мълча? Все гледат да ме захапят, и се състезават с мен. Например се возя с един приятел с колата му, и те почват да обясняват колко хубави били колите на приятелите им. Прекъсват ме, нарочно не ме изслушват. Трябва да отбележа, че като малки бяха по, да го наречем, лекичко, и им се носеше славата на, сещате се. Нашите тогава ми казваха да не излизам с тях, и май са били прави. Онзи ден ми разказваха какво свирки правили на гаджетата си, за да ги задържат, викам им "Ок, няма лошо", и после им разказах, че аз никога не съм правила, и не бих, просто констатация, и те ме изгледаха злобно, един вид, как те са се прецакали, а защо аз не съм. Много са себични, прости, консуматори, меркантилни, комплексорани. Може би трябва да ги оставя, в крайна сметка не са ми единствените, но ги считах за много близки, и сега виждам, че съм грешала дълбоко. Съжалявам, че отделих толкова много години с хора, на които и грам не им е пукало за мен. Естествено, никой не ми е виновен. Дали омразата им идва от завист, или са ме сметнали за тъпата. Как смятате вие?

Коментари

1.   Защо всички си мислят, че другите им завиждат? Един урок от мен - ако някой се държи лошо с теб, то не е, защото ти завижда, а защото не си му приятен. И ако някой се държи лошо с теб, ти защо дружиш с него? Хората са фалшиви, и ти не си по-различна, щом си все още с тях.

2.   Не си им приятна, но ако беше просто това изобщо нямаше да се занимават с теб, щяха да те игрнорират категорично.
Завиждат ти, защото виждат, че ти можеш да си осигуряваш определен стандарт сама, а те трябва да разчитат на гаджета с пари, но осъзнават, че това най-вероятно ще е до време, и че до нялколко години могат да бъдат изместени от такива като тях, но по-младички и свежи. Държат се лошо с теб, защото искат да те сломят емоционално. Тровейки те се разтоварват и зареждат.

Много хора (и жени, и мъже) имаме някакви приятелства от детските и тинейджърските си години, които впоследствие са се оказали неистински, а както и твоя случай -токсични. Просто спри да контактуваш с тези хора и без да им даваш никакви обяснения, не се оставяй да те ръководят някакви носталгични чувства по "доброто старо време". Смени си средата, тези ги забрави.

3.   Миличка, не общувай повече с тях.

4.   Ми зарежи ги де. Ние нито теб познаваме, нито тях. Ти обаче явно имаш нужда от тяхното одобрение и аплодисменти?

5.   Да, и аз като номер 1 се запитах: защо изобщо общуваш с хора, за които нямаш добро мнение? Да не би пък ти да им завиждаш, а, авторке? Например за стройните фигури, за гаджетата, за активния им социален живот? Иначе не мога да си обясня какво правиш с тези момичета. За никои от моите приятели не бих казала, че са "себични, прости, консуматори, меркантилни, комплексирани". Ако бяха такива, нямаше да са ми приятели - просто и ясно.

6.   Да ти завиждат, защото си пухкава, а те слаби ли? Според мен ти им завиждаш.

7.   Определено ти завиждат и това ги озлобява към теб.
Замисли се какво имаш, което те нямат. Така като чета ти обичаш да си независима, а те да са на гърба на друг. Това е нещото, което ви различава и това че ти можеш да се справяш с нещо, а те не ги кара да чувстват комплексирано.
НО това си е тяхна вина. Не се коси, гледай напред, трудничко е да забравиш, но ще трябва да го преодолееш. Не си единствена. Всеки минал в живота през такива "приятели".

П-

8.   Само да се доуточним - приятелки или приятели?
Защото ако е КИ, то само мога да те питам копрайш с тях?
А ако е приятеЛИ (мъжки пол), то тогава наистина работата е сериозна, но и ти си имаш дял за това да сържат с теб така!
Нали знаеш, че на един мъж любовта му минава през стомаха, а уважението през кура - така, че колкото повече му се лигавиш на кура, толкова по-добре ще го накараш да се чуства!
Една жена, за да е желана, тя ТРЯБВА да може да съчетава следните НЯКОЛКО неща:
1. Да бъде дама в обществото;
2. Курва в леглото;
3. Домакиня в къщата;
ЕДНО от тях да липсва, на нея ще се гледа, като кифла, простакеса или
дебил...