Споделена история от Други

Как се справяте със стреса и натовареността в живота ви?
Тези изминали 2 години имах бая стрес много неща се случиха останах сама без приятели и без да поговоря с някой. Тъкмо започвах да се възстановявам от миналата година и пак се започна със стреса и притесненията и натоварването в живота ми. Тази година ще е много по-натоварено и по-трудно от миналите две години за малък период от време трябва да направя толкова много неща и да успея. И не знам как ще се справя. Все още не съм се сринала. Някой хора очакват скоро да се срина по техни думи. Няма как да намаля натовареността в живота ми. Кофтито е също, че не мога да се отърва от миналото ми, няма как да спра да мисля за миналото ми и някой грешки които направих. Чувствам се кофти.
Исках само да споделя на някой.

Коментари

1.   Опитай с медитация.

2.   Миналото се забравя, когато си простиш. Не съществува безгрешен човек и се съмнявам, че има такива, които не са правили грандиозни изцепки, след които целият им живот е поел в различна посока.
Моите грешки бяха такива, че навредих основно на себе си, но наистина качествено. Мислих го, тормозих се и така дълго време, докато не си простих и не си казах, че от мен зависи само какво ще правя в бъдеще. Когато миналото те човърка, напомни си, че то ти е обица на ухото и нищо повече.
Колкото до стресът- понякога съм затрупана с ангажименти, напълно нормално е. Разделям целите на много отделни задачи. Така изпълнявам задача след задача, като мисля само за настоящата. Ако трябва да отида на лекции, се будя спокойно, пия си кафето, обличам се, излизам, качвам се на автобуса, ходя до университета, влизам в залата, вадя си нещата, записвам си темата и това е- стъпка по стъпка. Докато съм в залата не мисля, че след това съм на работа... за работа почвам да мисля тогава, когато се озова на работното място. Опитай, със сигурност ще ти е по-лесно и ще ти се струва, че си по-малко натоварена.

Мислите ти не бива да блуждаят в миналото и бъдещето, защото така настоящето ти започва да изглежда много тежко.

3.   Медитация, спорт и откъсване от стреса (примерно, да си наложиш да си тръгваш навреме от работа, дори и да има още много неща за вършене.)

4.   Аз се справям със спорт и четене на книги.
По-точно, поставям си малки цели всеки месец или седмица.
В спортуването, просто да го правя по-често, по-структурирано. Тази седмица да вдигна по-голям товар, или през този месец да се опитам да сваля 1-2 килограма.
Върнах се отново към четенето. Налагам си всяка седмица да прочитам по една книга. Не винаги ми се получава, но гледам да чета по 1-2 часа всеки ден.
Това наистина ме отвлича от проблемите и напрегнатото ежедневие.
Третото нещо е Стоицизма, покрай четенето се запознах с тази философия, и се стремя към нейните поуки.

5.   С бира и узо. Не се шегувам... За щастие или не, хаха.

6.   Йога. Танци и занимания с изкуство любителски
Разходки срес.природата
Така си.почива.човек и ном 2 много правилно е казала - просто си и продължи напред. След като си си научила урока от миналото.

7.   Църква

8.   Просто трябва да осъзнаеш, че си на тази зема за кратко и трябва да вземеш максимума. Това няма как да стане ако го запълваш с глупости. Ако се замислиш колко от нещата, за които хората се бъхтят (пари, къщи, бизнес) ще вземат със себе си в другия свят? За мен това е лоша инвестиция.
Опитай се да работиш възможно най-малко и да имаш повече време за себе си. Помисли си дали целите, които си си поставила ще си заслужват усилията.

9.   Ракийка със саладка. Тотално спира стреса.

10.   Не мисля за неща върху, които нямам и не мога да имам контрол. Съсредочавам се върху нещата, които зависят от мен и действам едно по едно. Ако днес свърша 3 неща/задачи, значи всичко е по план.

11.   Намери си някакво хоби.
Другия вариант е да си намериш приятели.

13.   Йога, медитация и всякакви подобни са най-лошото нещо, което може да опита човек в подобни случаи. За каквито и да било проблеми, трябва да се обърнеш към Бога и православната християнска вяра. Преди 7 години имах огромен проблем и всякакъв ежедневен стрес изглеждаше като детска игра пред него. Тогава се обърнах към Бога и започнах да ходя често в храма. Преди също бях вярващ, но не се отнасях с нужната сериозност. И сега не мога да кажа, че правя всичко необходимо. Много далеч съм от това, но откакто започнах да се моля всеки ден и да ходя често в храма, не само че Бог изтри проблемите ми, но и станах съвсем друг човек. Преди това редовно бях намусен, постоянно настроен негативно и фаталистично, радваха ме много малко неща и като цяло бях пропаднал в една черна дупка. Сега е точно обратното. Всеки ден се чувствам прекрасно и съм много щастлив. Радвам се на неща, които с години бях забравил и не спирам да благодаря на Бога. Дори ежедневния стрес, който си го има, го понасям много по-леко и не се товаря с глупости или пък, ако го правя е за кратко.

14.   На човек е дадено да носи колкото може да понесе, нито повече нито по малко. Няма да се сринеш всичко в живота ти идва с мярка според слите ти, просто не знаеш колко сила има в теб.

Никой не се е родил научен, затова всички се учим и грешките са неизбежни, който нищо не прави не греши, нали така...

Възможно е сезонът ти да е от рода ден година храни или година години храни... инвестиция в бъдещето ти.