Споделена история от Други

Мразя съпруга си
Здравейте,

Пише ви жена на 43 години, която е страшно отегчена от съпруга си. Той е на 45 години и сме женени от 15 години и имаме две деца. Преди две години отиде да работи в една фирма, където всичките му колеги, му се правеха на приятели, лъжеха го постоянно с цел да му искат пари и това непрестанно. Сестра му правеше същото, но за нея мълчах все пак са роднини. Но преди два месеца го уволниха и всичките тези "приятели" му отказват да му дадат пари, за да му помогнат. Постоянно му говорех да престане да им дава пари, защото го лъжат, но той не ме послуша. Имах спестени 10000 лева, които ги е загубил на борсата, има да изплаща и кредит. В момента живеем на моята заплата, но четиричленно семейство така се гледа трудно. Търси си работа, но никъде не го искат. Най ме е страх, че банката може да ни вземе апартамента, вече ни взеха колата. Вкарал се е в депресия, а пари за психолог в момента нямам. Това беше моята история, просто исках някъде да споделя мъката си.

Коментари

1.   Доста неприятно. Голяма отговорност е да си мъж и баща. И колкото и да си внимателен да стъпваш както трябва, понякога се случват подобни неща. Глупаво е да се случват по вина на мъжа ти. Но омразата до къде ще те доведе. Вие сватба нямахте ли не си ли обещахте в добро и лошо и т.н. нямаш право да го мразиш. Сърди му се, скарай му се. Но и това не трябва да продължава много.

2.   Нормално да е депресиран, говори ако трябва с познати да помогнат да си намери работа, там е почти целия проблем, а за приятелите той със сигурност ще си изкара правилния извод. потърси в нета безплатна психологическа помощ, не е като да няма хора готови да откликнат.

3.   Кофти ситуация. Накарай го да започне работа почасово. Но това раздаване на пари назаем си е обезпокоително. В краен случай се разведи. И не му давай пари за психолог. Да си ги е пестил,вместо да ги раздава.

4.   Богати хора, които са глупави и от това си създават проблеми. Не мерси.

5.   Сериозни проблеми.Браво за търпението и смелостта ви. Трудно се излиза от такива ситуации. Опитайте се да дадете прошка не него и на себе си.Има ли стабилна професия?Може ли да отиде на борсата? Сестра му може ли да ви помогне?

6.   10000 загубени на борсата... явно се е вземал насериозно или е общувал с глупави хора да му дават съвети и той наивно вярва.

7.   Любов! Това е нужно! 9 пъти спомената думата "пари" в пет изречения. Любов! И всичко ще е наред.

8.   Не знам какви хора сте и защо човек, като авторката, се разграничава от съпруга си толкова много, особенно когато той е в тежък за него момент и то само за последните два месеца. 15 години докато е бил добре финансово така, че да има пари и да раздава, самата авторка сигурно доста му е помагала да си харчи доходите, най-вероятно и за похарчването на кредита му е помогнала /купили са нещо за семейството/, но днес го мрази защото нямал пари от месец два, а днес и кредита е само негов.
Казваш имала си спестени 10 хил, когато му ги даде да ги инвестира търкаше длани, за какво ще похарчите печалбата, след като сте ги загубили, твърдиш че само той ги е загубил. Ти си му ги дала, следователно ти си ги инвестирала и ти си ги загубила. Ако ги беше дала на брокер, той да ги играе на борсата и да ги загуби, брокера ли щеше да ти е виновен?
Мислиш и се държиш по зле и от неговите "приятели", те поне не са му в къщата и не му солят на главата. И ти и приятелите му се възползвате от него докато той има пари, когато няма пари приятелите му се оттеглят, а ти го мразиш и оплюваш ежедневно.
Съгласявам се че вероятно е предприел грешни действия, кой на този свят не греши, но ти като съпруга и майка на децата му трябва да си до него да го подкрепяш "в добро и зло", заедно с него да търсиш решение на ситуациите. Сега поне можеш да имаш надежда че ще намери работа, че ще се оправите, че си е взел поука. Я помисли ако беше се блъснал с колата и инвалидизирал??? Сигурно нямаше да го търпиш и два месеца и щеше да си го изритала. ПОмисли що за човек си!

9.   В хубавите моменти го обичаше, но сега, след като е направил грешки, останал е без пари и не го искат на работа - вече го мразиш. Ей това е любовта, да си знаете само :)

10.   И какво - спря паричният поток от съпруга и ти го намрази ?! После пак обяснявайте това и онова...Аз си го превеждам така - живеех(ме) добре, защото той изкарваше. Сега аз трябва да поема теглото , а не ми харесва...Направи си експеримент - седни и напиши всички неща, които си искала и получила в съвместния ви живот - които уж си смятала за важни, и си настоявала да ги имате. После виж този списък и си задай въпроса дали наистина сте можели без тях, и колко от тях всъщност имате по твое настояване, а той просто ти е угодил...Резултатът ще те изненада...

11.   Иначе не ги харесвате "скрънзи", "задръстени", "темерути", а да си отварят портмонето лесно... Сега пък не му свидело да помага на приятели и те го прецакали... Често се среща в днешно време за съжаление, факт. Не се наемам да съдя кой прав, и кой крив. На мен ми е трудно да съм двуличен, та затова и нямам "приятели"...

Но единственото сигурно, т.е. статистически доказано, е че жените разлюбват мъжете много бързо като останат без работа и кранчето спре. Нищо странно не споделяш. Мъжът има точно две роли за жената - да и даде гени за хубави и здрави деца... (но това трае няколко месеца); да издържа семейството. Само последното е дългосрочно, но естествено зависи от парите дето изкарва... Тарикатите запълват първата роля... ама трябва да си секспапилен, за останалите - бачкането докато станат безполезни.

12.   Ами кажи му го и подай молба за развод, вместо да хленчиш по форуми. Аман от лицемери.

13.   Значи ти чистиш след него кашата дето я е забъркал, издържаш сама 2 деца и двама възрастни, изплащаш сама общото ви жилище, а коментиращите се опитват теб да изкарат егоист и на теб да насадят вина, че мъжът ти е безотговорен?!
Лау какви "мъже".
Ами нормално е да си му ядосана, сгафил е многократно и ти трябва да оправяш неговите каши.
Има такива хора, дето все трябва да ги измъкваш от блатото, но вместо ти да успееш да измъкнеш тях, те завличат теб.
И такива хора са неспасяеми.
Ако той е от този тип хора (а не само в лоша серия, макар че според мен се е олял) единствения ти избор е да го разкараш и да си живееш живота си без излишна тежест и без някой да паразитира върху теб.

14.   Е що не се разведеш, като си толкова отворена ?
Щото не смееш, ще останеш сама и край с комфорта, който си имала и който имаш. Иначе само мрънкяте

15.   14, за какъв комфорт по - точно говориш? Прочети пак историята моля те.
Постави му краен срок да намери работа, да кажем три месеца и изрично условие да спре да помага на този и онзи. Ако няма промяна спасявай се.

16.   до 15
И от какво точно ще се спаси? Тя не казва, че той се е държал лошо с нея. Много е показателно тава, което казваш за психиката на жените... Дава ли си сметка авторката за бъдещето - на 43 години, вероятно вече не толкова атрактивна, като гледам - и без големи професионални персепктиви...Всеки друг мъж, като чуе рано или късно причините за раздялата и ще се оттегли. Мъжете след 40 не са като мъжете на 20 - мислят и с другата глава...Всъщност желая на мъжа на авторката да се спаси от нея - такива хора не заслужават вярност. Пък той може и да си възстанови бизнеса.