Споделена история от Други

Имам въпрос към всички ви относно музика, филми, култура?!
Аз съм 22 годишна художничка от София и от известно време се чудя какво слушат, гледат и се интересуват останалите? И не не говоря за нещата които се слушат на маса и подобни неща, а имам предвид какво гледате и слушате когато сте сами или с любим човек след тежък ден и имате нужда от нещо за душата? ! Или по просто казано с каква музика и филми се идентифицирате наистина? ! Защото аз например съм изцяло културен емигрант /най - трудно да се върнеш според мен/ от повече от 10 години от много малка и за сега на хоризонта не се вижда причина за културното ми завръщане. И понеже има разни хора, които ме карат да се чувствам виновна чуждопоклоничка/а именно те са тези които цапат езика ни с побългарени английски думи/, защото не съм подкрепяла уж българското, макар и те самите да го смятат за боклук. Можете да кажете какво мислите по темата или да изброите ваши любими песни и филми!

Коментари

1.   Здравей, аз слушам предимно програмите на БНР-аз съм от Варна, където и да съм, винаги слушам Радио Варна, чийто девиз е "Радио Варна-радио за всеки", имам едно преносимо радио, което си е навсякъде с мен, понякога, разбира се, пускам и програма "Хоризонт", ако чуя, че се говори за нещо наистина интересно и важно, го слушам докрай, всеки знае какво е положението у нас в момента! Нямам намерение да политизирам темата, по-рядко пускам и програма "Христо Ботев", откъдето пък мога да чуя нещо във връзка с изкуството, музиката и литературата! Нямам с кого да се събирам на маса, недалеч от нас са и студентските общежития, където масово се слуша чалга-песните на "Пайнер" са това и кючеци, има и сръбско-понякога като минавам вечер, имам чувството, че се намирам в някое циганско гето, с тази разлика, че липсват оркестри и мощните уредби, които се чуват в целия квартал (става дума за друг град), което и създава смут сред населението! У нас също слушам Радио Варна, вечерта пускам Радио "Веселина", за да слушам поздравите в ефир, съвместно с телевизията, а що се отнася до филмите, тегля ги от интернет, качвам ги на флашка и ги пускам на телевизора-фантастиката е един от любимите ми жанрове, ужасите ги оставям на заден план, защото все има загинали хора и съм крайно разочарован от края на филмите! Българските също ги харесвам, особено старите филми! Има нещо необикновено в тях, защото са снимани в едно друго време, което никога няма да се върне! Няма смисъл да изброявам филмите, те са доста, но става въпрос само за родните филми! Аз съм на 37 г. вече, още не съм започнал работа, живея с майка си, а и заради режима в момента е малко трудно, но някой ден и това ще стане! Най-важното е, че нямам пороци-четох и темите за хазарта-не мога да повярвам как може да има такива хора! Мислят си, че ще спечелят, но никога не печелят! В повечето случаи стават и бездомни! Явно едва тогава се осъзнават, когато е вече късно! А моето хоби е свързано с посещение на всякакви културни събития, които заснемам с камерата си! Пандемията оказа силно влияние върху културния живот! Пак се организират събития, но не както преди! Но факта, че съм там, ме кара да се чувствам жив-за някои е жизненоважно да отидат на кръчма, да се напият и да бистрят политиката, да говорят за коли, жени, вместо да видят нещо ново и интересно, за разлика от мен! Преди време се запознах с една пенсионерка от нашия квартал, запознахме се в магазина, казах й, че не съм като другите, защото й казах за себе си, а тя ми каза, че наистина не съм като другите, защото вижда, че това наистина е така! Хората просто усещат какъв човек си! Никога не мириша на алкохол или цигари, не се лигавя като повечето младежи и не дружа с такива! Радвам се, че няма кой да ми звъни, за да ходим на кръчма или дискотека, защото повечето са такива! А относно говоренето на купешки думи и на мен не ми харесва-предполагам, че някои ги говорят, за да се правят на интересни! Било в медиите или на улицата! Напр. "тенденция" е влечение, "амбиция"-упоритост, "офис"-канцелария, служба и т.н.! А сега няма да е лошо да кажеш и нещо за себе си-каква е твоята общност-с какви хора дружиш и защо, кои са мотивите, които те карат да си с тези хора?